FedEx odetchnął z ulgą!

II LIGA B

Answear&Medicine – Grupa Heban 8:4

Wyraźna przewaga

Serię meczów bez porażki podtrzymuje Answear&Medicine. Lider po sześciu kolejkach ma na swoim koncie szesnaście punktów i o oczko wyprzedza TRADEBOX.PL. „Czarni” mieli wyraźną przewagę i dzięki bardzo dobrej postawie Piotrka Czerwińskiego i Kacpra Barylskiego wypracowali sobie kilkubramkową zaliczkę. Kolegów do walki próbowali podrywać Kamil Staszek i Szymek Mazgaj, ale ich dublety na niewiele się zdały i trzeba było pogodzić się z porażką. Za tydzień hit II Ligi B i pierwszy poważny sprawdzian ekipy Przemka Zaparta – starcie z TRADEBOX.PL.

Tecnocasa – IP GBSC 1:4

Klasyczny hat-trick

Słodko-gorzki jubileusz kapitana Tecnocasy. Tomek Wójciak w drugiej połowie przegranego meczu z IP GBSC (1:4), zdobył swoją pięćdziesiątą bramkę w Biznes Lidze. Wykorzystał podanie Łukasza Winczowskiego z rzutu wolnego i uratował honor „Biało-zielonych”. Do przerwy, po klasycznym hat-tricku Mateusza Piekarczyka przegrywali 0:3. W drugiej połowie snajper IP do bramek dorzucił asystę przy trafieniu Mateusza Kuliga, który ustalił końcowy rezultat tego meczu. IP GBSC wskakuje na podium i jeśli ich czołowa strzelba podtrzyma dyspozycję z ostatnich tygodni, może poważnie włączyć się do wyścigu o strefę medalową.

Pitbull Shisha Bar – FedEx 2:3

Przełamanie

Faworytem był Pitbull Shisha Bar i to „Czerwoni”, zgodnie z planem, jako pierwsi znaleźli drogę do bramki rywala. Strzelanie w meczu rozpoczął Koray Kizilakar, ale odpowiedź Michała Bałuta była natychmiastowa i remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej Łukasz Orzechowski dość szczęśliwie trafił na 2:1, ale kilka akcji potem dał o sobie znać Ali Rustamow, zaczynając zabawę od nowa. Kiedy wydawało się, że pojedynek ten zakończy się podziałem punktów, szalę na korzyść FedEx-u przechylił Radek Samborski. „Biało-fioletowi” przełamują złą serię i w końcu odnoszą pierwszą wygraną w tym sezonie!

TRADEBOX.PL – PKO Bank Polski 5:4

Cały mecz w osłabieniu

TRADEBOX.pl już po raz drugi w tym sezonie udowodnił, że nawet w sześcioosobowym składzie jest w stanie skutecznie powalczyć o korzystny rezultat! Mimo gry w osłabieniu, ekipa Piotrka Waśkiewicza zgarnęła komplet punktów w pojedynku z PKO Bankiem Polskim (5:4)! Na boisku prym wiódł Kuba Kiełbowicz, który nie brał udziału tylko przy jednym golu! Obrońca wicelidera skompletował hat-tricka i dorzucił asystę, zapewniając „Fioletowym” piąte ligowe zwycięstwo w sezonie wiosna-lato 2022. „Bankowcy” zaliczyli lekki spadek w tabeli, ale spokojnie – do podium tracą tylko punkt i wciąż liczą się w walce o biznesligowe krążki.

