Niewiarygodne!

EXTRAKLASA

E-REMONTY.pl – Codewise 2:5

Walka o Extraklasę

To nie był dzień lidera Extraklasy. E-REMONTY.pl przez większość czasu musieli gonić rywala, który zaciekle walczy o to, aby pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej Biznes Ligi! Codewise w drugiej połowie był skuteczniejszy, mądrzej utrzymywał się przy piłce, lepiej bronił i w efekcie to „Czarni” dość niespodziewanie, po bramkach Krystiana Wrony (2), Pawła Salomona (2) i Krzyśka Chromca zgarniają komplet punktów. A tych team Andrzeja Kozubowskiego, potrzebuje jak tlenu! Beniaminek rozgrywa świetny sezon, ale jeśli na finiszu straci złoto – może czuć rozgoryczenie.

Bar Mateo – Korporaci 3:4

Bez szans na złoto

Już tylko E-REMONTY.PL mogą odebrać tytuł RMF MAXXX. Z wyścigu o złoto, po porażce z Korporatami, na dobre wypadł Bar Mateo! „Żółto-czarni” przez znaczną część sezonu byli liderami, a po ostatnim niepowodzeniu spadli z ligowego podium. Na szczęście team Kuby Dziedzica ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze i wciąż liczy się w walce o podium, z którego mogą zrzucić „Czerwonych”. Świetna gra Piotrka Madejskiego, Marcina Makucha i Andrija Pishchevskyiego dała im wygraną, trzecią z rzędu.

JR Holding – Green Cell 11:2

Słodko-gorzki jubileusz

Znacznie poniżej oczekiwań – naszych i własnych – spisuje się Green Cell. „Pantery” z zaledwie dwoma zwycięstwami zamykają ligową tabele i już dawno pogodziły się ze spadkiem do pierwszej ligi. Słodko-gorzki jubileusz miał Arek Krzyszkowski, który zaliczył wczoraj swój 250 mecz w Biznes Lidze. JR Holding konstruował składne akcje, kilkukrotnie rozmontował defensywę niżej notowanego rywala i wbił mu aż jedenaście goli! Najwięcej Rafał Domaradzki (5), a tuż za nim Grzesiek Stasik (4), który tym samym przekroczył granicę 50 trafień w Biznes Lidze.

Ortotop Centrum Medyczne – CMI 3:5

Hat-trick najlepszego strzelca

Pogodzony już ze spadkiem Ortotop Centrum Medycznie o jak najlepsze wyniki walczy do samego końca. W trzydziestej trzeciej minucie „Granatowi” wstrząsnęli CMI! Najpierw Michał Żerdecki wyrównał, a kilkadziesiąt sekund później Janek Jędrzejowski wyprowadził ich na prowadzenie! Taki rezultat długo się nie utrzymał. Wyrównał Mateusz Pączek, na 4:3 strzelił Grzesiek Grzesiak, a wygraną CMI przypieczętował lider klasyfikacji strzelców – Sebastian Stachel!

RMF MAXXX – Capgemini 8:4

Jeszcze kilka tygodni temu ciężko było znaleźć kogoś, kto dawał RMF MAXXX szanse na obronę mistrzowskiego tytułu. Wszyscy zastanawiali się tylko, czy złoto „Radiowcom” odbierze E-REMONTY.PL, czy może Bar Mateo. Tymczasem na finiszu to team Karola Kościółka, z ogromną pomocą Codewise i Korporatów, jest samodzielnym liderem Extraklasy i wszystko jest w jego nogach! Wygrana z Capgemini przyszła gładko. Do przerwy RMF MAXXX prowadził już 4:0. W drugiej „Waleczne Serca” zmniejszyły rozmiary porażki, ale o punkcie w tym meczu nie było mowy.

