Pierwszy i od razu złoty!

II LIGA B

Answear x Medicine - BWI Group 2:2

Na remis

Starcie ekip, które już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie na remis. Do przerwy prowadził Answear x Medicine, który wyszedł na prowadzenie w 8. minucie po indywidualnej akcji Stefana Barylskiego. BWI wyrównało po zmianie stron, gdy na listę strzelców wpisał sie Jacek Orszulik. Answear jednak nie rezygnował z walki o zwycięstwo. Gdy do siatki trafił Dawid Pachel gracze w granatowych koszulkach znaleźli się o krok od wygranej. BWI jednak nie odpuściło. Na minutę przed końcem fantastycznym strzałem z dystansu na wagę jednego punktu popisał się Wojciech Wyżgoł.

KADRA GAP - TRADEBOX.pl 18:2

KADRA GAP w mistrzem II Ligi B!

W ostatniej kolejce gier kropke nad "i" postawiła KADRA GAP. Zawodnikom w białych koszulkach wystarczał remis w pojedynku z opuszczającym ligę TRADEBOX.pl, jednak nie pozostawili oni złudzeń ostatecznie wygrywając bardzo wysoko. Od pierwszej minuty KADRA nacierała na bramkę Fioletowych, szybko otworzyła wynik o regularnie powiększała prowadzenie. Piotr Apostolski poprawił jeszcze swój imponujący dorobek bramkowy, zostając najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Na pocieszenie TRADEBOX.pl pozostały trafienia Jakuba Kiełbowicza i Macieja Kostki. Po ostatnim gwizdku wystrzelił korek szampana! KADRA GAP drugi raz z rzędu wygrywa rozgrywki i awansuje do I Ligi!

WEBCON - Polplast 3:4

Ponomarenko królem asyst!

Znając wynik poprzedniego meczu Polplast wiedział, że w kwestii mistrzowskiego tytułu karty są już rozdane. Nie przeszkodziło to jednak ekipie Rafała Brasia w odniesieniu piętnastego zwycięstwa w obecnym sezonie. Nie jednak ten cel przyświecał w tym pojedynku Polplastowi. Na pierwszy plan wyrasta walka Marka Ponomarenki o koronę najelpszego asystenta ligi. Pomocnik Polplastu zameldował wykonanie zadanie dokładając do swojego dorobku cztery asysty. W ten sposób wspomniany zawodnik wyprzedził Piotra Apostolskiego z KADRY GAP. Żegnający się z I Ligą WEBCON ambitnie do końca walczył o wydarcie faworytowi jednego punktu. To co kilka razy udawało się ekipie w czerwonych strojach w obecnym sezonie, tym razem nie padło ich łupem. Polplast skutecznie obronił swoją zaliczkę w końcówce spotkania.

INTERIA.PL - KnC Krakowscy Barmani 5:4

Przegrana szansa Barmanów

Pojedynek Knc z interia.pl okazał się być zdecydowanie najciekawszy spośród meczów ostatniej kolejki gier. Sukcesem dla niżej notowanej interii okazało się przesunięcie do ataku Krystiana Gruszczyńskiego. Nominalny defensor świetnie wywiązał się z roli napastnika kompletując hattricka. Wspomniany zawodnik decydujące trafienie zdobył w ostatniej akcji meczu wykorzystując długi podanie Jakuba Czepca. Walczący o trzecie miejsce Krakowscy Barmani potrzebowali zwycięstwa, otworzyli się w końcówce i słono za to zapłacili. Inna sprawa, że wobec późniejszej porażki RUKO mogą pluć sobie w brodę. Tym bardziej, ze przy wyniku remisowym mieli rzut karny, którego nie wykorzystali...

RUKO - State Street 3:4

Nieudana pogoń RUKO

Wobec porażki Krakowskich Barmanów RUKO nie miało presji na zwycięstwo w mecuz ze State Street. Niebiescy byli już pewni brązowych medali. Więcej aktywności pokazywał State Street. Błękitni szybko wyszli na prowadzenie w 2. minucie po golu Krzysztofa Cholewickiego. RUKO wyrównało tuż przed przerwą, gdy na listę strzelców wpisał się Kacper Duda. Pop zmianie stron do skłądu dołączył nominalny bramkarz RUKO, Adrian Baranek i chwilę po wejściu musiał wyciągać piłkę z siatki. Błękitni wykorzystali rozluźnienie w szeregach Niebieskich i ekspresowo wypracowali sobie trzy gole przewagi. W ostatnich minutahc RUKO mocniej przycisnęło i złapało kontakt bramkowy, jednak nie zdołało doprowadzić do remisu.

II LIGA C

MERIT – PepsiCo 1:5

Godne zastępstwo

Bez etatowego golkipera zmuszone było radzić sobie we wtorkowy wieczór PepsiCo. Miejsce między słupkami zajął jednak niezawodny Szymon Gawron, a kapitan beniaminka skapitulował dopiero w samej końcówce, kiedy to sposób na jego pokonanie znalazł Dawid Jarosz. Wcześniej „Biali” zbudowali sobie sporą zaliczkę, a oprócz dobrze dysponowanego Tomasza Kroka (dwa gole) na pochwałę zasługują Adrian Stirban i Antonio Pena (bramka i asysta). Tym samym MERIT kończy letnie zmagania na dziewiątej lokacie i zimą powróci na czwarty szczebel rozgrywkowy.

Sparta – Armatis Polska 3:3

Meczycho!

