Marsz w górę tabeli

JR Holding – Codewise 3:5

Poprawić wynik z poprzedniej edycji

Codewise w swoim drugim sezonie w Extraklasie będzie chciało poprawić czwarte miejsce z poprzedniej edycji i jak na razie team Andrzeja Kozubowskiego jest na dobrej drodze, aby ten cel zrealizować. Wczoraj „Czarni”, mimo że po ośmiu minutach przygrywali 0:1, szybko wrócili na właściwe tory i dzięki golom Szymka Hajduka i Krystiana Wrony uspokoili sytuację. Kolegów z JR Holding próbował poderwać Grzesiek Stasik i Jędrzej Pawelec, ale pełna pula powędrowała na konto Codewise, który święta spędzi na najniższym stopniu podium.

Korporaci – E-REMONTY.pl 7:4

Po słabym początku sezonu, w górę tabeli pną się Korporaci. Złotym środkiem na problemy „Czerwonych” okazał się Andrii Pishchevski, który bardzo szybko znalazł wspólny język z Marcinem Makuchem. Doświadczony snajper „Czerwonych” swój setny mecz w Biznes Lidze uświetnił golem i czterema asystami! E-REMONTY.pl długo był w grze, ale przy stanie 3:3 strata czterech trafień okazała się kluczowa dla losów tego pojedynku. W końcówce rozmiary drugiej w tym sezonie przegranej zmniejszył Rafał Serafin, wykorzystując podanie Miłosza Bigaja, który wczoraj asystował po raz 50 w naszych rozgrywkach.

Green Cell – CMI 1:9

„Piątka” Stachela

Green Cell liczy, że w 2022 uda się przerwać serię czterech porażek z rzędu i opuścić dolne rejony tabeli. Wczoraj, w pierwszej połowie, walczyły z CMI, jak równy z równym (gol Darka Marczuka na 1:2) ale po zmianie stron wszystko się „rozjechało”. Katem przedostatniej w tabeli ekipy był Sebastian Stachel, który do już okazałego dorobku strzeleckiego dorzucił pięć goli. Beniaminek wygrywa po raz drugi i w dobrych nastrojach usiądzie przy wigilijnym stole. O co powalczy po przerwie świątecznej?

Ortotop Centrum Medyczne – Capgemini 11:2

Odetchnęli z ulgą!

Spory kamień z serca spadł zawodnikom Ortotopu Centrum Medycznego. Tomasz Kawa i spółka przed starciem z Capgemini byli jedynym zespołem bez punktów. Byli, bo wczoraj urządzili sobie ostre strzelanie i rozbili „Waleczne Serca” aż 11:2. To się nazywa przełamanie! Już po pierwszej połowie było „pozamiatane” – 7:0. Na początku drugiej połowy rozmiary porażki zmniejszali Daniel Jakab i Damian Świątek, ale potem swój popis kontynuował Michał Żerdecki, który zatrzymał się na czterech golach i trzech asystach.

Pitbull Shisha Bar – SpyroSoft 5:2

Setny mecz Gokhana

Wicelider dobrze rozpoczął tę rywalizację, bowiem po pierwszej połowie wypracował sobie trzybramkową zaliczkę. Wynik otworzył Gokhan Ulusoy, dla którego był to setny mecz w Biznes Lidze! Za Turkiem w ślady poszli Seif i Oleh Shchur. W drugiej części SpyroSoft próbował poderwać Viacheslav Mospan, ale bezskutecznie. Pitbull Shisha Bar odpowiedział golem Gokhana Ulusoya. Rozmiary porażki zmniejszył jeszcze wracający do składu Bernard Śniegowski, ale kropkę nad „i” postawił Mhmut Inanc.

Pratt&Whitney – Shell Energy 7:1

Przełamanie

Pierwszego zwycięstwa w tym sezonie doczekali się gracze Pratt&Whitney! „Granatowi” pokonali ostatni w tabeli Shell Energy. Team z Niepołomic był wyraźnie lepszy i już na przerwę schodził, prowadząc 4:0! Bardzo dobrze prezentował się duet Jarek Sala – Patryk Szałaj. Ten drugi po przerwie skompletował hat-tricka, a Jarek mecz zakończył z dwoma dubletami: goli i asyst. Honor „Żółto-czerwonych” uratował Ardavan Khoshfekari, który wykorzystał podanie Eryka Celińskiego.

Chomik Gdów – Trener Joanna Team 3:2

Idą, jak burza!

Minuta dzieliła Chomika Gdów od straty pierwszych punktów w tym sezonie! Zawodnicy Trener Joanna Team postawili liderowi wysoko poprzeczkę i byli naprawdę blisko sprawienia niespodzianki. Ostatecznie Grzesiek Tabak w 39. minucie zapewnił ekipie z Gdowa zwycięstwo, a rywal mógł czuć spore rozgoryczenie, bo zasługiwał przynajmniej na „oczko” w tej rywalizacji. „Czerwoni” idą jak burza, odnoszą szóstą z rzędu wygraną i święta spędzą na fotelu lidera.

HedgeServ – ALLboards 3:12

Tuzin

Ostre strzelanie urządzili sobie gracze ALLboards! Na koniec 2021 roku rozbili rywali z HedgeServ! „Czerwoni”, na czele z Markiem Cebulą, strzelili dwanaście bramek, tracąc trzy. Dla pokonanych na listę strzelców wpisali się: Mateusz Bochneke, Dawid Koclega i Mykola Kotyk, który niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Na szczęście bez konsekwencji. Hatrick bramek i asyst uzbierał Marek Cebula. Kapitana ALLboards skutecznie wspierali m.in. Kamil Stańdo, Michał Mierzejewski, Mykola Kotyk i Jarek Prorok (wszyscy z dwoma golami na koncie). Swoją cegiełkę do okazałej wygranej dołożył jeszcze Michał Dudek.

ROB-STAL – Fluvius 2:8

Z 0:2 na 8:2

To miał być pierwszy poważny sprawdzian dla ROB-STAL! „Czarni” prowadzili po dwóch golach Dominika Cygana, który potwierdził niezłą formę strzelecką. Po przerwie ten pojedynek snajperski zdecydowanie wygrał Arek Wałaszek, który pięciokrotnie pokonał bramkarza debiutantów i poprowadził Fluvius do pewnego zwycięstwa. Oprócz niego Roberta Muszyńskiego pokonali jeszcze Sebastian Masłoń (2) oraz Mariusz Wcisło. „Biało-czerwoni” wygrywają i umacniają się na trzecim miejscu. Podwójnie usatysfakcjonowany był Sebastian Kozak, który cieszył się nie tylko z trzech punktów, ale także ze swojego setnego meczu w Biznes Lidze.