PGE Energia Ciepła – CREADIS 4:0

Rozstrzygnęli po przerwie

W bardzo ciężkim boiskowym położeniu jeszcze przed pierwszym gwizdkiem znalazł się we wtorkowy wieczór CREADIS. Doświadczona drużyna zmuszona była radzić sobie w sześcioosobowym składzie, co nie mogło napawać piłkarskim optymizmem. Dobra postawa Bogdana Wywróta i ogromna nieskuteczność „Granatowych” sprawiła jednak, że do przerwy nie oglądaliśmy goli. Co ciekawe, PGE Energia Ciepła wynik otworzyła dopiero grając … 6 na 6 po żółtej kartce dla Grzegorza Syjuda. W ostatnim kwadransie o tym, że w piłkę grać potrafi przypomniał Maksymilian Prącik, a jego hattrick w pełni potwierdził, że Łukasz Pietrzak i spółka na dobre ruszają w zaciekły pościg za czołówką.

Sunday Polska – Sparta 0:0

Znowu to zrobili!

Specjalistami od bezbramkowych remisów wydaję się być ekipa Sunday Polska. „Fioletowi” zimą w takich rozmiarach podzielili się zdobyczą z Armatis Polska II, teraz zaś ten sam los spotkał Spartę. Wynik cieszy tym bardziej, że zawodnicy w białych strojach słyną ze sporej ofensywnej skuteczności i często strzelają sporo goli. Dobra postawa Piotra Syrka sprawiła jednak, że team Mariusza Kaszy dopisuję bezcenne „oczko”. Tym samym beniaminek pozostaję w górnej połowie klasyfikacji z niewielką stratą do podium, a Sparta z siedmiopunktowym dorobkiem zadomawia się tuż nad strefą spadkową.

Fluvius – TechnipFMC 5:1

Wałaszek prowadzi do triumfu

Nie było niespodzianki w meczu dwóch doświadczonych zespołów. Faworyzowany Fluvius już w pierwszej połowie zbudował sobie sporą przewagę, pokonując dwukrotnie dobrze dysponowanego Grzegorza Górę. Najpierw wynik otworzył bowiem Arkadiusz Wałaszek, po kwadransie zaś do siatki trafił kapitan – Sebastian Kozak. Po przerwie „Biało-Czerwoni” nie zwolnili tempa, a swoją grą imponował Wałaszek, który do hattricka „dorzucił” jedną asystę. Dla TechnipFMC honorowo trafił Tomasz Rzeźnik, a gol ten daję nadzieję na udaną końcówkę rundy.

Armatis Polska II – System Cold 0:6

Z dużej chmury…

Kapitalne spotkanie rozegrał we wtorkowy wieczór System Cold. Doświadczona ekipa Marcina Pomiernego całkowicie zdominowała Armatis Polska II, odnosząc przy tym pewne i przekonujące zwycięstwo w identycznych rozmiarach co z Sunday Polska. „Biało-Niebiescy” imponują swoją skutecznością, co w połączeniu z drugim czystym kontem Mikołaja Dyląga przynosić musi skrupulatne powiększenie dorobku. Na szczególną pochwałę zasługują Michał Szalej (dwa gole i asysta) i Damian Marzec (cztery kluczowe podania). W samej końcówce swoje zrobił też Przemysław Bartyzel, a trio to może w pełni poprowadzić do awansu na drugi szczebel rozgrywkowy. Oby tak dalej!

INTERIA.PL – KPFiG 0:2

Hit dla „Prawników”

Nie brakowało emocji w meczu zamykającym szóstą kolejkę. Pierwsza odsłona mogła przynieść już kilka bramek, jednak w szeregach obu ekip brakowało sporej dozy boiskowej skuteczności. W powietrzu czuć było ciężar gatunkowy potyczki, a strzelecki impas już po zmianie stron przerwał Mateusz Cholewa. Kolejne minuty to ataki „Redaktorów”, jednak górą pozostawał Patryk Ziółkowski. Co nie udało się jednym, skrzętnie wykorzystali drudzy, a zdobyty w samej końcówce gol Cholewy w pełni potwierdził, że to KPFiG zostaje samodzielnym liderem II Ligi C. Gratulujemy!

III LIGA A

Autenti - Kimberly-Clark 3:0

Presja...

