Nowy lider na Wandzie, IBM SWG goni podium!

II LIGA B

RUKO - Answear x Medicine 3:1

RUKO bliżej medalu

W meczu drużyn bezpośrednio rywalizujących o trzecią lokatę zdecydowanie lepsze RUKO. Niebiescy objęli prowadzenie w 2. minucie za sprawą Przemysława Dudka, który najlepiej odnalazł się w polu karnym Granatowych. Póxniej długo trwała strzelecka niemoc Niebieskich, którzy ostrzeliwali słupki i poprzeczkę, ale Rafał Krasa nie byli w stanie przekonać aż do 16. minuty. Wtedy to na 2:0 podwyższył Kacper Duda. Tuż przed przerwą nadzieję na powrót do gry o zwycięstwo w serca graczy Answear x Medicine wlał Denis Banaszak. W drugiej odsłonie Granatowi nie byli jednak w stanie wyrównać, a na trzy minuty przed końcem wynik na 3:1 ustalił wspomnainy Kacper Duda.

BWI Group - TRADEBOX.pl 8:2

Trzy dublety

Przełamanie po sześciu meczach bez zwycięstwa zaliczyło BWI Group. Biało-Niebiescy pokonali zamykający tabelę Tradebox. Już w 3. minucie wynik otworzył Dawid Banaszczyk i od tego momentu BWI grało się zdecydowanie łatwiej. Trzech zawodników w szeregach zwycięskiego zespołu zaliczyło dublety. Oprócz wspomnainego Banaszczyka byli t jeszcze Michał Matiaszek i Krystian Tendera. Była to jedenasta porażka TRADEBOX.pl w obecnym sezonie, przy tylko jednym ich zwycięstwie.

KADRA GAP - KnC Krakowscy Barmani 10:0

Dyszka

Większych szans odbudowującemy się w ostatnim czasie zespołowi Krakowskich Barmanów nie dała KADRA GAP. Granatowi już do przerwy prowadzili pewnie 4:0, a po zmianie stron dołożyli do swojego dorobku jeszcze sześć trafień. W bardzo dobrej formie strzeleckiej byli Piotr Aposolski Yehoz Drozdov. Cztery asysty zaliczył Tomasz Kawa, który obsługiwał kolegów precyzyjnymi podaniami. KADRA GAP idzie "łeb w łeb" z Polplastem. Barmani po tej przegranej oddalili się od miejsca na podium.

INTERIA.pl - WEBCON 8:2

Mogą spać spokojnie

Złą serię pięciu porażek z rzędu zakończyła INTERIA.pl. Gracze w białych koszulkach pokonali inny zespół walczący o utrzymanie, WEBCON i póki co mogą spać spokojnie. Formą strzelecką błysnął Jakub Czepiec, który aż cztery razy wpisał się do notesu sędziego, dwa gole zdobył Maciej Kucharski, a rolę asystenta wcielił się Konrad Stopa. Wygląda na to, że INTERIA najgorszy okres ma już za sobą. WEBCON z kolei stracił dystans do bezpiecznego miejsca. Jego strata do pozycji gwarantującej utrzymanie wynosi teraz sześć punktów.

State Street - Polplast 2:5

Ciekawie do końca

W meczu zamykającym XII serię gier nie bez problemów, ale ostastecznie Polplast pokonał State Street. Wynik w 5. minucie otworzył Radosław Makuła. Zieloni wyrównali w 13. minucie po strzale z dystansu Emila Bałuckiego. Cztery minuty później pierwsze prowadzenie w meczu Polplastowi dał Jakub Wójcik. Błękitni nie dali jednak za wygraną. Dziesięć minut później o bezpańską piłkę powalczył Maciej Szubartowski i po chwili w kuriozalnych okolicznościach skierował ją do bramki dając State Street remis. Kolejne minuty upłynęly jednak pod znakiem przewagi Polplastu. Najpierw Bohdan Bondar, a następnie Jakub Wójcik zapewnili zwycięstwo Zielonym.

II LIGA C

PepsiCo – System Cold 1:7

Pościg trwa!

Kapitalnie we wtorkowy wieczór zaprezentował się System Cold. Doświadczona drużyna pewnie pokonała PepsiCo, prowadząc już do przerwy 2:0. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a team Marcina Pomiernego skrupulatnie powiększał przewagę. Na szczególne słowa uznania zasługuję postawa trio – Damiana Marca, Michała Szarleja i Dawida Burakiewicza. Pierwszy skompletował hattricka, drugi popisał się trzema kluczowymi podaniami, a trzeci zaś do dwóch bramek „dorzucił” jedną asystę. Dla pokonanych honorowo trafił zaś Mihai Lungu. Tym samym „Biało-Niebiescy” wygrywają siódmą letnią potyczkę i do podium tracą zaledwie „oczko”.

Majorel – Armatis Polska 1:3

Męczarnie faworyta

Ciężkie zadanie czekało we wtorkowy wieczór Armatis Polska. Pomimo, że faworyt szybko objął prowadzenie za sprawą trafień Daniela Banasika i Damiena Zygara, to ciosy te spotkały się z ripostą Vladimira Sedlera. Swoich okazji do wyrównania szukał Majorel, jednak w jego poczynaniach brakowało odrobiny skuteczności. To bezlitośnie skarcił w końcówce Olaf Kuśmierek, a triumf cieszy tym bardziej, że za sprawą potknięcia firmy Jarwex Armatis Polska został nowym liderem II Ligi C. Gratulujemy!

