Odłożona koronacja. Udany rewanż Skawiny

Kraksport Extraklasa

BAD-MAR vs. iCar 7:3

Rozkręcali się z czasem

Faworyzowaną ekipę Mariusza Badonia mocnym strzałem z dystansu zaskoczył Fryderyk Ogórek, ale BAD-MAR jeszcze przed przerwą wyrównał. Początek drugiej odsłony w wykonaniu ,,Granatowych’’ był mocno przespany. W efekcie ,,Taksówkarze’’ za sprawą trafień Tomasza Czerwca i Dawida Wrzodka odskoczyli przeciwnikowi na dwa gole. Radość nie trwała zbyt wiele, bowiem z minuty na minutę właściwy rytm zaczęli łapać zawodnicy BAD-MARU i sukcesywnie znajdowali drogę do siatki, przeprowadzając szybkie i zabójcze kontrataki. Tylko znakomita postawa Dariusza Młodzianowskiego między słupkami uchroniła przegranych od ,,dwucyfrówki’’.

CEZ Skawina – State Street II 6:2

Udany rewanż

Pierwsze spotkanie tych ekip także odbyło się na boisku ComComZone i zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem State’a. Zawodnicy Skawiny, którzy mają jeszcze matematyczne szanse na zakończenie sezonu w pierwszej trójce, chcieli wziąć rewanż na rewelacyjnie spisującym się beniaminku i ta sztuka im się udała. Nie przeszkodził nawet fakt, że CEZ Skawina przez kilka minut musiała radzić sobie bez nominalnego bramkarza, a zastępujący go Bartłomiej Baliga może swój epizod bramkarski zaliczyć ,,in plus’’. Ozdobą spotkania była niewątpliwie bramka zdobyta przez Grzegorza Markowskiego, który piętką pokonał zdezorientowanego Karola Hartabusa. Jak się później okazało, gol ten był ostatnim akcentem ,,Pomarańczowych’’ w tym pojedynku. Później na boisku brylowała CEZ Skawina, na czele z listem pola karnego – Tomaszem Grajnym.

PKO Bank Polski – Rolls-Royce 0:6

Popis jednego aktora

Sezon w wykonaniu ,,Bankowców’’ pozostawia wiele do życzenia, a wyraźnie przegrane spotkanie z Rolls-Royce’em tylko umacnia nas w tym przekonaniu. Zawodnicy PKO Banku Polskiego zupełnie nie radzili sobie ze znakomicie dysponowanym Robertem Pudłowskim, który brał udział przy każdej bramce zdobytej przez ,,Niebieskich’’. To właśnie on atomowym uderzeniem pod poprzeczkę rozpoczął strzelanie, a Konradowi Naworolowi nie pozostało nic innego, jak tylko wyjąć piłkę z siatki. ,,Bankowcy’’ razili nieskutecznością, a każda ich strata była tylko wodą na młyn dla rozpędzonych rywali, który raz po raz dobijali leżącego na łopatkach rywala. Gdyby nie słaba skuteczność pod bramką rywala, mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej. Jarosław Kraul chyba sam nie wie, jak z bliskiej odległości mógł nie trafić nawet w światło bramki. Jak się nie wykorzystuje takich ,,setek'', trudno myśleć o wygranej.

Polplast – ElectronicOutlet 3:2

Wygrali wojnę nerwów

ElectronicOutlet musiał to spotkanie wygrać, aby móc na dwie kolejki przed końcem sezonu świętować tytuł mistrzowski i awans do Kraksport Extraklasy. Plany hucznej zabawy pokrzyżował im Polplast, który po siedmiu minutach, po dwóch golach Tomka Sabały prowadził 2:0. Grający w ,,szóstkę’’ lider I Ligi B złapał kontakt jeszcze przed przerwą po akcji braci Kęsków. Na strzał z okolic środka boiska zdecydował się Kacper, a jego strzał skutecznie dobił Karol. Na boisku mieliśmy sporo walki, nie zawsze fair, ale każdy z uczestników tego boju zdawał sobie sprawę z wagi tego pojedynku. Na początku drugiej połowy ogromnym sprytem wykazał się Tomasz Świder, uderzając z rzutu wolnego, ale ostatnie słowo należało do Polplastu, a dokładniej Rafała Brasia. Kapitan ,,Granatowych’’ najpierw przegrał z golkiperem, chwilę później uderzył minimalnie obok bramki, ale trzecie podejście było już skuteczne i po końcowym gwizdku arbitra to Polplast mógł świętować wygraną, a zawodnicy ElectronicOutlet muszą jeszcze poczekać z otwieraniem szampana.

Luxoft – Skanska 0:5 (walkower)