Drugie zwycięstwo w obecnym sezonie zgarrnęło Autenti. Zawodnicy w w biało-błękitnych strojach nie dali szans faworyzowanemu Kimberly-Clark. Niebiescy w niczym nie przypominali zespołu, który tydzień wczesniej ograł Epam. Autenti atakowało bardzo wysoko po stracie piłki, wywierając stałą presję na Kimberly. To przyniosło efekt. Drużyna Katarzyny Wróblewskiej miała dużo problemów przy próbach wyprowadzenia piłki z własnej połowy. Już do przerwy Autenti prowadziło pewnie po golach Krzysztofów - Machety i Bieleckiego. W drugiej odsłonie kropkę nad "i" postawił Michał Majkut. Autenti traci już tylko jeden punkt do szóstego w tabeli... Kimberly-Clark.

IBM SWG - Arrow Electronics 15:0

Dobry mecz Niebieskich

Szybko, łatwo i przyjemnie... IBM pokonał Arrow. Niebiescy szybko otworzyli worek z bramkami i na przestrzeni całego meczu zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Naszą atencję przykuła postawa dwóch graczy. Pierwszym z nich jest Wojciech Miś, który świetnie prezentował się w defensywie, wielokrotnie przerywał ataki rywali, by w końcu swój występ podsumować pięknym trafienie. Drugim graczem, który zasługuje na uwagę jest Łukasz Wolski. Napastnik IBM SWG miał nosa do zdobywania goli w tym meczu. Jego aktywność szczególnie w drugiej odsłonie znalazła odzwieciedlenie w postaci pięciu zdobytych goli.

TE Connectivity - Consorfrut 12:0

Zadanie wykonane...

Kolejne zwycięstwo zapisał na swoim koncie Consorfrtu. Błękitni długo mieli sporo problemów w wypracowaniu sobie zupełnie bezpiecznej przewagi bramkowej nad TE Connectivity. Duża w tym zasługa Pomarańczowych, którzy całym zespołem bronili dostępu do swojej bramki, nie zostawiając pola do ataku. Do przerwy było 0:3, jednak po zmianie stron wraz z upływem sił w szeregach TE łatwiej grało się Consorfrutowi. To właśnie w drugich 20. minutach zawiązała się lepsza współpraca Andrzej Kawy i Artura Zabrzeńskiego, którzy obłowili się golami i asystami.Consorfrut melduje wykonanie zadania i myślami jest już przy meczu z Webconem.

Epam - WEBCON 2:6

Jasny sygnał...

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Webcon. Tym razem gracze z kratką na koszulkach w pewnym stylu pokonali Epam. Zadanie Webconowi "ułatwiła" czerwona kartka, którą za interwencję rękami za polem karnym otrzymał Dzmitry Churadze. Trzeba jednak przyznać, że już na tym etapie meczu Webcon pewnie prowadził i rozdawał karty. Duet Maciejów - Cieśla i Duda świetnie współpracował szczególnie w drugiej odsłonie meczu. Lider rozgrywek dał jasny sygnał w stronę Consorfrut, że utrzymuje wysoką formę i jest gotowy na jeden z najważniejszych meczów sezonu w III Lidze A.

Makro - BWI Group 2:2

Premierowy punkt...

Najwięcej emocji spośród wszystkich meczów dnia w III Lidze A przyniosło starcie Makro z BWI. Do przerwy goli nie oglądaliśmy, natomiast tuż po zmianie stron strzelecką niemoc przełamał Mateusz Marszałek. Później przebudziło się BWI, które za sprawą Łukasza Sołtysa i Bartka Gągola odpowiedziało z nawiązką. Makro nie złożyło broni. Punkt Niebieskim zapewnił Paweł Zakrzewski. W końcówce spotkania obie ekipy miały swoje okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, jednak w kluczowych momentach brakowało precyzji. W ten sposób Mkro zdobyło pierwszy punkt w obecnej edycji Biznes Ligi.