Pewni siebie liderzy

S4E - HCL 4:1

Odblokowanie w drugiej połowie

Pierwszą bramkę w tym meczu zobaczyliśmy w 4 minucie, a jej autorem była ekipa S4E. Jednak kilka chwil później gościom udało się doprowadzić do wyrównania. Taki wynik meczu utrzymywał się aż do początku drugiej części gry, gdy ponownie bramkę zdobyła drużyna gospodarzy. Niespełna dwie minuty później po składnej akcji S4E podwyższyło na 3:1. W dalszej fazie meczu obie ekipy stwarzały swoje sytuacje, jednak to tylko gospodarze zdobywali bramki. Do swojego dorobku dołożyli jedno trafienie i wygrali cały mecz 4:1 spotkanie.

NC+ - Rosa 3:4

Nerwowa końcówka

Jako pierwsi w 4 minucie na prowadzenie wyszli gracze NC+. Kilka minut później ekipa Rosy odrobiła stratę, a następnie trafili na 2:1. Tuż przed końcem pierwszej części gry udało im się dołożyć do swojego dorobku kolejnego gola i schodzili na przerwę z prowadzeniem 3:1. Kiedy tuż na początku drugich 20 minut goście trafili do siatki po raz czwarty wydawało się że osiągnęli bezpieczną przewagę. Jednak NC+ w przeciągu kilku minut zdobył dwa gole i to oni częściej meldowali się pod bramką rywala. Ostatecznie nie udało im się odrobić strat a mecz zakończył się wynikiem 3:4.

Korporaci - Shell 7:1

Zmęczyli rywala

W początkowej fazie meczu oglądaliśmy minimalną przewagę drużyny Korporatów, którzy starali się utrzymywać przy piłce i spokojnie budować swoje akcje. Jednak to Shell po szybkim kontrataku otworzył wynik. Gospodarze kilkanaście sekund później sforsowali obronę rywala i wyrównali. Tuż przed przerwą Korporaci dołożyli kolejne trafienie. Na samym początku drugiej części gry było już 3:1, a z minuty na minutę coraz wyraźniej widać było przewagę gospodarzy. Mający pustą ławkę Shell nie dał rady przeciwstawić się rywalowi i gracze Korporatów pewnie pokonali rywali 7:1.

4F - Eventovo 7:2

Odjechali w końcówce

W 7 minucie tego spotkania jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Kilkanaście sekund później było już 2:0, a gra 4F w ofensywie wyglądała świetnie. Pod koniec pierwszych 20 minut ponownie bramkarza rywali pokonali gracze 4F, lecz Eventovo szybko odpowiedziało zdobywając swojego pierwszego gola. Przez długi okres czasu oglądaliśmy nieskuteczność obu ekip. Dopiero w 34 minucie Eventovo trafili na 3:2, lecz ponownie 4F nie dało odrobić strat i po raz kolejny zdobyli gola. W końcówce grający w natarciu gracze Eventovo, stracili kolejne bramki i przegrali całe spotkanie 7:2.

Sparta - IBM BTO 6:3

Brakujący zawodnik

Lepiej w ten mecz weszli gracze IBM, zdobywając w 7 minucie pierwszą bramkę. Kilka sekund później ekipie Sparty udało się wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie 2:1. W 15 minucie Sparta ponownie pokonała bramkarza rywali i powiększyła swoją przewagę. Na początku drugiej połowy, szybko kontaktową bramkę zdobyli goście. Grająca w 6 z powodu kontuzji zawodnika ekipa IBM nie poddawała się jednak i próbowała swoich szans. Efektem tego był gol wyrównujący, lecz grająca w przewadze  Sparta wykorzystała to i zdobyła szybko trzy bramki. Końcowy wynik tego meczu to 6:3.

BWI - CMI 1:5

Dobre złego początki

Przez pierwsze siedemnaście minut tego spotkania zespoły zdawały się nie móc znaleść recepty na bramkarza rywali. Dopiero Michał Senkowicz z zespołu BWI otworzył wynik, jednak jeszcze do przerwy CMI wyrównało wynik. Druga odsłona przebiegała coraz gorzej dla zespołu BWI, który pomimo wielu sytuacji bramkowych nie mógł zdobyć bramki. Problemu z tym nie mieli za to rywale, którzy bramka za bramką powiększali przewagę, by ostatecznie zakończyć ten mecz wygraną 5:1.

IBM SWG - Teva 1:10

Uratował honor drużyny

Od pierwszego gwizdka w tym spotkaniu widać było przewagę zespołu w zielonych koszulkach, który już po dziewięciu minutach gry otworzył wynik, by do końca pierwszej połowy prowadzić już czterema bramkami do zera. Druga odsłona nie zapowiadała zmian i dopiero po kolejnych dwóch trafieniach zielonych Wojciech Szyszko z zespołu IBM zdobył bramkę, którą uratował honor drużyny. Pomimo tego dużo lepiej dysponowani tego wieczoru zawodnicy zespołu Teva dokładając kolejne cztery trafienia pewnie zgarnęli trzy punkty.

