Jak w kalejdoskopie

Morele.net – Hostel Deco

W pierwszej rundzie w starciu tych firm nie wyłonił nam się zwycięzca. Po czterdziestu minutach gry padł remis (4:4). Jak będzie tym razem? Faworytem wydaje się być Hostel Deco, który tydzień temu wygrał z Codahead (2:1), zrównując się punktami z dawnym Appdate. ,,Biało-czerwoni’’ zaś pokonali Prisjakt (5:1) i opuścili strefę spadkową. Różnica między tymi zespołami jest minimalna i tak naprawdę zwycięzca dzisiejszego meczu może mocno poprawić swoją pozycję w ligowej tabeli.

NASZ TYP: 2

iCar II – Codahead

,,Taksówkarze’’ przegrali z Fluviusem (1:4) i spadli na ósme miejsce, a to oznacza, ze muszą bronić się przed spadkiem do III ligi! W tabeli mamy ogromny ścisk, ale dzisiejsza ewentualna przegrana z Codahead, a na to się zanosi, nie poprawi sytuacji Mateusza Gomularza i jego teamu. Codahead będzie chciał w końcu wygrać mecz, co nie udało się niedawnemu liderowi od dwóch tygodni! Jeśli Patryk Izydorek i spółka myślą o awansie, tę złą passę trzeba przerwać jak najszybciej. Powtórka z pierwszej rundy (2:2) nikogo nie zadowoli.

NASZ TYP: X2

AMARA – CMI

CMI niedawno plasowało się na drugim miejscu, ale dwie porażki z rzędu sprawiły, że Piotr Kwilosz i spółka wylądowali na szóstym miejscu, mając tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową! To pokazuje, jak w tej lidze szybko zmienia się sytuacja. Teraz CMI ma duże szanse, aby przerwać tę złą passę. Przed ,,Białymi’’ konfrontacja z AMARĄ. ,,Czerwona latarnia’’ II Ligi A chyba pogodziła się już ze spadkiem do III Ligi. W pierwszej rundzie CMI wygrało jedną bramką, jak będzie teraz? Wygrana ,,Farmaceutów’’ będzie sporą niespodzianką.

NASZ TYP: 2

Dedax – Capita

Dedax doskonale pamięta mecz z pierwszej części sezonu, kiedy to wyraźnie przegrał z Capitą (0:6). Pora na rewanż i zmniejszenie strat do miejsc premiowanych awansem do I ligi! Czy zespół Darka Dębosza ma jakieś szanse na zdobycie choćby punktu? Capita gra niezwykle ofensywnie (najwięcej bramek strzelonych w całej lidze), ale dość często zapomina o obronie. Dedax stracił o cztery gole mniej. Jeśli ,,Pomarańczowi’’ postawią szczelne zasieki i zagrają z kontry, to mają szansę na osiągnięcie korzystnego rezultatu.

Prisjakt – Fluvius

Wygrana Prisjaktu z Fluviusem (5:3) była sporą niespodzianką, ale nie wydaje nam się, abyśmy dzisiaj byli świadkami powtórki z historii. Prisjakt broni się przed spadkiem. Do bezpiecznego miejsca traci aż 11 punktów, zaś Fluvius plasuje się na drugiej lokacie i ma spore szanse na wywalczenie pierwszoligowej promocji. Jeśli ,,Czerwono-czarni’’ chcą drugi raz w tym sezonie pokonać Fluviusa, muszą wznieść się na wyżyny swoich możliwości i zatrzymać lidera klasyfikacji strzelców – Marcina Miarkę (37 bramek).