Frapol zaskoczył Valeo

EC Engineering - TEAMTECHNIK 1:3

Wywalczone trzy punkty

Obie drużyny zaczęły ten mecz dosyć spokojnie. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 7 minuty, kiedy to goście wyszli na prowadzenie. Od tego momentu to TEAMTECHNIK dominował na boisku. Jednak mimo wielu okazji dopiero w 17 minucie podwyższył na 2:0. Taki stan meczu utrzymywał się do 30 minuty, gdy gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Napierali oni coraz mocniej na rywali, lecz to TEAMTECHNIK trafił na 3:1 i ponownie odskoczył rywalom na dwa oczka. W końcówce nie oglądaliśmy więcej bramek i wynikiem 1:3 zakończyło się to spotkanie.

Alexmann - IMS Budownictwo 7:9

Niesamowite widowisko

W 7. minucie tego spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Jednak nie cieszyli się z niego długo, gdyż IMS szybko wyrównał stan meczu. Chwilę później to właśnie goście zdobyli dwa szybkie trafienia i wyszli na prowadzenie 3:1. Gra toczyła się akcja za akcje. W końcówce pierwszej połowy Alexmann zdołał strzelić dwa gole i doprowadził do remisu. Obie ekipy przed przerwą zdobyły po jednej bramce. Drugą część gry od trafienia na 5:4 zaczęła drużyna Alexmann. Chwilę później było już 6:4, lecz goście szybko dogonili rywala. Z obu stron widzieliśmy niesamowitą walkę i determinację co skutkowało mnóstwem strzelonych bramek. Końcowy wynik tego spotkania to 7:9.

Epam - Fideltronik. 3:4

Minimalnie lepsi

Tuż po rozpoczęciu spotkania na prowadzenie wyszli gracze Fideltronik. Gospodarze jednak odpowiedzieli kilkanaście sekund później wyrównując. W 11. minucie ponownie goście zdołali pokonać bramkarza rywali i objęli prowadzenie, lecz w końcowych minutach pierwszej części gry Epam doprowadził do remisu. W 28. minucie po pięknie wykonanym rzucie wolnym Fideltronik trafił na 3:2. Kilka chwil później gościom udało się zdobyć gola i odskoczyć na dwa oczka. W ostatnich sekundach spotkania Epam zdołał zdobyć bramkę na 3:4, lecz nie dogonił rywali i takim wynikiem zakończył się mecz.

Getinge Group - Extend Vision 5:7

Niedoścignieni

W 7. minucie na prowadzenie wyszli gracze gości. Kilka minut później Extend Vision podwyższył prowadzenie strzelając dwie bramki. Taki rezultat utrzymał się do końcówki pierwszej połowy, gdy gospodarze zdobyli swojego pierwszego gola. Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do gości, którzy szybko zdobyli dwie bramki. Gdy chwilę później dołożyli kolejne trafienie, Getinge Group dostali wiatru w żagle i szybko odpowiedzieli dwoma golami. Jednak nie udało im się odrobić strat i przegrali 7:5.

Frapol - Valeo 6:2

Pewne zwycięstwo Frapolu

Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy czekać aż do 11 minuty spotkania, gdy to Frapol otworzył wynik. Kilka minut później gościom udało się, jednak odrobić stratę i doprowadzili do remisu. Taki wynik długo się nie utrzymał, gdyż gospodarze ponownie trafili do siatki. Tuż przed zmianą stron na 3:1 podwyższył Frapol. Zdecydowanie lepiej drugą połowę rozpoczęli gracze gospodarzy, którzy zdobyli 2 bramki i znacznie odskoczyli rywalom. Tych strat nie dało się odrobić, a obie ekipy w końcówce zdobyły po jednej bramce. Mecz zakończył się rezultatem 6:2.

II liga C

Linarem – Mostostal  5:2

Świetny początek

Pierwszy mecz II ligi C to pojedynek beniaminka z doświadczonym zespołem, jednak faworytem tego spotkania byli mniej doświadczeni zawodnicy. Linarem już w pierwszej minucie wyszedł na prowadzenie, a po kolejnych siedmiu, było już 2:0. Na kolejne bramki musieliśmy czekać aż do drugiej części spotkania. Granatowi podobnie jak przed przerwą nie kazali długo czekać na gole i już w trzeciej minucie prowadzili 3:0, ale Mostostal nie pozostał dłużny i w trzy minuty zdobył dwie bramki. Taki obrót spraw tylko podrażnił Linarem, który dorzucił dwa trafienia pozbawiając złudzeń rywala.

SklepOpon.com – Luxoft  4:1

SklepOpon nadal w formie

Kolejny pojedynek to starcie starych dobrych znajomych z III ligi E, w poprzednim sezonie górą byli Oponiarze, dlatego też byli stawiani w roli faworyta. Luxoft zaskoczył rywala już w drugiej minucie, ale faworyt zdołał odpowiedzieć i do przerwy mieliśmy wynik remisowy. Druga połowa to koncert jednego zespołu, SklepOpon.com rozkręcił się i wypunktował rywala. Najlepszy na boisku Mateusz Czeluśniak miał udział przy trzech z czterech trafień dla Granatowych i godnie zastąpił Jarosława Kanię.

