Patent Bankowców...

PKO Bank Polski - Tecnocasa 2:2

Nie było historycznego zwycięstwa Tecnocasy nad PKO Bankiem Polskim. Starzy znajomi znowu trafili do jednej ligi i ponownie Bankowcy znaleźli metodę na zatrzymanie drużyny Zielonych. Było to jedenaste spotkanie tych dwóch zespołów i zdeteterminowana Tecnocasa dwa razy była w nim na prowadzeniu , jednak za każdym razem PKO znajdowało odpowiedź. Dwa razy do siatki rywali trafił Jarosław Kraul, który nie ukrywał swojej radości. Podziałem punktów rozpoczął się sezon II Ligi B.

CRAFT PARTNER - Answear x Medicine 1:2

Raz na wozie, raz pod wozem...

Drugi pojedynek dnia to ponownie starcie dobrze znających się drużyn. W zeszłym sezonie obie ekipy stoczyły pasjonujący bój o zwycięstwo w II Lidze B, ostatecznie wygrany przez Craft Partner. Tym razem górą był Answear x Medicine, pomimo, że do przerwy prowadził Craft po golu Mateusza Stanka. Po zmianie stron jednak sprawy w swoje ręce wzięła ekipa Przemysława Zaparta. Najpierw Dawid Pachel, a nastepnie Adrian Życzyński zapewnili swojemu zespołowi cenny komplet punktów i udana inaugurację rozgrywek. Craft Partner miał swoje okazje, ale na posterunku był Szczepan Pustuła.

EC Engineering - Grupa Heban 3:2

Wygrany powrót...

Powracające do II Ligi EC Engineering udanie zainaugurowało sezon. W mysl zasady do trzech razy sztuka, właśnie tyle razy gracze w czarnych koszulkach wychodzili w tym meczu na prowadzenie. Właśnie to ostatnie okazało się być decydujące, ponieważ Grupa Heban nie znalazła na nie odpowiedzi. Udany deciut w EC zanotował Helton Goncalves, który golem podsumował swoją dobrą postawę w tym spotkaniu. Na starcie nowego sezonu ekipa Grzegorza Pawlika sprawia małą niespodziankę.

BWI - Fedex 1:6

Czarny koń?

Pokaz siły w premierowej kolejce sezonu dał Fedex. Biało-Fioletowi zdystansowali doświadczone i groźne dla każdego BWI. Już po pierwszej połowie Fedex prowadził 3:0 po golach Mohameda, Cholewy i Lesiaka. Szybko po zmianie stron ostatni z wymienionych zawodników wyszedł na pierwszy plan, kompletując hattricka, W 31. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Piotr Mordarski, Ostatnie słowo należało co prawda do BWI, jednak trafienie Karola Matogi było jedynym w tym spotkaniu po stronie Niebieskich. Fedex dał sygnał, że może być największą niespodzianką in plus właśnie rozpoczynającego się sezonu.

ZasadaAuto.pl - TRADEBOX.pl 4:3

Meczycho...

Najlepszym podsumowaniem emocjonującego otwarcia rywalizacji w II Lidze B, było jego ostatnie spotkanie. Zasada już w 5. minucie otworzyła wynik, jednak później dwa razy musiała gonić rywali, ponieważ zdecydowanie lepiej zaczął grać Tradebox.pl, Zawodnicy w biało-czarnych strojach szczególnie w zeszłym sezonie byli znani z tego, że często po dobrym początku meczu oddawali inicjatywę rywalom i już nie wracali do rywalizacji. Tym razem jednak dobrze wytrzymali trudne momenty, dwa razy doprowadzali do wyrównania i w końcówce sami przechylili szalę na swoją korzyść. Hattricka skompletował Maciej Podsiadło, a decydujący gol padł łupem Jana Wolaka. Na pocieszenie Tradebox.pl pozostało piękne trafienie z dystansu Piotra Waśkiewicza.

II LIGA C

System Cold – CREADIS 4:1

Rozstrzygnęli po przerwie

W meczu dwóch beniaminków górą System Cold! Zawodnicy w biało-niebieskich strojach szybko objęli skromne prowadzenie za sprawą Łukasza Adamskiego. Jeszcze przed przerwą stan boju wyrównał Kamil Małoszewski. Po zmianie stron w pełni nad boiskowymi wydarzeniami panował już team Marcina Pomiernego. Spore powody do radości ma Dawid Burakiewicz, który pokonując dwukrotnie Bogdana Wywrota zdobył swoje 100 i 101 trafienie w Biznes Lidze. Gratulujemy!

Colorex – PGE Energia Ciepła 7:3

Świetny powrót snajpera

Udany start sezonu ma za sobą Colorex. W szeregi „Niebieskich” powrócił najlepszy snajper – Mariusz Kwater. Zawodnik ten po sezonie absencji raz po raz nękał golkipera przeciwników i wtorkowy występ okrasił czterema golami i asystą. W ofensywnych poczynaniach wtórował mu niezawodny kapitan – Patryk Mucha (dwie bramki i asysta). Rozmiary porażki w szeregach PGE Energii Ciepła próbowali niwelować Sebastian Warszawa i Maksymilian Prącik. Ich trafienia nie odmieniły jednak losów zmagań i sprawiły, że brązowi medaliści z letniej edycji muszą szukać pierwszych zdobyczy przeciwko System Cold.

INTERIA.PL – BNP Paribas 1:2

Do trzech razy sztuka!