Nie zawiodło spotkanie dwóch doświadczonych zespołów. Zmotywowana do walki o brązowe medale Sparta nieoczekiwanie łatwo wygrała pierwszą połowę, a gole Radosława Jarosza i Oliwiera Świątka zapewniły spory margines błędu. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszył lider. Bramki Artema Skeerleta i Daniela Banasika sprawiły, że po pół godzinie walki mieliśmy remis. Chwilę później futbolówkę ręką z linii bramkowej wybił Jarosz, a rzut karny na trafienie zamienił Banasik. W końcówce stan boju wyrównał z rzutu wolnego Światek, lecz na kolejne ciosy zabrakło już czasu i to team Damiena Zygara świętował upragnione mistrzostwo. Gratulujemy!

Jarwex – SpyroSoft 10:1

Moc wicelidera

Chociaż wcześniejszy wynik Armatis Polska sprawił, że Jarwex stracił już szansę na mistrzowski tytuł, to z pewnością nie zamierzał zwalniać ofensywnego tempa. „Seledynowi” strzelili rywalowi 10 bramek, a swoją wysoką formę potwierdzili najlepszy snajper ligi – Piotr Krawczyk (cztery gole) i najlepszy asystent Dominik Karaś (jedno kluczowe podanie). Wszystko to sprawia, że obaj gracze odbiorą na kończącej sezon gali w pełni zasłużone statuetki, a cały team Jacka Zająca srebrne medale!

III LIGA B

IBM SWG – Arrow 9:0

Przybił „piątkę”

Mocnym przytupem sezon zakończył IBM SWG! „Niebiescy” już po niespełna pięciu minutach prowadzili 2:0, a ostatecznie Arrow Electronics pokonali 9:0! Przegranych przed dwucyfrówką uratował Olek Słonina, który popisał się kilkoma pewnymi interwencjami. Czujny do samego końca był jego vis-a-vis Kacper Murzyn, zachowując „czyste konto”. W ofensywie szalał Krzysiek Buda, który tylko wczoraj zdobył pięć goli! Oprócz niego do siatki Arrow trafiali jeszcze Kuba Bąk, Łukasz Wolski, Maciek Syska i Mateusz Boba. IBM SWG finiszuje na piątym miejscu, a Arrow zamyka ligowe zestawienie.

Primost Południe – Sterling Outsourcing 1:1

Srebrny remis

Sterling Outsourcing musiał pokonać Primost Południe i liczyć na potknięcie Avanade, aby móc na finiszu wyszarpać złote medale! Ani jeden, ani drugi punkt planu nie został zrealizowany! „Wyspiarze” długo nie mogli się wstrzelić, a na dodatek po dwudziestu ośmiu minutach i golu Darka Chorabika przegrywali 0:1. Postawieni pod ścianą zdołali wyrównać, a na listę strzelców wpisał się Bartek Grzyb. Czołowy snajper III Ligi B pewnie wykorzystał rzut karny, ale jak się później okazało, była to ostatnia bramka w tym pojedynku i oba zespoły musiały zadowolić się remisem. Remisem, który przekreślił szanse na mistrzostwo. Sterling Outsourcing kończy ze srebrem i awansem do II Ligi! Primost Południe uplasował się na szóstej lokacie.

FedEx – Teva 4:2

W tabeli bez zmian

Starcie trzeciej z czwartą ekipą III Ligi B trzymało w napięciu do samego końca. Oba zespoły miały klarowną sytuację i bez względu na końcowe rozstrzygnięcie nie zmieniłyby swoich lokat. Lepiej mecz zaczęła Teva (gol Andrzeja Sikory), ale jeszcze przed przerwą FedEx po trafieniach Łukasza Orzechowskiego i Mohameda Barriego objął prowadzenie. W drugiej części na kolejne trafienie Sierraleończyka odpowiedział Waldek Kozioł, ale ostatnie słowo należało do Bartka Puta, który szczupakiem postawił kropkę nad „i”. FedEx kończy sezon na trzecim miejscu, a przegrani na pechowym dla sportowców czwartym.

Corgi.pro Team – Avanade 2:3

Złote Avanade!

Avanade już przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiedziało, że bez względu na wynik ostatniego starcia z Corgi.pro Team, nikt i nic nie odbierze im tytułu mistrzowskiego. Stało się tak po remisie Sterling Outsourcing. „Pomarańczowi” po pierwszej połowie wygrywali 2:0. Wszystko szło po ich myśli, ale w drugiej części Maciek Woś doprowadził do remisu. Kiedy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się ta konfrontacja, szalę na korzyść nowego mistrza przechylił Danilo Peres! To pierwszy medal Avanade w Biznes Lidze i od razu złoty!

III LIGA E

Onwelo – Pratt&Whitney 0:13

Dwa hat-tricki

Onwelo swój pierwszy, debiutancki sezon w Biznes Lidze kończy na ostatnim miejscu. Wczoraj „Pomarańczowi” zdecydowanie ulegli Pratt&Whitney. Ekipa z Niepołomic już do przerwy prowadziła 7:0, a po zmianie stron zadała kolejne sześć ciosów. „Granatowi” zagrali na „zero z tyłu” i efektownie zakończyli edycję wiosna-lato 2023. Szkoda tylko, że bez medalu. Do podium zabrakło dwóch lepszych rezultatów po drodze. Krzysiek Kubas i Patryk Szałaj strzelili wczoraj po hat-tricku, prowadząc zespół Pratt&Whitney do siódmego ligowego zwycięstwa.