Hit na remis

II LIGA C

XENE – PGE Energia Ciepła 7:5

Kłopoty faworyta

Ambitnie faworytowi przeciwstawiła się zamykająca tabelę PGE Energia Ciepła. „Granatowi” objęli szybkie prowadzenie za sprawą Maksymiliana Prącika. Kolejne minuty należały jednak do XENE, które nie tylko błyskawicznie wyrównało, ale i za sprawą Miłosza Bigaja i Patryka Gnidzińskiego cieszyło się ze sporej zaliczki. Po zmianie stron tempa nie zwolnił Prącik, jednak jego cztery gole okazały się zbyt małym kalibrem, by wyszarpać chociażby „oczko”. W ostatecznym rozrachunku team Mariusza Kaszy wygrywa ósmy letni bój i robi milowy krok w stronę podium!

Nokia – Teleperformance 3:3

Nagrodzony trud

Ze sporymi problemami kadrowymi mierzyła się doświadczona Nokia. Ostatecznie „Granatowi” pojawili się na obiekcie przy Bulwarowej w skromnym, sześcioosobowym składzie. Kadrowe bolączki szybko wykorzystało Teleperformance wychodząc na prowadzenie za sprawą Chingiza Abdullayera. Team Huberta Chrzana po zmianie stron nie złożył broni i nie tylko wyrównał, ale i zapewnił sobie skromną zaliczkę. W końcówce byliśmy świadkami sporej wymiany ciosów, a pechową interwencją popisał się Emil Marat. Tym samym obie drużyny dopisują do swojego konta po jednym „oczku” i nie składają broni w letniej edycji!

BNP Paribas – MPO Kraków 3:3

Nie zawiodło spotkanie dwóch marzących o awansie zespołów. Chociaż jako pierwsze na prowadzenie wyszło BNP Paribas, to „Pomarańczowi” szybko wysnuli odpowiednie wnioski. Po kwadransie stan boju wyrównał bowiem Mateusz Zasada, tuż po zmianie stron pięknym uderzeniem popisał się Tomasz Wójcik. „Bankowcy” nie zwalniali tempa, a ripostami popisywali się Kamil Dąbek i Paweł Karwowski. Kluczowe okazały się rzuty karne. Najpierw próbę sił obronił Kamil Bukała, w ostatniej akcji zaś z „wapna” do siatki trafił Zasada i remis stał się faktem!

INTER-STAL – PepsiCo 14:2

Lider nie zwalnia tempa

Kolejny wyborny mecz w ofensywie rozegrał INTER-STAL. „Błękitni” po efektownej wygranej z Teleperformance nie zwolnili tempa i pokonali PepsiCo. Swoją wysoką formę potwierdził Kamil Socha, który zdobył osiem bramek. Swoje zrobił również Jakub Hebda (cztery gole), a wybornymi asystami popisywał się Cristhian Ruiz. W barwach pokonanych na pochwałę zasługuję piękne trafienie Tamba Diasa. Triumf cieszy tym bardziej, że za sprawą potknięcia BNP Paribas team Adriana Bielaka zostaje samodzielnym liderem tabeli. Oby tak dalej!

III LIGA B

INTERIA.PL – BWI Group 1:1

Podział punktów

W pierwszej rundzie w starciu Interia.pl – BWI Group padło aż trzynaście bramek. Wiele osób spodziewało się kolejnego ofensywnego, otwartego spotkania, a tymczasem po czterdziestu minutach zaciętej walki oba zespoły musiały zadowolić się remisem 1:1! Po pierwszej, bezbramkowej połowie w drugiej strzelecki impas przełamał Jacek Orszulik (BWI). Kilka akcji później wyrównał Kuba Czepiec i jak się okazało, ustalił końcowy rezultat tego pojedynku. Podział „oczek”, który na pewno nie zadowala żadnej ze stron.