Spore rachunki do wyrównania po poprzednim sezonie miało BNP Paribas. „Bankowcy” latem przegrali obie bezpośrednie potyczki i tym razem od początku zaatakowali swojego przeciwnika. Szybki gol Kamila Dąbka zripostowany został jeszcze przed przerwą przez Jakuba Wróbla. INTERIA.PL po zmianie stron stworzyła sobie kilka dobrych okazji do wyjścia na prowadzenie, jednak górą pozostawał Nikodem Capek. Brak skuteczności skarcony został w końcówce, a bramka Marcina Maca pozwoliła Piotrowi Knapikowi i spółce rozpocząć zimowe zmagania od zgarnięcia pełnej puli.

Sparta – HAL-MONT 1:3

Powalczą o medale?

Udanie swoją przygodę z II Ligą rozpoczął HAL-MONT. Zawodnicy w białych strojach pokonali doświadczoną Spartę obejmując prowadzenie już w trzeciej minucie meczu. Gol Tomasza Leśniaka niespełna sześćdziesiąt sekund później zripostował Filip Janczy. Pomimo kilku dobrych okazji z obu stron wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Kiedy wydawało się, że teamy podzielą się zdobyczą po pół godzinie potyczki najpierw skromną zaliczkę zapewnił Dawid Pilch, a potem rezultat ustalił Dawid Miękina. Tym samym HAL-MONT dopisuję do swojego konta pełną pulę i potwierdza, że w rozpoczynających się zmaganiach powalczy o upragnione medale.

III LIGA A

TE Connectivity – IG Group 0:5

Hat-trick w drugiej połowie

Zwycięsko do rozgrywek Biznes Ligi powrócił IG Group. Kuba Paś i spółka bez straty gola pokonali TE Connectivity. „Pomarańczowi” mieli swoje okazje, ale nie znaleźli sposobu na pokonanie Gigi Chalauriego. Najbliżej była Agnieszka Czepiec, która dobrze zabrała się z piłką i trafiła piłką w słupek! Więcej szczęścia w polu karnym mieli „Czerwoni”. Hat-trickiem (wszystkie gole zdobył w II połowie) popisał się Iaroslav Liabogov, a w pierwszej golkipera TE Connectivity pokonywali Jarek Chruścicki i Michał Dąbrowski. Wygrana IG Group mogła i powinna być wyższa, ale w kilku stuprocentowych sytuacjach zabrakło wykończenia.

Makro – IP GBSC 1:9

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami

Dość gładko IP GBSC rozprawiło się z Makro, choć to team w niebieskich koszulkach po golu Marcina Gadowskiego objął prowadzenie. Odpowiedź Damiana Mystka, który w późniejszych fragmentach spotkania skompletował hattrick, była natychmiastowa. Do przerwy mieliśmy remis (1:1), ale po zmianie stron rozwiązał się prawdziwy worek z bramkami. Oprócz Damiana, na listę strzelców wpisali się jeszcze Łukasz Ślęczka (2), Patryk Podgórni (2), Kuba Jucha oraz Benedykt Franaszek, który do gola dorzucił jeszcze dwie asysty. Makro próbowało zmniejszyć rozmiary porażki, ale brakowało ostatniego podania i chłodnej głowy w polu karnym.

IBM SWG – Kimberly-Clark 5:3

Od 1:2 do 5:2

W poprzednim sezonie w bezpośrednich starciach był remis. Również w meczu numer trzy pomiędzy IBM SWG i Kimberly-Clark wynik ważył się do samego końca. Lepiej w mecz wszedł Kamil Kożuch i spółka. To właśnie kapitan „Niebieskich” otworzył wynik tego meczu. Wyrównał Kuba Bąk, ale gola do szatni – swojego drugiego w tym starciu – ustrzelił Kamil Kożuch. O początku drugiej części Kimberly-Clark będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Sporo błędów i z 2:1 zrobiło się 5:2 dla IBM SWG. Team Wojtka Misia utrzymał koncentrację i tę przewagę do ostatniego gwizdka. Gol Tomka Piętowskiego był marnym pocieszeniem dla przegranych.

Primost Południe – WEBCON 4:4

Uratowali remis w końcówce!

W pojedynków dwóch dobrych znajomych z poprzedniego sezonu mamy remis. Po raz pierwszy Primost Południe i WEBCON zmierzyli się na nowym obiekcie. Wcześniejsze dwa starcia miały miejsce w Nowej Hucie. W pierwszej połowie dwukrotnie prowadził Primost (1:0 i 2:1), ale w drugiej części do głosu doszedł oponent, który wykorzystał proste błędy przy wyprowadzaniu piłki i za sprawą trafień Maćka Dudy i Wojtka Kołodzieja wypracował sobie dwubramkową przewagę. Kiedy wydawało się, że WEBCON panuje nad sytuacją, kontakt złapał Dawid Boczkowski, a w ostatnich sekundach punkt swojemu zespołowi zapewnił Michał Koźlak.

Prescient – iTaxi.pl 1:3

3:0 do przerwy

Sporo nowych twarzy pojawiło się w Presciencie, który na inaugurację musiał uznać wyższość iTaxi.pl. W grze „Zielonych” było sporo niedokładności, gołym okiem widać było brak zgrania i zrozumienia. Z tego korzystał powracający do Biznes Ligi team Kamila Beniowskiego, który po niespełna dziesięciu minutach i bramkach Marcina Piwowarczyka i Kamila Pospuły prowadził 2:0. Jeszcze przed przerwą Prescient dobił Marcin Piwowarczyk. Po przerwie honorowe trafienie zaliczył Ian Corkill, który wykorzystał podanie Marcina Petyni.