Historyczny medal Smay!

II LIGA D

Armatis – Green Cell 1:2

Dopięli swego!

Green Cell stanął przed nie lada wyzwaniem! „Pantery” musiały pokonać świeżo upieczonego mistrza II Ligi D, aby skończyć ten sezon na najniższym stopniu podium. Zaczęli zgodnie z planem, a wynik spotkania otworzył Arek Krzyszkowski. W pierwszej połowie więcej bramek nie oglądaliśmy, choć okazje – i to całkiem niezłe – stworzyły sobie oba zespoły. Po przerwie, po sprytnie wykonanym rzucie wolnym wyrównał Alvaro Herez. W 35. minucie gola na wagę zwycięstwa i brązowego medalu zdobył Konrad Horwat. Green Cell po szaleńczej pogoni w końcówce sezonu dopina swego!

Fluvius – SPAW-TOR 3:3

Gol bramkarza na remis

SPAW-TOR znał wynik meczu Green Cell i zdawał sobie sprawę, że bez względu na to, jak zagrają z Fluviusem, szans na trzecie miejsce już nie mają. To „Biało-czerwoni” po bramkach Piotrka Węgrzyna dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za wygraną nie dawali Filip Bzdyra i Mikołaj Fisher. Fluvius miał chrapkę na wygraną, ale nie potrafił odskoczyć na więcej niż różnicę gola! Na trafienie Sebastiana Kozaka z rzutu karnego odpowiedział strzałem z własnego pola karnego Adrian Baranek! Golkiper SPAW-TORU zaskoczył swojego vis-a-vis i ustalił końcowy wynik tego pojedynku.

III LIGA D

VEAN Tattoo – MuMu Foodtruck 5:2

Wyborna końcówka

Trudne warunki wyżej notowanemu rywalowi postawili zawodnicy MuMu Foodtruck. VEAN Tattoo wprawdzie dwukrotnie wychodziło na skromne prowadzenie, jednak w obu przypadkach kapitalnie zaprezentował się niezawodny kapitan – Hubert Maniak. W końcówce za ciosem poszli „Czarni”, a najpierw skromną zaliczkę zbudował debiutujący Daniel Semianovich, a potem swoje dorzucili Kostiantyn Mishchenko i Oleksandr Khandan, a siódma letnia wygrana stała się faktem!

EPAM – Arc Consulting 6:1

Wygrana na wagę awansu!

Triumf walkowerem MSHG sprawił, że zwycięstwa by świętować awans potrzebował w ostatniej kolejce EPAM. „Niebiescy” wynik otworzyli po niespełna kwadransie, a sposób na golkipera rywali znalazł Kiryl Bahdnates. W kolejnych minutach oba teamy trafiły po razie, a cios Krzysztofa Czeczota zripostował Aliaksandr Saukou. Po zmianie stron Andryi Sukhoversha i spółka dorzucali kolejne gole,  a z dobrej strony pokazali się Andrei Sianiuta i Ilya Basiuk. Wszystko to sprawia, że EPAM zapewnia sobie srebrne medale i zimą zagra w II Lidze!

III LIGA F

Queen Bee – Grass Valley 5:1

Sezer Ozcelik ze „Złotym Butem”

Sezer Ozcelik do samego końca walczył o wygranie klasyfikacji strzelców! W meczu z Grass Valley zdobył hat-tricka i przypieczętował pierwsze miejsce wśród snajperów III Ligi F! Queen Bee musiało gonić rywala, po bramce Dawida Górzańskiego. Straty udało się odrobić – i to z nawiązką – jeszcze przed przerwą (4:1), a wysoką formę strzelecką potwierdził najlepszy zawodnik „Czarno-złotych”. W drugiej połowie Queen Bee postawiło kropkę nad „i”. Swój pierwszy sezon w Biznes Lidze kończą na drugim miejscu i z awansem do drugiej ligi!

Grupa Heban – Smay 3:4

Wykorzystali szansę

Porażka walkowerem Huntsmana sprawiła, że spotkanie to nieoczekiwanie urosło do rangi meczu o trzecie miejsce. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Smay, jednak gol Pawła Cebuli ripostowali Filip Bełzak i Dawid Drąg. Drugi z tych graczy trafił jeszcze raz, jednak różnicę zrobił Grzegorz Armatys. Zawodnik „Czarnych” pokonał dwukrotnie golkipera rywali, a drugi cios w końcówce zapewnił trzy punkty i sprawił, że to Smay mogło cieszyć się ze swojego premierowego medalu!