WEBCON – MERIT 3:5

Zachowali więcej sił w końcówce

Udany rewanż ekipy MERIT za porażkę (4:6). Początek meczu na to nie wskazywał, bo po niespełna dziesięciu minutach WEBCON prowadził już 2:0. Jeszcze przed przerwą „Niebiescy” doprowadzili do remisu i po chwili odpoczynku rywalizacja zaczęła się od nowa! W drugiej połowie do trzydziestej piątej minuty byliśmy świadkami wymiany ciosów. Dopiero przy stanie 3:3, w samej końcówce więcej sił zachowali gracze MERITU, którzy najpierw strzelili na 4:3, a kropkę nad „i” postawił Michał Pietruch, który przy wcześniejszych golach zaliczył dwie asysty.

PKO Bank Polski – Primost Południe 6:10

Meczycho przez duże „M”

Gracze PKO Banku Polskiego zostawili mnóstwo zdrowia na boisku! Z wiceliderem III Ligi B, mimo sporej różnicy wieku, walczyli jak równy z równym. W tym starciu oglądaliśmy aż szesnaście bramek i postronny obserwator nie powiedziałby, że na boisku zameldowała się druga i ostatnia drużyna. Co więcej, było to meczycho przez duże „M”, a bramki padały takie, że trudno powiedzieć, która była ozdobą tego festiwalu strzeleckiego. Ostatecznie wygrali faworyci, ale „Bankowcy” zaprezentowali się z naprawdę świetnej strony.

Express Car Rental – Kimberly-Clark 8:3

Bracia załatwili sprawę

Ataki Primostu Południe skutecznie odpiera Express Car Rental. Lider III Ligi B już w dwudziestej piątej sekundzie napoczął Kimberly-Clark, a gola zdobył Olaf Niepokój. Błyskawicznie na 2:0 trafił Mikołaj Pyś. Spokoju nie zmącił prezent, z którego skorzystał Camilo Prada. W drugiej połowie na boisku dzielił i rządził Express Car Rental i bracia Pyś: Mikołaj i Mateusz. Rozmiary porażki „Niebieskich” dwukrotnie zmniejszał Youssef Barhandi. Było to już dziesiąte zwycięstwo „Czarno-złotych”, którzy pewnie kroczą po upragnioną drugą ligę, a z Primostem czeka ich zacięty bój o mistrzostwo.

Sappi – DBS 3:8

O niebo lepiej, ale wciąż na lidera to zbyt mało

Jak po swoje idzie DBS! Lider III Ligi E bez większych problemów pokonał Sappi (8:3) i wygrał po raz dziewiąty w tym sezonie! Przegrani zagrali o niebo lepiej niż w pierwszej rundzie, kiedy to przegrali aż 0:20! Wtedy to dwanaście razy skarcił ich Sebastian Stachel. Wczoraj zdobył „tylko” pięć goli. Oprócz niego dla DBS strzelali jeszcze: Kuba Pałka (2) i Kamil Ostrowski. Przeciwnik tym razem znalazł sposób na bramkarzy lidera, a dobre wrażenie po sobie zostawili Olek Wasilewski, Kuba Pilch i Przemek Frach. Sappi z sześcioma punktami na koncie zamyka tabelę.

III LIGA F

CelTom – Onwelo 3:8

Niespodzianka!

Kapitalnie we wtorkowy wieczór zaprezentowało się Onwelo. Zamykająca tabelę ekipa pewnie pokonała CelTom, a prym w ofensywnych poczynaniach wiódł duet – Bartłomiej Brózda i Kamil Piórkowski. Obaj zawodnicy skompletowali solidarnie po hattricku, a drugi z nich „dorzucił” jeszcze trzy asysty. Pomimo sporych strat po zmianie stron rozmiary porażki niwelowali Karol Zawalski i Łukasz Wójcik, jednak to „Pomarańczowi” w pełni zasłużenie opuścili obiekt przy Bulwarowej bogatsi o trzy punkty!