Mecz bez goli...

Deutsche Bank - TEVA 0:5

Dominacja Tevy

Przed wtorkową serią spotkań zawodnicy TEVY byli zdecydowanymi faworytami meczu z Deutsche Bank. Przewidywania szybko się potwierdziły i zawodnicy w zielonych koszulkach szybko wyszli na prowadzenie, a z biegiem czasu ich przewaga tylko rosła. Ostatecznie trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnosi TEVA i drużyna ta wskakuje na pozycję wicelidera.

Interia.pl –Appdate 1:1

Zacięty pojedynek

Do bardzo zaciętego i wyrównanego meczu doszło pomiędzy drużynami interia.pl i Appdate, o czym swidczy fakt, ze do przerwy wynik był bezbramkowy. Warto w tym miejscu podkreślić wyśmienitą postawę bramkarza Interii, który swoimi interwencjami uratował swój zespół kilka razy od straty goli. Druga połowa zaowocowała bramkami, jednak do samego końca utrzymywał się wynik 1:1, a w ostatnich sekundach rzut karny wykonywała Interia – Bramkarz Appdate nie dał się jednak pokonać i mecz skończył się podziałem punktów.

Capgemini – Kolporter 9:1

Pogrom

Zawodnicy Capgemini nie dali pograć we wtorkowy wieczór swojemu rywalowi, drużynie Kolportera. Już do przerwy zawodnicy Capgemini odskoczyli na bezpieczną przewagę czterech bramek, a następnie do końca kontrolowali mecz powiększając tylko zdobycze bramkowe. Zawodników Kolportera tego wieczoru było stać jedynie na gola honorowego. Capgemini w chwili obecnej zajmuje pozycję lidera ligi z trzy punktową przewagą.

AD-KAM INSTALACJE – Rosa 3:4

Szybkie tempo

Bardzo dobry mecz zagrali zawodnicy AD- KAM i Rosy. Spotkanie było rozgrywane w na prawdę dobrym tempie, a akcje mogły się podobać. Minimalnie lepsi okazali się zawodnicy Rosy i to oni ostatecznie zapisują na koncie trzy punkty. AD-KAM jest największą niespodzianką in minus obecnego sezonu, Rosa z 10 punktami depcze po piętach liderującemu Capgemini.

Extend Vision – NC+ 1:2

Wyrównany mecz

NC+ wygrywa swój wtorkowy mecz i tym samym mija w tabeli Extend Vision. Spotkanie było jednak bardzo wyrównane i mogło się w nim zdażyć wszystko. Do samego końca zawodnicy obu drużyn walczyli o to żeby trzy punkty zapisane były na ich konto. Ostateczne minimalnie lepsi okazali się jednak zawodnicy NC+ wygrywając 2:1. W ten sposób gracze w białych koszulkach przeskoczyli swojego rywala w tabeli i zajmują czwartą pozycję. Extend Vision oczko niżej.

Alexmann – Idea Bank 3:0

Solidna defensywa kluczem do zwycięstwa

W pierwszej dzisiejszej rywalizacji ekipa Alexmann zmierzyła się z drużyną Idea Bank. Mecz ten stał na dobrym poziomie. Mimo dość pewnego zwycięstwa drużyny Alexmann nie był to łatwy mecz dla ekipy w czarnych strojach. „Bankowcy" postawili wysoko poprzeczkę natomiast Alexmann zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim dobrej dyspozycji bramkarza Dariusza Kozyry który zachował czyste konto oraz najlepszemu na boisku Anthonemu Schachererowi.

Asseco Active Team – Zurich 6-3

Postawili na ofensywę i się opłaciło

Oba zespoły postawiły w tym meczu na szybki i ofensywny futbol, jednak w ogólnym rozrachunku korzystniej wyszli na tym zawodnicy z Asseco, którzy bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. W szeregach zwycięzców brylował dziś bardzo skuteczny w tym meczu Krzysztof Organek, który miał spory udział w zwycięstwie swojej drużyny.

Total Fitness Concept – Amway 3:1

Zwycięstwo Total Fitness Concept po twardej batalii

Mecz ten był ciekawym i twardym widowiskiem, w którym nie brakowało emocji. Obie drużyny prezentowały bardzo zbliżony poziom, jednak znacznie skuteczniejsi okazali się zawodnicy Total Fitness Concept, którzy bezlitośnie wypunktowali ekipę faworyzowanego Amway.

