Koniec siatkarskich zmagań. Czas na świętowanie

Przed ostatnią kolejką fazy finałowej znaliśmy już mistrza i wicemistrza 1. Siatkarskiej Biznes Ligi. Historyczny tytuł mistrzowski wywalczyła INTERIA.PL, która w końcu, po wielu sezonach walki, dopięła swego. W ostatnim meczu sezonu nie pozostawili żadnych złudzeń ustępującemu mistrzowi. State Street symbolicznie przekazał pałeczkę ,,Redaktorom’’. Tuż za ich plecami uplasował się Biprotech, który również w dwóch setach poradził sobie z ALIOR Bankiem. Ostatnie miejsce ,,Bankowców’’ w pierwszej lidze jest ogromną niespodzianką. Zawodnicy w ,,czerwono-czarnych’’ strojach doskonale zdają sobie sprawę, że był najgorszy w ich wykonaniu sezon. Z goła odmiennie wygląda sytuacja u Capity. Rewelacyjnie spisujący się debiutant co prawda przegrał z Finansowaniem24.pl, ale już przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiedział, że ma pewne ,,pudło’’. Stało się tak, bowiem swoje pojedynki 0:2 w setach przegrali ich najgroźniejsi rywale w walce o trzecie miejsce, a więc State Street oraz UBS. Najciekawiej zdecydowanie było w starciu BWI Group z Ericssonem Ericpol, gdzie byliśmy świadkami zaciętego boju. Pierwszego seta na przewagi wygrało BWI Group. W drugiej części meczu wyższy bieg wrzucił Ericsson i wydawało się, że będziemy świadkami tie-breaka. Zespół pod kierownictwem Michała Kisiela-Dorohinickiego roztrwonił kilkupunktową przewagę, głównie przez słabe przyjęcie zagrywki i proste błędy w ataku. BWI wróciło z dalekiej podróży, wyrównało, a w końcówce zadało dwa zabójcze ciosy (29:27). BWI Group kończy sezon na szóstej lokacie, a Ericsson na przedostatnim miejscu.

Sporo niewiadomych było w 2. Siatkarskiej Biznes Lidze, gdzie do końca o ,,majstra’’ walczył Scanmed i Selvita. ,,Czerwoni’’ przy wygranej Selvity z FMCTI 2:0, w starciu z IAG GBS potrzebowali zaledwie seta, aby po meczu móc otwierać szampana i cieszyć się z wywalczonego tytułu. Niespodzianki nie było, choć zespół Damiana Turonia pozostawił po sobie dobre wrażenie. W wielu akcjach zawodnicy w czarnych strojach wykazywali się determinacją i ofiarnością, ale brakowało umiejętności przy siatce. Scanmed pierwszy, druga Selvita, a kto trzeci? Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Przybylski, który Heinekenowi pozwolił na zdobycie 35 punktów. Przy dobrych wiatrach drużyna Tomka Przybylskiego mogła skończyć sezon lokatę wyżej, ale gorszy wynik bezpośredniego starcia z Selvitą (0:2) sprawił, że pierwszy sezon w biznesligowych, siatkarskich rozgrywkach kończy z brązowymi medalami. Najgorsze dla sportowców miejsce ma Can-Pack, który sezon zakończył tydzień temu. Stało się tak, bowiem na ostatnią kolejkę ekipa Pramerici nie była w stanie skompletować składu i oddała mecz walkowerem. Tuż za teamem Jolanty Dulińskiej uplasował się Electrolux, który na koniec sezonu wiosna-lato 2016 uporał się z iPaper (25:23, 25:19).

VIII sezon Siatkarskiej Biznes Ligi dobiegł końca. Wzięło w nim udział rekordowe 20 zespołów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a reszcie ekip dziękujemy za kilka miesięcy fantastycznej walki, spotkań w przyjaznej atmosferze, które stały na wysokim poziomie oraz przede wszystkim za postawę fair play. Słowa podziękowania należą się również sędziom, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji. Dziękujemy wszystkim i mamy nadzieję, że widzimy się 7.10 na uroczystej XVI Gali Finałowej!