Drugi z rzędu "czteropak"

II LIGA B

PKO Bank Polski – BWI Group 1:3

Zamiana miejsc

W starciu dwóch niezwykle doświadczonych zespołów górą BWI Group, które po dwóch bramkach Maćka Chabki i trafieniu Krzyśka Gazda wygrywa drugie w tym sezonie spotkanie. Skuteczność nie była wczoraj domeną zawodników PKO Banku Polskiego. Sposób na pokonanie Przemka Siwka znalazł jedynie Jarek Kraul, wykorzystując podanie Kamila Rugały. „Bankowcy” po trzech meczach plasują się tuż za podium, tracąc je na rzecz „Niebieskich”.

ORLEN OIL – Grupa Heban 1:0

Przesądził gol z wolnego

Zwycięzcą zapowiadanego pojedynku Tomasz Hejnold – Grupa Heban został golkiper Orlen Oil. Ofensywnie usposobiony beniaminek ani razu nie znalazł drogi do siatki. To drugie „czyste konto” zwycięskiego teamu w bieżących rozgrywkach! Bardzo dobrze spisywała się defensywa „Czarnych”, którą, kiedy trzeba było, to z opresji ratował ją bramkarz. Jedyny gol w tym meczu padł w ósmej minucie, a zdobył go bezpośrednio z rzutu wolnego Sebastian Gruszczyński.

Fluvius – Prisjakt 4:3

Aklimatyzacja „nowych twarzy”

Prisjakt dwukrotnie w pierwszej połowie wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem odpowiadał rywal. Jeszcze w dwudziestej czwartej minucie po golach Łukasza Banaśkiewicza, Łukasza Zyguły i Radka Pateraka, można było przypuszczać, że „Biało-czarni” zdobędą pierwsze punkty w tym sezonie. Nic bardziej mylnego! Wyrównał Daniel Poterała, a komplet oczek Fluviusowi zapewnił Kuba Śliwiński! Przegrani muszą obejść się smakiem, ale jeśli „nowe twarze” szybko zaaklimatyzują się w zespole, punkty dla drużyny Kuby Skrzyniarza powinny być tylko kwestią czasu.

II LIGA C

Madejski – INTERIA.PL 1:1

Zagrali na wysoką notę

Mateusz Gruszecki na początku spotkania obronił rzut karny. W całym meczu skapitulował tylko raz, po strzale Mikołaja Fischera. W pozostałych sytuacjach spisywał się bez zarzutu. Podobnie zresztą, jak jego vis-a-vis Jurek Linczowski. Golkipera „Redaktorów” w samej końcówce zaskoczył Przemek Ciałowicz, wykonując błyskawicznie rzut wolny z okolic środka boiska. Obaj bramkarze zagrali na wysoką notę, ale muszą zadowolić się podziałem punktów.

Colorex – BanFood 4:5

Przełamanie snajpera na niewiele się zdało

Źle w sezon wszedł Colorex. Po porażce z MPGO, dość niespodziewanie „Niebiescy” ulegli firmie BanFood. Prowadzili przez sporą część meczu. Do siatki po dłuższej przerwie trafił Mariusz Kwater, ale jak się później okazało przełamanie snajpera Colorexu, który wraca po kontuzji, na niewiele się zdało. BanFood, który przegrywał już 1:3, odrobił straty z nawiązką. Świetne zawody rozegrał Kuba Michalski, kończąc tę rywalizację z hat-trickiem i asystą.

iCar II – MPGO Kraków 3:4

Stary, sprawdzony duet

iCar wciąż czeka na pierwsze punkty w tym sezonie! „Taksówkarze” po meczu walki musieli uznać wyższość MPGO Kraków. Początek nie zapowiadał problemów ekipy Mateusza Gomularza, która po niespełna dziesięciu minutach prowadziła już 2:0. „Pomarańczowi” wyrównali, ale na przerwę po golu Łukasza Dulemby z lepszym rezultatem schodził iCar. Po zmianie stron strzelał już tylko MPGO, a dokładniej duet Piotr Kołodziejczyk – Rafał Woźniak, który nie tak dawno strzelał dla Columbusa.