Jarwex – Sparta 3:5

Lider zatrzymany!

Kiedy w 5 minucie Sebastian Hanek wyprowadził Jarwex na skromne prowadzenie wydawało się, że lider bez problemu powiększy swój punktowy dorobek. Sparta imponowała jednak w ofensywie i nie tylko przed przerwą doprowadziła do wyrównania, ale i za sprawą bezbłędnego Radosława Stabrawy zapewniła sobie sporą zaliczkę. Tuż po zmianie stron kolejne dwa ciosy zadali Mateusz Gawroński i Dawid Grojec. W ostatnim kwadransie do odrabiania strat ruszyli „Seledynowi” jednak bramki Dominika Karasia i Sylwestra Durmały okazały się zbyt małym kalibrem, by wyszarpać chociażby „oczko”.

LISEK.APP – MERIT 1:2

Odrobili z nawiązką

Bardzo dobrze początek wtorkowego spotkania wspominać będzie LISEK.APP. „Fioletowi” objęli szybkie prowadzenie za sprawą Mateusza Mroczki i ruszyli w stronę zgarnięcia pełnej puli. Po kwadransie pięknym uderzeniem stan boju wyrównał Jakub Filipiak. Pomimo kilku dobrych okazji z obu stron rezultat nie ulegał zmianie, a decydujący cios beniaminek zadał dopiero w 39 minucie. Futbolówkę po podaniu Radosława Halejcio do siatki skierował Damian Sałapat i MERIT na dobre włącza się do walki o upragnione utrzymanie!

III LIGA B

Sterling Outsourcing - Arrow Electronics 10:1

"Dyszka "Sterlinga"

Po zaskakującym początku Arrow prowadził 1:0. Na listę strzelców wpisał się Adam Stępień i zapachniało sporą niespodzianką. Lider rozgrywek III Ligi B zachował jednak spokój i jeszcze w pierwszej odsłonie odrobił straty z trzybramkowym zapasem. Po zmianie stron karty rozdawali już tylko gracze w niebieskich koszulkach, dokładając po drodze sześć trafień. Matthew Bilton i Bartłomiej Grzyb nadawali ton ofensywie Sterlinga. Pierwszy do czterech goli dołożył trzy asysty, drugi zapisał na swoim koncie trzy bramki i trzy ostatnie podania.

Corgi.pro Team - Primost 2:2

Podział punktów

Do dwóch zwycięstw w dorobku jeden punkt dołożyła ekipa Corgi.pro Team. Gracze w białych koszulkach kompletnie zaskoczyli w wpierwszej odsłonie wyżej notowany primost i zasłużenie prowadzili po pierwszej odsłonie 2:0. Po zmianie stron gracze w czerwonych koszulkach, którzy długo nie mogli znaleźć swojego rytmu dopięli swego doprowadzając do remisu. Wyrównan końcówka nie przyniosła rozstrzygnięcia i obie ekipy ostatecznie podzieliły się punktami.

IBM SWG - PKO Bank Polski 6:0

Podium na radarze IBM SWG

W jakże różnych nastrojach po tym spotkaniu są zawodnicy IBM SWG i PKO Banku Polskiego. Pierwszym z wymienionych wychodziło wszystko, drudzy pomimo kilku bardzo dobrych okazji nie byli w stanie odczarować bramki strzeżonej przez Kacpra Murzyna. Piłka trzy razy zatrzymywała się na obramowaniu bramki Bankowców, a chwile po tym gracze w białych koszulkach tracili kolejne gole. Kto wie, jak ułożył by się ten mecz, gdyby nie ogromne kłopoty ze skutecznością PKO Banku Polskiego. IBM nie traci z radaru ligowego podium. Ozdoba meczu pozostanie piękny gol Wojciecha Szyszki po strzale z powietrza.

Avanade - Teva 2:2

Gol last minute

W najciekawszym meczu dnia Teva wyszarpała jeden punkt faworyzowanemu Avanade. Pomarańczowi już w pierwszej odsłonie musieli odrabiać straty, gdy wynik otworzył Łukasz Banaśkiewicz. Udało im się to za sprawą Mateusza Lisa i Danilo Peresa. Co więcej, wicelider miał też inne okazje do zamknięcia rywalizacji. Nie był ich jednak w stanie zamienić na kolejne gole. To wykorzystał tuż przed końcem Łukasz Banaśkiewicz, który zakręcił defensywą Avanade i płaskim strzałem pokonał Marcina Motykę.

III LIGA E

KRK Lions - ntiative 5:1

Bez niespodzianki

Gracze ntiative mieli sporo problemów z upilnowaniem mobilnych zawodników KRK Lions. Lwy prowadziły juz 2:0, jednak później gracze w pomarańczowych strojach zdobyły gola kontaktwego i mieli chrapke na więcej. Po przerwie to jednak team KRK Lions rozdawał karty. kolejne trzy gole dały pewne zwycięstwo ekipie Martnia Nijboera. Ouss Bouzouita skompletował hattricka i był najjaśniejsza postacią swojego zespołu.