Huknął z wolnego!

EXTRAKLASA

JR Holding – Avalon 2:4

Huknął z wolnego

To nie jest najlepszy początek sezonu w wykonaniu aktualnego wicemistrza Extraklasy. JR Holding po trzech meczach ma na swoim koncie już dwie porażki! Wczoraj team w szarych koszulkach dość nieoczekiwanie uległ firmie Avalon (2:4). „Żółci” prowadzili przez niemal całe spotkanie. Kuba Wojtaczka i Konrad Strzałka doprowadzili do remisu, ale ostatnie słowo należało do przeciwnika, a ozdobą meczu był gol Yurija Druziuka z rzutu karnego.

Kadra GAP – Korporaci 8:3

Młodość i doświadczenie

Wczoraj duet Yehor Drozdov – Paweł Zegarek był nie do zatrzymania. Mieszanka młodości i doświadczenia okazała się kluczem do pewnego zwycięstwa z Korporatami (3). Obaj panowie skompletowali po hat-tricku. Swoją cegiełkę do wygranej dołożył jeszcze Tomek Kawa (2). Rozmiary porażki zmniejszał Karol Zabiegaj (2) i Sławek Zeszczuk. Korporaci bez punktu zamykają ekstraklasową tabelę, a „Biało-czarni” awansowali na trzecią pozycję, potwierdzając swoje medalowe aspiracje.

Fenix Izolacje – Polplast 3:5

Utrzymali nerwy na wodzy

Karny to nie zawsze gol, o czym wielokrotnie się już przekonywaliśmy. Na szczęście gracze Polplastu utrzymali nerwy na wodzy i w końcowych minutach spotkania dwie „jedenastki” zamienili na bramki. Najpierw do siatki trafił Mark Ponomarenko, a wynik rywalizacji z Fenixem Izolacje ustalił Emil Bałucki (5:3). Wcześniej byliśmy świadkami wymiany ciosów, a Andrzej Musiał i Grzesiek Baran robili, co w ich mocy, aby wywalczyć choćby punkt.

III LIGA C

Pratt&Whitney – Cisco 0:7

Wciąż czekają

Na pierwszą strzeloną bramkę czeka wciąż Pratt&Whitney. Doświadczona drużyna po minimalnej porażce z zeszłego tygodnia tym razem zdecydowanie uległa Cisco. Zawodnicy w białych strojach już do przerwy zbudowali sobie sporą zaliczką, a świetny mecz rozgrywał Thomas Akpa. Snajper ten pokonał golkipera rywali pięciokrotnie, co zapewnić musiało zgarnięcie pełnej puli. Wtórowali mu Goncalo Rodrigues i Gido Smid, a świetnymi podaniami popisywał się Vitalii Berezovskyi. Wszystko to sprawia, że Cisco odnosi drugi letni triumf i zadomawia się na dobre w ścisłej czołówce!

TTEC – Odrabiamy.pl 6:1

Rozbici po przerwie

Z dobrej strony w pierwszej odsłonie boju z faworyzowanym TTEC pokazali się zawodnicy Odrabiamy.pl. Co więcej, połowa ta zakończyła się bramkowym remisem, bowiem na 1:1 trafił Piotr Listwan. Po zmianie stron właściwe wnioski wysnuł jednak team Seifa Atti, który skrupulatnie dorzucał kolejne gole. Oprócz dwóch trafień kapitana do strzeleckiego kajetu wpisali się również Andor i Mourad Mezyan, a „Czarno-Szarzy” z nadziejami wyczekują kolejnych potyczek.

Eltrox – FREZWID 1:3

To ten sezon?

Kapitalnie w nowym sezonie radzi sobie FREZWID. Tym razem „Żółci” pokonali Eltrox, chociaż pierwsza połowa zakończyła się remisem. Szybki gol Huberta Ziarko zripostowany został bowiem tuż przed przerwą przez Piotra Niestója. Po zmianie stron na prowadzenie team Michała Płazieńskiego błyskawicznie wyprowadził Tomasz Szczęsny, a chwilę potem o swojej wysokiej formie przypomniał Ziarko i druga letnia wygrana stała się faktem!

Grand Parade – FC Petarda Wieliczka 2:6

Snajper zrobił swoje

Nie było niespodzianki w meczu ekip z dwóch zgoła odmiennych biegunów ligowej tabeli. Faworyzowana FC Petarda Wieliczka dość pewnie pokonała Grand Parade, chociaż „Granatowi” w pierwszej odsłonie długimi momentami byli rywalem równorzędnym. Ogromną różnicę zrobił jednak Arkadiusz Wałaszek. Oprócz hattricka najlepszy snajper byłego II Ligowca dopisał do swojego dorobku jedno kluczowe podanie. Wybornymi asystami i golem popisał się zaś Artur Turek, a FC Petarda Wieliczka w wybornych nastrojach oczekuję hitowego boju z ABART WYKŁADZINY.

Amigos FC – Sappi 8:1

Pewne zwycięstwo

Tempa nie zwalnia Amigos FC. Chociaż pierwszy szybki gol Santiago Salinasa spotkał się jeszcze z ripostą Sappi, o tyle kolejne pozostały już bez echa. Oprócz wspominanego wyżej Salinasa, który skompletował hattricka z dobrej strony pokazali się Lucas Osciak (bramka i dwie asysty) i Sebastian Solarz (gol i kluczowe podanie). Dodając do tego dobrą postawę golkipera „Czerwonych” jasnym stało się, że Jorge Orozco i spółka awansują na pozycję lidera III Ligi E. Oby tak dalej!