III LIGA B

Pratt&Whitney – HedgeServ 3:3

Ciekawiej po przerwie

W meczu drużyn z dolnych rejonów klasyfikacji podział punktów! Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele okazji i skończyła się minimalnym prowadzeniem Pratt&Whitney. Już w 6 minucie podanie Jarosława Sali wykończył Krzysztof Szeliga. Po przerwie w zabójczy sposób odpowiedział HedgeServ. Zawodnicy w białych koszulkach nie tylko wyrównali, ale i po golach Przemysława Walotka i Ivana Kysylysty zbudowali sobie sporą zaliczkę. W końcówce w ich poczynaniach panowało jednak sporo nieskuteczności, co bezlitośnie wykorzystali Dawid Małagocki i „rzutem na taśmę” Łukasz Wojcieszek. Patrząc na przebieg potyczki remis ten dla HedgeServ wydaję się być rozczarowujący.

ROB-STAL – ALLboards 4:4

Powtórka z rozrywki

Podobnie jak w ósmej kolejce tak i teraz byliśmy świadkami podziału punktów. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, w której żadna ze stron nie potrafiła zbudować sobie większej przewagi. W pierwszej połowie na otwierające wynik trafienie Dominika Cygana odpowiedzieli Marcin Cieślik i Maciej Celusta. Po przerwie z dobrej strony oprócz wspominanych wyżej Cygana i Cieślika pokazali się też Jarosław Prorok i Michał Dudek. W ostatecznym rozrachunku wyrównany bój zakończył się remisem, który wydaję się być rezultatem w pełni sprawiedliwym.

Chomik Gdów – Pitbull Shisha Bar 5:0

Z dużej chmury…

Mecz, który miał rozstrzygnąć o sprawach mistrzowskiego tytułu zakończył się przekonującym triumfem Chomika Gdów! „Czerwoni” już do przerwy zbudowali sobie sporą zaliczkę, a gole Grzegorza Tabaka i Konrada Nowaka mogły napawać piłkarskim optymizmem. Po zmianie stron wyborną okazję na zmniejszenie strat miał Pitbull Shisha Bar, jednak rzutu karnego na bramkę nie zamienił Gokhan Ulusoy. Błąd ten skarcony został bezlitośnie przez Tabaka, który w ostatnim kwadransie „dorzucił” do swojego konta kolejne trzy trafienia. Tym samym Chomik Gdów w pełni zasłużenie zostaję mistrzem III Ligi B. Gratulujemy!

SpyroSoft – Shell Energy 3:6

Dobrze złego początki

Kapitalnie środowe spotkanie rozpoczęło się dla SpyroSoft. Wyżej notowana drużyna szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. Najpierw gol kuriozum z rzutu wolnego zdobył Mateusz Machnio, potem zaś pechowym wybiciem popisał się Rafał Rubczak. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu do ataku ruszył Shell Energy. „Żółci” z nawiązką odrobili poniesione straty, a hattricka skompletował Kacper Bobek. Oprócz tego z dobrej strony pokazali się Artur Szybowski i Ahmed Wedam. Wszystko to sprawia, że team Eryka Celińskiego odnosi czwarty triumf i goni ósme Pratt&Whitney.

Trener Joanna Team – Fluvius 11:3

Brąz dla Trener Joanna Team!

Bezcenne zwycięstwo w środowy wieczór odniósł Trener Joanna Team. W meczu o przysłowiowe „sześć punktów” zawodnicy w czerwonych koszulkach pewnie pokonali Fluvius, chociaż po kapitalnym uderzeniu Krzysztofa Surówki przegrywali 0:1. Wtedy jednak swoją wysoką formę potwierdziło ofensywne trio faworyta – Nikos Giannakopoulos, Joaguin Serrano i Anthony Schacherer. Pierwszy i drugi do dwóch bramek „dorzucili” po trzy asysty, a trzeci zaś pokonał Macieja Dzięgiela czterokrotnie. Wszystko to sprawia, że Alessandro Soso i spółka zapewniają sobie brązowe medale. Oby tak dalej!