KADRA GAP wzięła rewanż!

II LIGA B

Interia.pl – RUKO 2:7

Sporo się zmieniło

Pod koniec maja górą była Interia.pl. Wtedy to zespół Rafała Walerowskiego prowadził w II Lidze B. Od tego czasu sporo jednak się zmieniło, co pokazuje nie tylko pozycja „Redaktorów” w tabeli, ale też przebieg wczorajszego starcia z RUKO. Już po nieco ponad dziesięciu minutach „Niebiescy” prowadzili 3:0. W drugiej części nic nie robili sobie z bramek Michała Drzonka i Andrzeja Przetockiego, kontynuując dobrą grę. Na wyróżnienie zasługuje duet Arek Dudek – Mateusz Ziemianin. Pierwszy czterokrotnie wpisał się na listę strzelców, a drugi co prawda tylko raz, ale dorzucił era cztery asysty! RUKO wciąż walczy o pierwszą dwójkę – miejsca premiowane awansem do pierwszej ligi.

WEBCON – Tradebox.pl 3:3

Nagrodzeni za wysiłek

TRADEBOX.pl prowadził przez niemal całe spotkanie i był naprawdę o krok od drugiej wygranej w sezonie wiosna-lato 2023! Ostatecznie musi zadowolić się tylko remisem, a pełną pulę „Fioletowi” stracili w ostatniej akcji meczu! Dośrodkowanie na dalszy słupek zamknął Mateusz Radoń! WEBCON pokazał ogromną wolę walki i został wysiłek „Czerwonych” tym razem został wynagrodzony! Adrian Salwach, Artur Okojew i Emil Wikło nie mogli uwierzyć, że ich bramki nie dały upragnionego zwycięstwa. Po raz drugi mecz WEBCON – TRADEBOX.pl trzyma w napięciu do ostatniego gwizdka, ale tym razem zwycięzca nie został wyłoniony.

Polplast – Kadra GAP 3:4

Hit dla Kadry GAP

Nikt nie musiał dodatkowo motywować zawodników Kadry GAP przed hitowym starciem z Polplastem. Każdy z nich miał w pamięci lanie, jakie otrzymali pod koniec maja (12:3)! Teraz team Daniela Bukalskiego chciał nie tylko udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy, ale przede wszystkim zgarnąć pełną pulę i wrócić na fotel lidera! Drużyna z Myślenic nie dawała za wygraną i w pierwszej połowie trzykrotnie obejmowała prowadzenie (3:2 do przerwy). W drugiej części lis pola karnego Zbyszek Marek wyrównał stan rywalizacji, a Daniel Bukalski – jak się później okazało – zapewnił „Biało-czarnym” arcyważne zwycięstwo! Polplast dążył do wyrównania, ale Michał Gajoch nie dał się już pokonać.

BWI Group – Knc Krakowscy Barmani 0:6

Rozmiary wygranej zaskakują

Bez większych problemów KnC Krakowscy Barmani rozprawili się z BWI Group. O ile sama wygrana nie dziwi, tak jej rozmiar już tak. Przegrani musieli radzić sobie bez nieobecnych Bartka Gągola czy Jacka Orszulika, którzy razem mają ponad 700 meczów w Biznes Lidze. „Barmani” bez oglądania się na problemy rywala robili swoje i już do przerwy prowadzili 4:0. Strzelanie rozpoczął Wojtek Niezabitowski, który po siedmiu minutach miał na swoim koncie dwa trafienia. W drugich dwudziestu minutach BWI Group bezskutecznie próbowało pokonać Michała Guzika. Z kolei Wiktor Kałkus i Bartek Włodek postawili kropkę nad „i”. KnC Krakowscy Barmani wygrywają po raz siódmy i nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce o strefę medalową!

II LIGA C

Sparta – System Cold 4:3

Dublet Sochy

Sparta kontynuuje marsz w górę tabeli! „Biali” tracą już tylko punkt do podium, co jeszcze nie tak dawno wydawało się mało prawdopodobne. W czwartej minucie, po golu Damiana Marca przegrywali, ale błyskawicznie odrobili te straty z nawiązką. Mikołaja Dyląga pokonywali Oliwier Świętek i Radek Stabrawa. „Biało-niebiescy” nie dawali za wygraną i jeszcze przed przerwą zabawa zaczęła się od nowa (trafienie Michała Szarleja). W drugiej połowie dał o sobie znać Kacper Socha, który swoim dubletem zapewnił Sparcie wygraną. W międzyczasie Przemek Bartyzel wykorzystał rzut karny na 3:3, ale to był ostatni zryw System Cold.

MERIT – Majorel 3:3

Powtórka z historii

Gracze MERIT po raz kolejny na własnej skórze przekonali się, jak niebezpieczny jest rezultat 2:0.  Po trafieniach  Maćka Chabki i Cypriana Turka wydawać by się mogło, że mieli sytuację pod kontrolą, ale spokój jeszcze w pierwszej połowie zaburzył Yirii Druziuk, łapiąc kontakt. W drugiej połowie długo czekaliśmy na kolejne gole. Na 3:1 strzelił Dawid Jarosz i nic nie wskazywało na to, aby MERIT zdobył tylko punkt! A jednak! Majorel nie składał broni, postawił wszystko na jedną kartę. Na listę strzelców wpisali się Francesco Rindali i po raz drugi tego wieczoru Yurii Druziuk, zapewniając „Niebieskim” remis.