PKO Bank Polski - Getinge 2:2

Podzielili się punktami

Wraz z gwizdkiem rozpoczynającym pierwsze dwadzieścia minut zmagań rozpoczęła się zacięta, lecz wyrównana walka. Podobna dyspozycja obu zespołów, że większość gry odbywała się na środku boiska. Wynik otworzyli bankowcy jeszcze przed przerwą wychodząc na skromne prowadzenie, jednak po wznowieniu gry Getinge najpierw wyrównało, by kilka chwil później wyjść na prowadzenie. Bankowcy nie poddając się na dwie minuty przed końcem wyrównali wynik i pomimo starań po obu stronach wynik się już nie zmienił, a zespoły podzieliły się punktami.

Deutsche Bank - Nokia 1:4

Zwrot o 180 stopni

Pierwsza odsłona tego spotkania owocowała w wyrównaną walkę i wiele sytuacji bramkowych, jednak pierwsza bramka padła na trzy minuty przed przerwą na rzecz bankowców. Druga odsłona pomimo, że wciąż owocująca w sytuacje z obu stron była lepsza dla Nokii, która szybko wyrównując wynik zarysowywała swoją przewagę, ostatecznie zdobywając cztery bramki i wygrywając to spotkanie. Dzięki takiemu obrotowi spraw Nokia zrewanżowała się na bankowcach, którzy ją pokonali w pierwszej rundzie.

HSBC – CLONEX 4:0

Ważne zwycięstwo HSBC

Spotkanie wbrew temu jakie wnioski można byłoby wyciągnąć po wyniku było dosyć wyrównane.
Dopiero w szesnastej minucie wynik otworzył Tomasz Kowalik zamieniając rzut karny na bramkę.
W drugiej połowie Clonex musiał się otworzyć by dać sobie szanse na wywalczenie korzystnego rezultatu w tym spotkaniu, dało to jednak szanse graczom HSBC na zdobycie kolejnych bramek dzięki czemu do swojego dorobku udało im się dorzucić jeszcze trzy. Graczem meczu został Tomasz Kowalik ze zwycięskiej drużyny, który zdobył dwie bramki.

Elita-Bud – SSC 10:5

Grad goli w meczu lidera

Elita-Bud rozpoczęła rewelacyjnie bo już w drugiej minucie spotkania objęła prowadzenie 2:0. W dziesiątej minucie strzelec sześciu bramek w tym meczu - Andrii Pishchevskyi – skompletował swojego pierwszego tego dnia hattricka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1, lecz to w drugiej połowie mogliśmy oglądać prawdziwy festiwal bramek, których w drugiej części spotkania padło aż dziesięć. Mecz zakończył się wynikiem 10:5 dla lidera tabeli, a graczem meczu został Andrii Pishchevskyi zdobywca sześciu bramek, który oprócz swojego bramkowego dorobku dorzucił w tym meczu także dwie asysty.

Ortotop – LGBS 2:3

LGBS zgarnia wszystko po ciężkiej walce

Mecz bardzo wyrównany z dużą ilością świetnych sytuacji po obu stronach, mimo to w pierwszej połowie padł bezbramkowy remis. Bramkarze obu zespołów zmuszani byli przez rywali do częstych interwencji, jednak pierwsza bramka w spotkaniu padła dopiero na początku drugiej połowy kiedy to golem dla LGBS Tomasz Krupa otworzył wynik spotkania. Na siedem minut przed końcem Ortotop przegrywał 2:3 i pomimo determinacji i prób wyrównania stanu meczu – komplet punktów tym razem powędrował na konto drużyny LGBS. Graczem meczu został Tomasz Krupa,który oprócz strzelonej bramki zapisał się w protokole również asystą.

ATAL – IP GBSC 2:0

Skuteczny Atal z kompletem punktów

Więcej sytuacji strzeleckich stwarzali sobie gracze w zielonych strojach, jednak to Atal był konsekwentniejszy w wykończaniu stworzonych przez siebie sytuacji. Gracze IP GBSC mieli wiele doskonałych szans na zdobycie bramki – i to właśnie w braku skuteczności należy upatrywać przyczyny utraty tych ważnych punktów. Zawodnikiem spotkania został Maciej Piwowarczyk z Atalu.

Dragon - APLA 1:4

Pewna wygrana Apli

Apla od początku narzuciła swoje warunki gry. Na przerwę gracze gracze tego zespołu schodzili z przewagą 0:3 za sprawą dwóch bramek Marcina Pstrusia i jednej Mateusza Kochany. Po przerwie graczom Dragon udało się zdobyć bramkę na 1:3 autorstwa Macieja Marona, jednak chwilę później Apla znów prowadziła trzema bramkami bo trafieniu Marcina Porady. Apla odniosła zasłużone zwycięstwo w tym spotkaniu, natomiast graczem meczu został Marcin Pstruś autor dwóch bramek dla Apli.