Faworyci nie zawodzą!

EXTRAKLASA

Korporaci – MooMoo Restaurants 3:4

Wyszarpali zwycięstwo

Bardzo cenny komplet punktów zgarnął MooMoo Restauranst! „Czarni” w meczu dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli okazali się minimalnie lepsi od Korporatów. Ci mogą czuć ogromny niedosyt, bo na przerwę schodzili prowadząc 2:1, a w drugiej połowie mieli swoje okazje. Kiedy Sławek Zeszczuk wyrównał na 3:3 z rzutu wolnego, wydawało się, że już jest po meczu. Nic z tego! Szybkie wznowienie i MooMoo Restaurants zdążyło przeprowadzić bramkową akcję, a wygraną wyszarpał Paweł Markowski.

Polplast – Avalon 0:4

Nieskuteczni

Dobrą formę potwierdza Avalon, który bez straty bramki pokonał Polplast! Beniaminek robił, co mógł, aby przełamać strzelecką niemoc, ale tym razem Mark Ponomarenko i jego koledzy byli nieskuteczni, albo na ich drodze stawał świetnie dysponowany bramkarz „Żołtych” Danyl Kotenko. Po ośmiu minutach Avalon prowadził 2:0, a w drugiej połowie dorzucił kolejne dwa trafienia. Na listę strzelców wpisywali się Tahiiev Bakhtiam (2), Dmitro Ostrovskyi i Yurii Druziuk. Wygrani utrzymują wysokie, trzecie miejsce i powiększają przewagę nad zespołem Rafała Brasia.

Dynamo Anik Union Kraków – Bar Mateo 2:0

Gole w końcowych minutach

Wciąż na dobrej drodze w walce o podium jest Dynamo Anik Union Kraków! „Żółto-niebiescy” wygrali siódmy mecz w bieżącej kampanii. Tym razem pokonali Bar Mateo, choć na bramki przyszło nam czekać prawie do końcówki spotkania! W 35. minucie strzelecki impas przerwał Serhii Shuhailo. Przeciwnik próbował odpowiedzieć, ale to nie był wieczór Kuby Dziedzica i jego kolegów. Kropkę nad „i” postawił Andrii Struk. Złoto wydaje się być poza zasięgiem Dynamo, jak i całej ligowej stawki, ale zapowiada się elektryzująca walka o drugą lokatę!

JR Holding – Elita-Bud 3:6

Drugi raz lepsi

Elita-Bud w hicie 13. kolejki już po raz drugi w tym sezonie pokonała JR Holding. Ekipa Kuby Skuchy po ostatnich sukcesach teraz musi skupić się na walce o utrzymanie w biznesligowej elicie! Kuba Wojtaczka robił, co mógł, aby złapać kontakt z liderem Extraklasy. Ale ten ma w swoim składzie skutecznego jak zawsze Andrija Pishchevskyiego. Kapitan „Biało-czarnych” strzelił cztery gole, a do siatki byłego mistrza trafiali jeszcze Sebastian Mandzelowski i Filip Lesak. Elita-Bud z trzydziestoma trzema punktami pewnie przewodzi ligowej stawce i zmierza po obronę mistrzowskiego tytułu.

III LIGA C

Cisco – Eltrox 2:1

Udane debiuty

Swoje w środowy wieczór zrobiło faworyzowane Cisco. Warto odnotować jednak, że Eltrox był długimi momentami rywalem równorzędnym, a pierwsza połowa zakończyła się bramkowym remisem. Różnicę zrobiły debiuty nowych zawodników. Między słupkami dobrze spisywał się Lorenzo Bartolomei, który skapitulował tylko przy atomowym uderzeniu Daniela Rośka, a trafienie dające trzy punkty zdobył Marcin Kanigowski. Oby tak dalej!

FREZWID – TTEC 0:12

Bezlitośni

Tempa nie zwalnia TTEC, który bezlitośnie wypunktował defensywne bolączki FREZWIDU. Wicelider od początku panował nad boiskowymi wydarzeniami i skrupulatnie powiększał zbudowaną przewagę. Już do przerwy zadał pięć ciosów, a swoje zrobił świetnie dysponowany Mohamed Waleed. Gracz ten po zmianie stron nie zwolnił tempa i skompletował hattricka, a do sędziowskiego kajetu wpisali się również Mohamed Eleyan i Mohand Elagoza. Pięknym lobem popisał się zaś kapitan – Seif Attia, a dziewiąty letni triumf graczy w czarnych koszulkach stał się faktem!

Grand Parade – Odrabiamy.pl 4:3

Przełamanie!

Bezcenne i długo wyczekiwane zwycięstwo odniosło Grand Parade. „Granatowi” objęli prowadzenie po kwadransie gry, jednak cios Oleksandra Voronina dwukrotnie zripostował niezawodny Łukasz Solarz. Team Łukasza Banasika nie zamierzał składać broni i nie tylko szybko wyrównał, ale dołożył kolejne dwa trafienia. W końcówce nadzieję na chociażby remis przywrócił jeszcze Szymon Janecki, lecz by doprowadzić do wyrównania zabrakło już czasu.

ABART WYKŁADZINY – Pratt&Whitney 13:3

Blisko „setki”

Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami większych problemów z zamykającym tabelę Pratt&Whitney nie mieli gracze lidera. Co więcej, ABART WYKŁADZINY raz po raz nękały defensywę rywala, a w niespełna pięć minut hattricka skompletował Maciej Woś. Wyczynu pozazdrościł mu David Sirochuk, który jeszcze przed przerwą wyrównał ten wynik, a potem „dorzucił” kolejne dwa trafienia. W końcówce dwukrotnie sposób na golkipera rywali znalazł też niezawodny kapitan – Remigiusz Mikosiński. Wszystko to sprawia, że letni debiutant z kompletem punktów niezmiennie przewodzi klasyfikacji i zbliża się do granicy stu strzelonych bramek. Obecnie jest ich 98 – ile będzie za tydzień?

Accenture – Grupa Heban 3:5

Odrobili z nawiązką!

Spory ścisk w czołówce sprawiał, że mecz ten wydawał się być tym o przysłowiowe „sześć punktów”. Lepiej rozpoczęli go gracze Accenture, którzy już po kilku minutach prowadzili 2:0. „Fioletowi” tuż przed przerwą powiększyli zaliczkę, a sprawy w swoje ręce wziął kapitan – Vitalii Surmachevskyi. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszyła Grupa Heban. Zawodnicy w białych koszulkach nie tylko szybko wyrównali stan boju, ale i za sprawą wybornej postawy Przemysława Czubaja dopisali do swojego konta pełną pulę! Triumf ten cieszy tym bardziej, że pozwolił awansować na upragnione podium i potwierdził, że Damiana Samca i spółkę interesują tylko medale!