OBI – IAG 9:1

Dominacja OBI

Zawodnicy drużyny OBI nie zostawili dziś cienia wątpliwości, kto jest lepszą drużyną w starciu z IAG. Zwycięzcy tego meczu dominowali w każdym elemencie gry prezentując bardzo ofensywny i ładny dla oka futbol. Ekipa IAG próbowała odgryzać się rywalom jednak było dziś ich stać jedynie na bramkę honorową. W drużynie OBI na wyróżnienie zasługują skuteczny dziś obrońca Paweł Fiust oraz napastnik Łukasz Kozłowski.

EC Engineering – Mostostal 0:5

Nie ilość a jakość

Mimo, że „inżynierowie" stawili się dziś w mocnym i licznym składzie to nie pomogło im to w pokonaniu dobrze zorganizowanego zespołu Mostostalu. Zwycięzcy imponowali żelazną defensywą, która skutecznie stawiła opór atakom drużyny EC. Zawodnicy Mostostalu bardzo umiejętnie potrafili wyprowadzać kolejne ataki i tym samym dość pewnie i zasłużenie pokonali ekipę EC Engineering.

Biprotech - Amusys 3:2

Biprotech wciąż bez porażki

Na pierwszym spotkaniu tej kolejki lider tabeli Biprotech podjął szósty zespół Amusys. Pierwsza bramka po wyrównanej walce wpadła w ósmej minucie meczu na rzecz gości, jednak gospodarze nie pozostając dłużni trzy minuty pózniej wyrównali wynik dobijając odbitą od słupka piłkę. Nie zatrzymując się na tym lider tabeli na przerwę schodził już z jednobramkową przewagą. Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się korzystnie dla gości, którzy w dwudziestej drugiej minucie spotkania wyrównali wynik. Kilka minut pózniej gospodarze strzelili swoją trzecią bramkę, dzięki której zapewnili sobie zwycięstwo.

IBM SWG - Sterling Outsourcing 0:0

Mecz bez historii

Na drugim spotkaniu czwartej kolejki Biznes Ligi spotkały się zespoły piąty IBM SWG i siódmy Sterling Outsourcing. Od początku było widać, że drużyny nastawione na zwycięstwo i to spotkanie będzie ciężkim bojem o punkty. Pierwsza odsłona owocowała w próby ataków na bramki, lecz przez wyrównany poziom spotkania gra toczyła się głownie w środku boiska, przez co po gwizdku na przerwę nadal mieliśmy wynik 0:0. Druga odsłona nie przyniosła wiele zmian i pomimo, że oba zespoły stworzyły wiele sytuacji, to piłka zdawała się unikać siatki w bramce. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Oknoplus - Frapol 2:2

Pierwszy punkt Frapolu

Kolejne spotkanie tego wieczoru cały czas trzymało w napięciu i pomimo, że w pierwszych minutach meczu niewiele się działo, to na trzy minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zawodnik gości skierował piłkę do bramki, lecz kolega z zespołu „podkradł" mu ją i strzelił pierwsza w tym spotkaniu bramkę. Druga odsłona zaowocowała kolejną bramką gości, lecz paręnaście sekund pózniej gospodarze złapali kontakt. Przez rozluźnienie gości, którzy byli prawie pewni wygranej na siedem minut przed końcem spotkania gospodarze wyrównali wynik. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem, który i tak zapewnił zespołowi Frapol pierwszy punkt w tabeli.

Nokia - Luxoft 0:4

Pewna wygrana Luxoftu

Na ostatnim spotkaniu tego wieczoru czwarta Nokia podjęła trzeci Luxoft. Od początku spotkania goście zarysowywali swoją przewagę i po ośmiu minutach gry prowadzili już jedną bramką. Pomimo usilnych starań obu zespołów wynik ten utrzymał się do przerwy. Druga odsłona nie była korzystniejsza dla gospodarzy, którzy nie byli w stanie strzelić gola rywalom, podczas gdy Luxoft raz za razem atakując ich bramkę do dwudziestej dziewiątej minuty spotkania prowadził już trzema bramkami do zera. Koniec końców goście zagrali to spotkanie na zero z tylu, jednocześnie strzelając cztery bramki.