PepsiCo – SpyroSoft 3:3

Asystent Zetina

Punkty z PepsiCo i to po raz drugi w tym sezonie stracił SpyroSoft. „Fioletowi” walczą o podium, a takie potknięcia są tylko wodą na młyn dla grupy pościgowej, ze Spartą na czele. Pierwszy do siatki trafił Szymon Szewczyk. To właśnie jego gole w pierwszej rundzie uratowały remis PepsiCo. SpyroSoft jeszcze przed przerwą dwukrotnie obejmował prowadzenie, po bramkach Grześka Migacza (2). W drugiej połowie nie brakowało sytuacji, ale u obu zespołów szwankowała skuteczność. Po przerwie oglądaliśmy tylko jednego gola, a do siatki na 3:3 trafił Alper Tan, wykorzystując asystę – trzecią w tym pojedynku – Gyana Zetiny.

III LIGA B

FedEx – Arrow 3:0

Bez potknięcia, ale z problemami

Wyraźnym faworytem tej pary był FedEx, ale „Biało-fioletowi” musieli zostawić naprawdę sporo zdrowia na boisku, aby zgarnąć komplet punktów w starciu z ligowym outsiderem. Arrow do przerwy przegrywało „tylko” 0:1. Team w czarnych koszulkach próbował się odgryzać, ale nie znalazł sposobu na pokonanie Mateusza Wołoszyna, który zachował „czyste konto”. Wygraną FedEx-u w drugiej części przypieczętowali Mohamed Barrie i Mateusz Kućmierczyk. Faworyt tym razem nie pozwolił sobie na wpadkę i zdobył bardzo cenne trzy punkty, które na pewno przydadzą się w walce o podium.

Primost Południe – Avanade 0:3

Szybki powrót na zwycięską ścieżkę

Bardzo dobry sezon rozgrywa Avanade, które po ostatnim niespodziewanym remisie z Tevą (2:2) szybko wraca na zwycięską ścieżkę. „Pomarańczowi” mają ogromną ochotę wrócić na fotel lidera, ale oprócz swoich zwycięstw muszą liczyć na potknięcia najgroźniejszego konkurenta, którym na ten moment jest Sterling Outsourcing. Wynik wczorajszego meczu otworzył Stiven Rizaj, a po zmianie stron na 2:0 trafił Daniel Gacek. Końcowy rezultat ustalił…Eryk Bzdela, pechowo interweniując po strzale jednego z zawodników wicelidera.

Teva – IBM SWG 5:4

Blisko powtórki

Niewiele brakowało, a mielibyśmy powtórkę z końcówki maja, kiedy to rywalizacja Teva – IBM SWG zakończyła się remisem (5:5). Wynik wczorajszego starcia był sprawą otwartą do samego końca, ale ostatecznie to gracze w białych koszulkach mieli powody do radości, a przeciwnik musiał pogodzić się z minimalną porażką. Znowu „Niebieskim” mocno w kość dał Łukasz Banaśkiewicz, który przy wyniku 0:2 dał sygnał do odrabiania strat. Drugi hat-trick w meczu przeciwko IBM SWG! Teva dopiero w drugiej części po raz pierwszy objęła prowadzenie, które dowiozła do ostatniego gwizdka sędziego.

Sterling Outsourcing – PKO Bank Polski 7:3

Dziesiąta wygrana

Sterling Outsourcing nie zwalnia tempa. Wykorzystał potknięcie Avanade, awansował  na fotel lidera i nie ma zamiaru go opuszczać. Wczoraj po raz drugi o sile „Wyspiarzy” przekonali się gracze PKO Banku Polskiego. „Bankowcom” zadania nie ułatwiał fakt, że w bramce zabrakło Konrada Naworola. Między słupkami z konieczności stanął Kamil Rugała, którego ciągło do ataku, o czym świadczy zdobyty gol! Dublety Bartka Grzyba i Matthewa Biltona oraz trafienia Keitha Sweeney’a i Michała Tomsińskiego dały Sterlingowi wygraną – już dziesiątą w tym sezonie!

Ntiative – Onwelo 11:0

Dwucyfrówka

Bardzo jednostronny przebieg miało starcie ntiative z Onwelo. Team Artura Puchały szybko wypracował sobie przewagę i na przerwę schodził, prowadząc 3:0. Rywal próbował się odgryzać, ale tym razem m.in. Janek Zalewski nie miał swojego dnia. Po zmianie stron „Pomarańczowi” wrzucili wyższy bieg i na dobre rozwinęli skrzydła. Bezradni gracze Onwelo przyjmowali tylko kolejne ciosy, kończąc ten mecz „dwycyfrówką”. Na wynik 11:0 złożyły się gole Krystiana Stacha (4), Michała Kaczmarczyka (3), Bartka Kozłowskiego (3) oraz Wojtka Zdeba.