Na podium bez zmian!

EXTRAKLASA

Kadra GAP – Dynamo Anik Union Kraków 4:5

Gol z wolnego na otarcie łez

KADRA GAP po dziesięciu minutach i bramce Victora Balubasza przegrywała 0:1. Wyrównał Krzysiek Lipecki, ale jeszcze przed przerwą na 2:1 dla „Żółto-niebieskich” trafił Oleh Vladymyrov. W ślady za kapitanem Dynamo Anik Union Kraków poszli Pasha Nepokrytyi i po raz drugi Victor Balubasz. Dopiero przy stanie 1:4 zespół w biało-czarnych koszulkach wziął się w garść i zaczął odrabiać straty! Dublet Tomka Kawy napsuł nieco krwi przeciwnikowi, który odpowiedział efektownym trafieniem Alexa Hluschenki. W samej końcówce rozmiary porażki zmniejszył Krzysiek Lipecki, posyłając bombę z rzutu wolnego.

Elita-Bud – Avalon 6:1

Hat-trick kapitana

Najciekawiej zapowiadający się mecz jedenastej serii trzymał w napięciu jedynie przez dziesięć minut. Strzelanie zgodnie z planem rozpoczęła Elita-Bud, a dokładniej Andrii Pishchevskyi. Wyrównał Tahiiev Bakhtiam, ale jak się później okazało, był to jedyny zryw „Żółtych”, którzy na przerwę schodzili przegrywając 1:3! W drugiej połowie lider Extraklasy zrobił swoje, a jego kapitan skompletował hat-tricka. Dobre zawody rozegrał także Filip Lesak, który wrócił do domu z dubletem. Elita-Bud pewnie zmierza po obronę mistrzowskiego tytułu, a Avalon mimo porażki utrzymuje się na podium (3. miejsce)

Korporaci – Bar Mateo 4:2

Wyraźna obniżka formy

Walki o Extraklasę nie odpuszczają Korporaci! „Czerwoni” wczoraj wygrali dopiero drugi mecz, a w polu przegranym zostawili Bar Mateo, który notuje trzecią z rzędu porażkę, a od pięciu spotkań nie potrafi przechylić szali na swoją korzyść. Ta wyraźna obniżka formy sprawia, że „Żółto-czarni” spadają w ligowej klasyfikacji na piątą lokatę. Na szczęście strata do podium nie jest tak wielka, jaka by być mogła. Po dubletach Wojtka Salomona i Darka Nowaka przegrali piąte spotkanie. Dominik Piechaczek dwukrotnie próbował poderwać swoich kolegów do walki, ale bezskutecznie.

Polplast – JR Holding 5:2

Beniaminek lepszy

Beniaminek górą w konfrontacji z aktualnym wicemistrzem! Polplast prowadził przez większość spotkania, kontrolował jego przebieg i nic nie robił sobie z bramek Kuby Skuchy i…bramkarza Szymona Bończyka. Do zwycięstwa kolegów poprowadził nie kto inny, jak Mark Ponomarenko. Czołowy strzelec Extraklasy tylko wczoraj do swojego dorobku bramkowego dorzucił trzy trafienia, a przy jednym zaliczył asystę. Oprócz niego bramkarza JR Holding pokonywali jeszcze: Daniel Pandyra i Bohdan Bondar. Polplast plasuje się tuż za podium, ale ma do dogrania jeszcze kilka minut przerwanego meczu z Korporatami. A w tym sezonie JR póki co walczy nie o medale, a o ligowy byt.

III LIGA C

Cisco – TTEC 1:2

Odrobili z nawiązką

Nie zawiodło spotkanie dwóch marzących o awansie zespołów. Pierwsze minuty należały do doświadczonego Cisco, które objęło prowadzenie za sprawą Vitalii Berezovskyiego. W najlepszy możliwy sposób odpowiedział TTEC, a riposta nastąpiła po niespełna sześćdziesięciu sekundach, gdy futbolówkę do siatki skierował Kareem Khaled. Po zmianie stron sprawy w swoje ręce wziął niezawodny kapitan. Gola na wagę pełnej puli zdobył bowiem Seif Attia i to TTEC został nowym wiceliderem tabeli. Oby tak dalej!

Odrabiamy.pl – FC Petarda Wieliczka 1:2

Zabrakło czasu

Tempa nie zamierzali zwalniać niesieni ostatnim wynikiem zawodnicy Odrabiamy.pl. FC Petarda Wieliczka to jednak rywal wymagający, a boiskowe doświadczenie przełożyło się na szybki cios Adriana Palonka. Kolejne minuty to wyrównane widowisko, w którym żadna ze stron nie potrafiła pokonać golkipera rywali. Strzelecki impas już po zmianie stron przerwał dopiero wspominany wyżej Palonek. Do odrabiania strat ruszyli „Pomarańczowi”, a trafienie Przemysława Madejskiego dało nadzieję na chociażby remis. Na kolejne ciosy zabrakło już czasu i team Artura Turka na dobre włącza się do walki o ligowe podium.

Eltrox – ABART WYKŁADZINY 1:9

Bez niespodzianki

Swoje zrobił rozpędzony lider. ABART WYKŁADZINY od początku zdominował swojego rywala i skrupulatnie powiększał zbudowaną zaliczkę. Kapitalny debiut w nowej drużynie zanotował Kasjusz Piwowarczyk, który nie tylko skompletował hattricka, ale i „dorzucił” trzy asysty. Na pochwałę zasługują również Kamil Mitka i Krystian Wilk. W końcówce o honorowe trafienie dla Eltrox pokusił się Dawid Fatyga, a wykończenie to daję nadzieję na przełamanie przeciwko FREZWID.

Sappi – Grupa Heban 1:4

Wyborna końcówka

Na właściwe tory powraca Grupa Heban, która pewnie pokonała Sappi. Doświadczona drużyna już do przerwy prowadziła 1:0, a wynik otworzył Dawid Drąg. Tuż po zmianie stron stan boju wyrównał wprawdzie Oskar Słaby, jednak kolejne minuty należały do Marcina Plucińskiego. Zawodnik ten dwukrotnie pokonał Jakuba Wlezienia, a dodając do tego dobrą postawę Szymona Mazgaja jasnym stało się, że Grupa Heban odniesie szósty letni triumf.