Nie wytrzymali presji!

EXTRAKLASA

EQTek – DIAMOND 2:5

Zachowują matematyczne szanse

EQTek już dawno pożegnał się z Extraklasą. „Biało-czerwoni” nie udźwignął roli beniaminka i szybko wraca do pierwszej ligi. Wczoraj team Piotrka Gawendy uległ firmie DIAMOND. Zespół próbował podrywać do walki Piotr Matuszak, ale był osamotniony w ofensywach działaniach. Dublety Bartka Gorczycy i Marka Kuca oraz trafienie Marcina Sołtysa daje „Czarno-czerwonym” wygraną, która pozwala jeszcze zachować matematyczne szanse na wywalczenie medalu w sezonie jesień-zima 22/23.

JR Holding – Brotherm 2:5

Uciekają przed spadkiem!

Gracze JR Holding nie udźwignęli presji i mocno utrudnili sobie walkę o mistrzostwo Extraklasy! Mecz z Brothermem od samego początku nie układał się po myśli wicelidera. Do przerwy, po bramce Maćka Kowalówki, prowadził beniaminek. W drugiej części brylował duet Mateusz Kapusta – Marcin Gzyl. Pierwszy strzelił cztery gole, a drugi zaliczył tyle samo asyst. JR traci kontakt z RMF MAXX, a wygrani uciekają przed strefą spadkową, mając już sześć punktów zapasu.

OdszkodowaniawKrakowie.pl – Bar Mateo 1:3

Srebro w zasięgu!

Bar Mateo zgodnie z planem pokonał OdszkodowaniawKrakowie (3:1) i team Kuby Dziedzica traci już tylko punkt do drugiego w tabeli JR Holding. Z zespołu, który na początku sezonu zamykał ligowe zestawienie, teraz „Żółto-czarni” grają o wicemistrzostwo! Dublet Bartka Zasadniego i bomba Kuby Dziedzica dała trzy punkty. Honor przegranych uratował Dawid Tomczuk. OdszkodowaniawKrakowie.pl zaczynają tracić kontakt z bezpieczną strefą. Widmo spadku coraz śmielej zagląda w oczy Adamowi Rogali i jego kolegom.

RMF MAXX – HCL Poland 12:2

Stachel show!

Po kwadransie gry mieliśmy remis (2:2). Victor Hugo postraszył RMF MAXX, ale tylko przez chwilę! Jeszcze przed przerwą „Radiowcy” wypracowali sobie przewagę, a po zmianie stron byliśmy świadkami Sebastian Stachel show! Snajper lidera Extraklasy tylko wczoraj zdobył osiem bramek, oskakując rywalom w klasyfikacji najlepszych strzelców! Oprócz niego do siatki HCL Poland trafiali: Kuba Sieprawski (2), Tomek Błoński i Karol Kościółek. RMF MAXX wykorzystuje porażkę JR Holding i powiększa przewagę do sześciu punktów!

MooMoo Restaurants – Capgemini 5:0 (walkower)

III LIGA C

TTEC – Shell Energy 4:1

Egipski duet

TTEC po raz drugi w tym sezonie okazuje się lepszy od Shell Energy. Tym razem ekipa Seifa Atti pokonała rywala różnicą kilku goli, a nie jednego, jak to miało miejsce za pierwszym razem. Pierwsze skrzypce grał Mohand Elagoza! Egipcjanin ustrzelił hat-tricka, a cegiełkę do zwycięstwa dołożył jego rodak – Seif. Jedynego gola dla przegranych zdobył Bartek Nowak. Porażka mogła być nieco niższa, ale w samej końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Kacper Bobek.

Herbalife – CallPage 9:4

Pięć plus cztery

Dość niespodziewanie porażki z Herbalife doznał CallPage! A to wszystko sprawka dwóch zawodników! Ilia Jincharadze i Marwan Abdalfadeel rozprawili się z wyżej notowanym rywalem! Pierwszy strzelił pięć goli, a drugi zanotował jedno trafienie mniej, dorzucając do tego jeszcze hat-tricka asyst! Dla przegranych strzelali Krzysiek Żurowski (2) i Artur Kononeko (2). „Biało-czarni” nieco utrudniają sobie walkę o strefę medalową, tracąc do podium trzy punkty. Należy jednak pamiętać, że FC Petarda Wieliczka ma jeszcze zaległy mecz

Ziko – EPAM 2:8

„Odjechali” po przerwie

Ziko ani przez moment nie prowadziło. W pierwszej połowie „Czerwoni” dotrzymywali rywalowi kroku, ale w drugiej części EPAM już wyraźnie „odjechali”! Ogromna w tym zasługa trio Andri Sukhoversha, Ilia Basiuk i Aliaksandr Saukou. Wszyscy strzelili po dwa gole, dorzucając jeszcze po kilka asyst! Cegiełkę do tego okazałego zwycięstwa dołożyli jeszcze Andri Nazarov i Umid Elkam. EPAM zachowuje jeszcze matematyczne szanse na medal, ale oprócz zwycięstw, potrzebuje jeszcze pomocy rywali, a z tym może być różnie.

Electrosmart – FC Petarda Wieliczka 3:2

Mistrzostwo na wyciągnięcie ręki!

Hit 15. kolejki III Ligi C trzymał nas w napięciu aż do ostatniego gwizdka! Na pierwszego gola przyszło nam czekać do dziewiętnastej minuty. To właśnie tuż przed przerwą w dwadzieścia sekund Electrosmart dwukrotnie pokonało Norberta Ślusarczyka! Dwa ciosy nie podłamały FC Petardy Wieliczka, która po golu Maćka Ziemińskiego złapała kontakt! Na 3:1 trafił Grzesiek Wojnarowski. Za wygraną nie dawał Bartek Hutny, ale jak się później okazało, zdobył on ostatniego gola tego wieczoru i komplet punktów powędrował na konto lidera! Mistrzostwo jest już na wyciągnięcie ręki!

Spyrosoft – Pratt&Whitney

Cios za cios

W pierwszej połowie sytuacja na boisku zmieniała się, jak w kalejdoskopie! Po minucie gry prowadził SpyroSoft, a na przerwę po samobójczym trafieniu obie ekipy schodziły z remisem 3:3. Drugą połowę z wysokiego „C” zaczął Bernard Śniegowski, ale Sebastian Towarek nie dawał za wygraną, po raz kolejny doprowadzając do wyrównania! Ostatnie słowo należało jednak do Bernarda Śniegowskiego, który zapewnił „Fioletowym” wygraną i utrzymanie drugiej lokaty, premiowanej awansem!