YesSport.pl – PGE Energia Ciepła 3:3

Skuteczna pogoń

Już w piątej minucie YesSport objął prowadzenie, a do siatki trafił Kuba Adamski. Kiedy wydawało się, że mimo usilnych prób obu zespołów, wynik do przerwy nie ulegnie zmianie, gola do szatni zdobył Bartek Tokarczyk. PGE Energia Ciepła poszła za ciosem i w drugiej połowie „odjechała” przeciwnikowi na dwie bramki! Kamila Bobkę pokonał Bartek Tokarczyk i Darek Ślusarczyk. YesSport zabrał się za odrabianie strat i dopiął swego! Kontakt złapał Filip Sowa, a punkt „Czarnym” zapewnił Łukasz Żak. Przy kontuzji Kacpra Karda, remis schodzi na drugi plan. Szybkiego powrotu do zdrowia!

III LIGA A

F.C. Pro Secco – Makro 5:2

Drugi z rzędu „czteropak”

Osiem – tyle bramek w dwóch meczach zdobył napastnik F.C. Pro Secco Robert Ambroise! Drugi z rzędu „czteropak” dorzucił w starciu z Makro. Defensorzy w niebieskich koszulkach nie byli w stanie upilnować Roberta, który strzelanie rozpoczął w czwartej minucie, a ostatniego gola zdobył chwilę przed zakończeniem. Makro do przerwy prowadziło 2:1, po trafieniach Pawła Zakrzewskiego i Damiana Adamczewskiego. Po zmianie stron coś w ich grze się zacięło, a drogę do siatki znajdywali gracze w żółto-zielonych koszulkach.

HedgeServ – Angel Poland Group 3:5

Zamykają ligową stawkę

Bardzo dobrze do zespołu Angel Poland Group wprowadził się Dawid Kubala! W debiucie zdobył dwa gole, pomagając „Granatowym” odnieść drugie ligowe zwycięstwo. Debiutant prowadził przez znaczną część spotkania. HedgeServ, kiedy miało stratę dwóch goli, ruszyło do odważniejszych ataków, ale „Białych” stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki, po trafieniach Piotr Rusina i Eoghana O’Dwyera. Angel Poland Group z siedmioma punktami plasuje się na trzecim miejscu, a HedgseServ z zerowym dorobkiem zamyka ligową stawkę.

Schenker – ZasadaAuto.pl 4:2

Premierowe zwycięstwo

Duet Kamil Lis – Paweł Bochenek zapewnił Schenkerowi premierowe zwycięstwo w rozgrywkach Totolotek Biznes Ligi. „Czarni” już we wcześniejszych dwóch spotkaniach prezentowali się całkiem nieźle, ale brakowało postawienia stempla. Szczególnie w starciu z Angel Poland Group, zakończonym remisem 2:2. Dla ZasadaAuto.pl, która po wygranej inauguracji, notuje drugą z rzędu porażkę, gola zdobył rywal i Maciek Podsiadło.

EC Engineering – Kimberly-Clark 4:1

Odrobili straty jeszcze przed przerwą

Na zakończenie EC Engineering uporał się z Kimberly-Clark, choć po dziewięciu minutach „Biało-czarni” musieli już odrabiać straty! Do siatki trafił Andrzej Komorowski, wykorzystując podanie od Kamila Kożucha. EC Engineering jeszcze przed przerwą wyrównało – gol Michała Janusa. Po przerwie do protokołu meczowego wpisywali się tylko zawodnicy w jaśniejszych koszulkach. Dwukrotnie Michała Amarowicza pokonał Waldek Pec, a kropkę nad „i” postawił Janek Kusek.