Emocjonujące zakończenie kolejnego tygodnia rozgrywek...

.A.S.A. - Polplast 0:2

Emil Bałucki zapewnie Polplast 3 pkt...

W pierwszej połowie akcja meczu toczyła się głównie w środku boiska. Nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych. Druga połowa początkowo nie zmieniła obrazu gry. Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero 5 minut przed końcem spotkania, kiedy to Emil Bałycki strzałem z dystansu dał prowadzenie Polplast. W ostatnich minutach A.S.A. rzuciła się do ataku, lecz nie zdołała doprowadzić do remisu.

Rosa - IBM BTO 0:4

Świetny bramkarz IBM...

Początek meczu był bardzo wyrównany. IBM objął prowadzenie po fatalnej interwencji bramkarza Rosy który tego spotkania nie mógł zaliczyć do udanych. W kolejnych minutach obie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych , lecz tylko jeden zespół dziś wykazał się skutecznością. Rosa pomimo kilku znakomitych szans na zdobycie bramki nie potrafiła pokonać bramkarza rywali.

Rigor Mortis - HLD 2:6

Ostre starcie ...

Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla Hld które wyszło na prowadzenie. Przeciwnicy nie odpuścili jednak i szybko doprowadzili do remisu. Od Tego momentu gra bardzo się zaostrzyła a sędzie musiał napomnieć kilku zawodników żółtymi kartkami. Mimo nerwów lepiej grę prowadziło HLD które potrafiło zamienić swoje szansę na bramki i w ostatecznym rozrachunku pewnie zwyciężyć.

Shell - HSBC 11:3

Festiwal strzelecki Shell ...

Obie drużyny od początku rzuciły się do ataku. Już w pierwszej minucie Shell wyszedł na prowadzenie. Prowadzenie żółtych nie trwało zbyt długo ponieważ już minutę później HSBC wyrównało. W kolejnych minutach aż do końca spotkania już tylko jedna drużyna panowała na boisku. Shell całkowicie zdominował rywala, pokonując go wielką różnicą zdobytych bramek.

IP GBSC Kraków - Revo Drink Team 2:5

Łatwe zwycięstwo lidera...

Od początku mecz układał się pomyśli Lidera rozgrywek. Revo od pierwszej minuty ruszyło na bramkę przeciwniki i w krótkim czasie objęli dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach lider kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwolił IP na nawiązanie kontaktu. Po łatwym zwycięstwiem Revo Drink Team pozostaje na pozycji lidera.

BWI Group - CMI 1:3

Ważne punkty CMI

Zespoły mające taką samą sytuację w tabeli rozpoczęły spotkanie bardzo rozważnie. Zajęły się grą w defensywie oraz w środku pola, zapominajcie o strzelaniu na bramkę przeciwników. Dopiero w drugiej części spotkania doczekaliśmy się bramek. Pierwszego gola trafił dla CMI - Paweł Baczewski, ale na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać i Jacek Orszulik dał swojemu zespołowi wyrównanie. Końcówka meczu należała już zdecydowanie do "biało-czerwonych", dorzucili dwa gole i pewnie zwyciężyli w dzisiejszym pojedynku.

RW Progress - Eventovo.pl 3:3

Podział punktów na szczycie

W ciekawie zapowiadającym się pojedynku na szczycie tabeli obie drużyny od pierwszych minut stwarzały sobie wiele sytuacji strzeleckich, ale nie potrafiły pokonać linii bramkowej przeciwnika. Pierwszą okazję na wyjście na prowadzenie miał zespół Eventovo.pl, ale Wojciech Niedźwiedź nie wykorzystał rzutu karnego trafiając jedynie w słupek. Sytuacja ta zemściła się na nich w pierwszych minutach drugiej odsłony i Tomasz Worytkiewicz wyprowadził RW Progress na prowadzenie. Na odpowiedź czekaliśmy dosłownie kilka chwil i "bordowi" wyrównali. Końcowe minuty meczu to istny horror dla zespołu CMI, przegrywali 3:1 i zdołali rzutem na taśmę dogonić rywala i zremisować spotkanie.

JR Holding - IBM SWG 2:2

Zaskakujący remis

Stawiany w roli faworyta wicelider tabeli podejmuje ostatnią drużynę. Dzisiejszy mecz to powinna być tylko formalność. JR Holding szybko ruszył do ataku i już w pierwszych minutach wyszło na prowadzenie. Ku zaskoczeniu wszystkich IBM SWG nie poddało się i również błyskawicznie wyrównało. Co więcej zdobyli rzut karny, który bezbłędnie wykorzystali i w pierwszej połowie prowadzili z wiceliderem. W drugiej połowie gracze w zielonych koszulkach wzięli się do roboty. Szybko odrobili straty i mecz zaczął się od nowa. Mimo wcześniejszych zapowiedzi JR Holding bardzo męczył się z drużyną zajmując dziesiąta lokatę i zdołał tylko zremisować.

