Po powrót do II Ligi, ciekawe debiuty

W III Lidze C o medale powalczą dwie drużyny, które jeszcze latem grały o szczebel wyżej. Po przerwie do zmagań wracają niepołomickie Pratt&Whitney i MPEC.

PRZERWAĆ ZŁĄ PASSĘ

Z pewnością nie tak letni sezon wyobrażały sobie Fluvius i Partner Tele.com. Pierwsi zdecydowanie odstawali w II Lidze A i w pełni zasłużenie „zamknęli” ligową klasyfikację, drudzy po długiej i ambitnej walce opuścili II Ligę C. Teraz oba teamy zamierzają walczyć o najwyższe cele i szybko powrócić na trzeci szczebel rozgrywkowy. Bezpośrednie potyczki pomiędzy obiema ekipami zapowiadają się niesłychanie interesująco i mogą zadecydować o tym, kto wykona swoje plany. Uważamy jednak, że zarówno team Marcina Miarki jak i zespół Macieja Cięciela powinien celować w lokatę na podium.

CZAS NA POWROTY

Do ligowych zmagań powracają dwa zespoły, które jeszcze niedawno walczyły o bezcenne punkty. Po sezonie przerwy na boiska powraca Pratt&Whittney. Gracze w biało-niebieskich strojach rozegrali do tej pory dwa sezony, jednak w obu przypadkach daleko byli od ścisłej czołówki. Do trzech razy sztuka? Jest to możliwy scenariusz bowiem zespół ten odnotował spore postępy i zamierza zając tym razem najlepszą pozycję w swojej historii.

Sezon jesień-zima 2014/15 – wtedy zakończyła się przygoda z naszymi rozgrywkami MPEC’u. Teraz doświadczona ekipa powraca, by nawiązać do dobrych tradycji. Na początek team ten czeka za zadanie awans z czwartego szczebla rozgrywkowego. Pomóc mają w tym doświadczony Nazar Mykhailynyn, Marcin Malik i Paweł Sadko. MPEC powinien być więc jednym z kandydatów do walki o medale.

Na co stać w tym sezonie Colorex? Ekipa Patryka Muchy rozpoczyna swój drugi sezon na czwartym szczeblu rozgrywkowym. Pierwsza próba powrotu do II Ligi okazała się nieudana a „Pomarańczowo-Czarni” zajęli odległe ósme miejsce w III Lidze E. Niewiele zmieniło się w składzie doświadczonej drużyny, co sprawia, że o poprawę tej lokaty będzie niezmiernie trudno.

Drugą próbe awansu podejmie CB Aluminium. Pierwszy sezon w III Lidze C odbywał się ze sporymi przygodami, bowiem zawodnicy w białych strojach przystąpili do rozgrywek ze sporym opóźnieniem i poniesione straty odrabiać musieli grając przez długi czas dwa razy w tygodniu. Pomimo tego team Zbigniewa Marka zajął lokatę w środku stawki i teraz spróbuje poprawić swoje miejsce. Ekipa ta ma spory potencjał i może włączyć się do walki o najwyższe cele.

CO SŁYCHAĆ U NOWYCH DRUŻYN?

Szeregi bankowców uzupełnia BGŻ BNP Paribas. Drużyna ta pomimo, że do tej pory nie zaliczyła występów w rozgrywkach ligowych ma spore doświadczenie turniejowe. Czy zgranie to przeniesie się na dobre wyniki? Wiele zależeć będzie od dyspozycji w pierwszych kolejkach. Jeśli „Bankowcy” od początku skrupulatnie zaczną dopisywać do swojego konta kolejne punkty, mogą znaleźć się w czołówce.

Do startu zgłasza się druga drużyna Axel Springer. „Redaktorzy” zgłosili w tym sezonie do zmagań swoje dwa zespoły, licząc na podwójny awans. Debiut „jedynki” okazał się jednak niezbyt udany i zakończył się porażką 1:7 z Infosys Consulting? Czy z lepszej strony pokaże się drugi team? Wiele wyjaśni w tej kwestii dzisiejsze starcie z CB Aluminium. Dobra dyspozycja przeciwko doświadczonej drużynie może sprawić, że w zawodnikach w białych strojach będziemy upatrywać silnego rywala dla każdego.

Skład III Ligi C uzupełniają – Oponafelga.pl i Consultronix. W obu ekipach na próżno szukać doświadczonych w ligowych bojach zawodników co sprawia, że trudno nam ocenić potencjał obu zespołów. Kluczowe okażą się pierwsze kolejki, po których będzie nam łatwiej w zapowiedziach kolejkowych stwierdzić, jaki jest właściwy potencjał obu piłkarskich obozów.

O medale powalczą:

PartnerTele.com

Fluvius

MPEC

Pratt&Whitney

 

 

 

 

 

Marcin Kluska

Masz pytania? Porozmawiaj Dyrektor ds. sprzedaży
i marketingu
T: +48 505 165 566 m.kluska@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Kamil Dulański

Masz pytania? Porozmawiaj Administracja rozgrywek
T: +48 505 200 998 biuro@biznesliga.pl Zadaj pytanie

Tomasz Duda

Masz pytania? Porozmawiaj Administrator
Działu Multimedialnego
T: t.duda@biznesliga.pl Zadaj pytanie