CKIS Miechów - Toyota Romanowski  4:2

Było blisko, ale się nie udało

Toyota w meczu z CKIS Miechów była w trudnej sytuacji, CKIS zanotował bardzo dobry sezon i na pewno chciał się dobrze zaprezentować w meczu inaugurującym. Już pierwsze minuty pokazały, że CKIS jest zespołem lepszym i bardziej zgranym, Toyota ograniczała się tylko do nielicznych kontrataków. Na dwa gole CKIS, Toyota odpowiedziała tylko jednym trafieniem. Druga połowa to pojedynek Kwiatkowskiego z zawodnikami CKIS Miechów, dwoił się i troił i udało mu się doprowadzić do wyrównania. Kolejne minuty to znowu świetna gra Czarnych i kolejne dwa gole, dzięki czemu zanotowali pierwsze zwycięstwo.

INTERIA.PL – Shell  5:5

Uratowany punkt

Na zakończenie zmagań z II ligą C w zimowych warunkach Interia.pl podejmowała Shell, ciężko było wskazać faworyta, bo obie drużyny grają bardzo dobrze od dłuższego czasu. Pierwszą część spotkania wygrała minimalnie Interia.pl, będąc zespołem lepszym i bardziej skutecznym. Po zmianie stron Interia.pl szybko wyszła na prowadzenie, ale Shell ponownie zdobył gola kontaktowego. Kolejne minuty upływały pod znakiem zdecydowanej przewagi Białych, którzy zwiększyli prowadzenie do dwóch bramek. Ale ponownie w garść wziął się Shell i rozpoczął pościg, który zakończył się sukcesem, bo za taki trzeba uznać uratowany punkt przez drużynę Shell.

IG - Sterling Outsourcing 2:7

Wyrównana gra tylko w pierwszej połowie

W pierwszym starciu III ligi B na boisku spotkały się ekipy IG i Sterling Outsourcing. Pierwsze minuty gry zapowiadały wyrównane spotkanie. Najpierw do bramki trafili goście jednak po paru minutach gospodarze odrobili stratę. W niedługim czasie sytuacja się powtórzyła więc do przerwy mieliśmy wynik remisowy 2:2. Zieloni trzy minuty po wznowieniu objęli prowadzenie, otwierając worek z bramkami. Rzadko kiedy mylili się przy wykończeniu akcji dokładając kolejne trafienia. Płynnie poruszali się po boisku. Skończyło się na wysokim i zasłużonym zwycięstwie Sterlinga 7:2.

ORLEN OIL - Lundbeck 1:2

Nieuwaga była przyczyną porażki

Drugi mecz to starcie ekip ORLEN OIL i Lundbeck. Ci pierwsi dopiero rozpoczęli swoją drogę w Biznes Lidze, ale od razu zauważyliśmy ambicję w tym zespole. To oni otworzyli wynik spotkania przeprowadzając płynną akcję. Goście nie zamierzali składać broni i dość szybko wyrównali. Do przerwy akcje rozgrywały się w środku pola, a my oglądaliśmy dwie bardzo podobne drużyny w charakterze gry. Po wznowieniu spotkania ciężko było wytypować drużynę, która wygra to spotkanie. Nikt nie potrafił przechylić szali na swoją korzyść. W końcówce w szeregi ekipy ORLEN OIL wkradł się chaos, a nieuwagę przy rzucie wolnym sprawnie wykorzystał jeden z zawodników Lundbeck, co jak się później okazało, dało trzy punkty. Zaprocentowało w tym przypadku boiskowe doświadczenie, które było po stronie Lundbeck.

Euroclear - Porsche Inter Auto Polska 1:4

Konsekwentnie budowana przewaga

Trzeci mecz III ligi B okazał się najciekawszym spotkaniem tego wieczoru. Oglądaliśmy sporo walki i ładnie przeprowadzanych akcji. Jednakże to goście okazali się skuteczniejsi, konsekwentnie budując przewagę. Do przerwy mieliśmy wynik 1:2. Kilkukrotnie obijane słupki i poprzeczki obu bramek. Ekipa Porsche Inter Auto Polska świetnie radziła sobie również w obronie. Szybkie kontry m.in. Kamila Soleckiego doprowadziły do pewnego zwycięstwa 1:4. Euroclear był równorzędnym przeciwnikiem dla Porsche, ale ostatecznie uznał wyższość rywali, którzy uniknęli prostych błędów, co nie udało się ekipie czarnych.

Zamak Mercator - SOPEM 5:2

Zadecydowała pierwsza połowa

Wtorkowego wieczoru o godzinie 21.45 na boisko przy ulicy Dekerta wyszły drużyny Zamak Mercator i SOPEM. Szybko okazało się, kto gra tutaj pierwsze skrzypce. Gospodarze konsekwentnie budowali przewagę, potrzebując zaledwie pięć minut na objęcie prowadzenia. Tuż przed przerwą dołożyli jeszcze trzy oczka zapewniając sobie kontrolę nad meczem. Po wznowieniu spuścili delikatnie z tonu. Pozwalali sobie na roszady w składzie i większa swobodę w grze. W dwudziestej siódmej dołożyli gola. Ekipa SOPEM obudziła się dopiero pod koniec meczu, ale było już za późno na odrabianie strat. Zakończyło się wynikiem 5:2. Świetne zawodny rozegrał bramkarz Zamak Mercator.

Salumanus - Consorfrut Polska 3:11

Jednostronny mecz

Świadkami jednostronnego pojedynku byliśmy w ostatnim meczu wieczoru. Ekipa Salumanus nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z świetnie zorganizowaną drużyną Consorfrut Polska. Zespół Łukasza Piętowskiego już po dziesięciu minutach gry prowadził 3:1. Z każdą upływającą minutą przewaga nowicjuszy w BL rosła. Po pierwszej połowie prowadzili już 6:2. W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie, w dalszym ciągu ton rywalizacji nadał Consorfrut Polska, który mecz zakończył efektownym zwycięstwem 11:3. Świetny debiut w rozgrywkach.