ZasadaAuto.pl - NOKIA 1:4

Karny zdecydował

Pierwszy gol padł dopiero w 10 minucie z rzutu karnego do NOKI w meczu zespołów ze środka tabeli. Zawodnicy ZasadaAuto.pl mimo licznych prób nie potrafił w pierwszej połowie dogonić niekorzystnego wyniku. W drugiej połowie NOKIA konsekwentnie dążyła do zwycięstwa. Dorzuciła jeszcze trzy gole i powiększyła przewagę nad rywalem. Gola pocieszenia dla ZasadaAuto.pl zdobył Łukasz Tylek.

​Sterling Outsourcing - Rolls-Royce 2:5

Sterling wciąż bez punktów

Wyżej notowany Rolls-Royce już na samym początku zbudował sobie spora przewagę aplikując zamykającemu tabelę rywalowi już w pierwszych pięciu minutach trzy gole. Gracze w zielonych koszulkach próbowali zmniejszyć niekorzystny rezultat, jednak do przerwy trafili tylko raz. Druga odsłona nie wniosła wiele do ostatecznego rozrachunku spotkania, niebiescy zdominowali nad piłkarskimi zmaganiami i pomimo bramki zmniejszającej rozmiary porażki Sterling wciąż pozostał na ostatnim miejscu w tabeli.

Dragon - Nidec 1:7

Na kłopoty... Jakub Pluciński

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Dragon objął prowadzenie już w pierwszej minucie jednak w szeregach Nidecu błyszczał Jakub Pluciński, który w pierwszym kwadransie gry najpierw po pięknym strzale pokusił się o wyrównanie a potem wyprowadził zielonych na skromne prowadzenie. Po przerwie zieloni całkowicie zdominowali boisko i dorzucili kolejne pięć goli udowadniając, że to im należą się trzy punkty.

nc+ - LGBS 6:1

Otworzyli worek bramek po przerwie

Kolejne spotkanie tej kolejki rozpoczęło się bardzo wyrównanie i białym ciężko było zdobyc nawet jedna bramkę. Gdy po przerwie rywale wyrównali wynik, nc+ zaczęło jeszcze usilniej szukać okazji do przechylenia szali na swoją korzyść, a gdy już rozpoczęli strzelać to zatrzymali się dopiero na wyniku 6:1 na parę minut przed przerwą. Dzieki tej wygranej nc+ utrzymało trzypunktowy dystans od wicelidera tabeli.

Nem-Bud - SSC Internazionale 4:0

Mecz do jednej bramki

Po meczu trzeciego zespołu z dziewiątym można się było spodziewać dużej ilości trafień, jednak tak tym razem nie było.. Gospodarze co prawda szybko wyszli na jednobramkowe prowadzenie lecz na wynik 2:0 musieliśmy czekać aż do gwizdka na przerwę. Po przerwie żółci wciąż napotykali opór stawiany przez SSC, lecz finalnie dwoma trafieniami pod koniec meczu ustawili wynik na 4:0 i wygrali to spotkanie bez utraty ani jednej bramki.

Pegasystems - Colorex 3:6

Dwie różne połowy

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana i pomarańczowi z trudem wyszli na skromne prowadzenie przed przerwą. Druga odsłona zmieniła jednak obraz spotkania, które stało się bardziej dynamiczne a zespoły coraz częściej wymieniały się celnymi strzałami. Na piec minut przed końcem Colorex prowadził już 6:1, a rywale rzucili się w jak się później okazało nieskuteczna pogoń. Pegasystems trafiło jeszcze dwa razy, jednak na więcej nie starczyło im ani sił ani czasu..

II Liga B (XI Kolejka)

Extend Vision - Aon United 2:6

Bardzo pewne Extend Vision

Mecz dwóch zespołów walczących o awans do wyższej klasy rozgrywek rozpoczął się bardzo pechowo dla Aon United. W bardzo krótkim odstępie czasu stracili dwie bramki i to obie z rzutu karnego. Obrona Aon była zbyt wolna i nie potrafiła zatrzymać rozpędzonych graczy Extend Vision. Pierwsza połowa zakończyła się ich trzy bramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie spotkania Aon United trafił swojego pierwszego gola, a jego autorem był Arkadiusz Guściora. Lecz na odpowiedź czekaliśmy tylko 20 sekund i Extend Vision zaznaczył swoją lepszą postawę w meczu. Do końca spotkania padły jeszcze 3 gole ale przewaga z pierwszej połowy nie została zniwelowana przez Aon United.