Koniec rundy zasadniczej...

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej Siatkarskiej Biznes Ligi tylko połowicznie przyniosła emocje. Ograniczyły się one w dużym stopniu tylko do najciekawiej zapowiadającego się spotkania, czyli pojedynku State Street - Biprotech. Mecz dwójki z grupy głównych faworytów, jak można się było spodziewać rozstrzygnął się w trzech setach. Pierwszy zdecydowanie padł łupem Biprotechu dając "niebieskim" pewne pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej(17:25), natomiast w drugim lepszy okazał się State Street, który dzięki urwaniu seta zapewnił sobie udział w grupie złotej fazy play-off. W tie-breaku lepszy okazał się Biprotech, ale... State Street będzie miał okazję do rewanżu już w półfinale grupy złotej Siatkarskiej Biznes Ligi. W innych spotkaniach Interia.pl pokonała Finansowanie24.pl 2:0, ale wobec zdobyczy punktowej State Street, zwycięstwo zawodników popularnego portalu informacyjnego nic im nie dało. Medalista z zeszłego sezonu musi się zadowolić rywalizacją w grupie srebrnej, bez walki o medale. Liczący na pierwszą lokatę Alior Bank pewnie pokonał ambitny UBS. Bankowcy przystąpią jednak do fazy pucharowej z drugiego miejsca w tabeli. Rozegrane mecze zamyka pojedynek BWI - Four Music Club, wygrany zgodnie z przewidywaniami w dwóch setach przez drugi z wymienionych zespołów. Magdalena Maślicha i spółka dzięki temu zwycięstwu wyprzedzają w tabeli Interia.pl i State Street, a w półfinałach grupy złotej zmierzą się z Alior Bankiem. Tytułem informacji należy dodać że w ostatniej kolejce dwa spotkania się nie odbyły. Ze względu na absencje przeciwników swoje mecze walkowerem wygrały drużyny Ericpol i 4F.