Powrót na właściwe tory...

I LIGA B

ZasadaAuto.pl - Armatis Polska 2:5

Wszystko się może zdarzyć...

Planów Armatisu na kolejny komplet punktów nie zdołała pokrzyżować Zasada. Co prawda ostatnia drużyna tabeli I Ligi B na wstępie drugiej odsłony odrobiła dwubramkową stratę, jednak kolejne minuty należały do Armatisu. Dobrze do międzynarodowej drużyny wprowadził się Junior Kandok. Wysoki napastnik sprawił bardzo dużo problemów defensywie Zasady, wspierany przez Daniela Banasika. Pomimo zwycięstwa Armatis nadal pozostaje w strefie spadkowej, jednak dzielą go jedynie dwa punkty... od trzeciego miejsca.

EQTek - Baukrane 4:3

Rewanż...

Szybką okazję do rewanżu za porażkę z Baukrane miał EQTek i w pełni z niej skorzystał. Zawodnicy w czerwonych strojach zagrali zdecydowanie lepiej, niż w zaległym meczu i zasłużenie pokonali będącą na fali zwycięstw ekipę Łukasza Zatonia. Pomimo prostych błędów w defensywie EQTek nie zrażał się, gdy dwukrotnie Baukrane odrabiało jednobramkową stratę. Do trzech razy sztuka... w myśl tego powiedzenia kolejnego prowadzenia EQTek już nie oddał, co więcej na wstępie drugiej odsłony "poprawił" na 4:2. W końcówce powracający do składu Baukrane Anthony Schacherer pięknie przymierzył z rzutu wolnego i wlał nadzieję w serca kolegów, jednak Czerwoni na więcej nie pozwolili. W tabeli notujemy zmianę. EQTek wraca na pozycję lidera.

BNP Paribas - Green Cell 0:1

Złoty gol...

Mecz walki dla Green Cell. Ciężko się rozwodzić nad tym co działo sie do 39' minuty. Sytuacji z dwóch stron było, jak na lekarstwo. Za to nie brakowało twardej i zdecydowanej walki.  Na minutę przed końcem Grzegorz Cichy wyprowadził kontratak i dograł piłkę do Łukasza Sakłaka. Ten ostatni dopełnił formalności z najbliższej odległość. BNP rzuciło się jeszcze do odrabiania strat, jednak czasu na wyrównanie było zbyt mało. W ten sposób Czarne Pantery pokonały wyżej notowanych bankowców i do trzeciego miejsca traca jedynie dwa punkty.

II LIGA D

AMARA - SPAW-TOR 3:6

Blisko medalu...

W pierwszym meczu X kolejki SPAW-TOR pokonał Amway. Po wyrównanej pierwszej odsłonie Zieloni prowadzili skromnie 2:1. Dopiero w drugiej odsłonie zarysowała się bardziej znacząca przewaga SPAW-TORU. Sygnał do ataku dali Jarosław Kamiński i Mikołaj Fischer. Pierwszy z wymienionych do gola z pierwszej połowy dołożył kolejne dwa. Natomiast drugi dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. SPAW-TOR umocnił się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Amara nie straciła wiele przegrywając z faworytem i pozostaje w walce o trzecią lokatę.

ProEko - Vicenti 6:3

Hattrick Pilarczyka...

Do grona drużyn walczących o podium dołącza ProEko. Zawodnicy w czarnych koszulkach ograli Vicenti i przeskoczyli międzynarodową ekipę w ligowej tabeli. Trzeba przyznać, ze ProEko długo nadawało ton rywalizacji, ale kiedy w 26. minucie gola zdobył Marouane Zaiz to Vicenti nabrało wiatru w żagle. Kolejne dwa trafienia De Micco i ProEko znalazło się w trudnym położeniu. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Illia Vasylenko. Defensor zrobił użytek ze świetnie ułożonej lewej nogi i uderzył nie do obrony na bramkę Simona Alpar. To dało sporo spokoju Proeko. W końcówce wynik ustalił Michał Pilarczyk, kompletując tym samym hattricka.

Evolt - Prescient 5:2

Robi sie ciekawie...

Stratę do będącego na trzecim miejscu Prescientu zmniejszył Evolt. Zawodnicy w granatowych strojach ograli w bezpośrednim starciu Zielonych i po X kolejce gier ich strata do miejsca premiowanego medale wynosi już tylko jeden punkt. Co ciekawe do 31. minuty to Prescient był blizej wygranej prowadząc 2:1. Wtedy do wyrównania doprowadził Adrian Goliński. Poźniej pierwsze prowadzeniwe w meczu Evoltowi dał Oliwier Soboń, a wynik strzałem do pustej bramki ustalił Michał Kaczmarczyk. Na nic zdały się dwa gole Jakub Działowego.

IG Group - Nokia 5:3

Cios za cios...

Pomimo dobrego początku i Nokia nie zdołałą utrzymać dwukrotnego prowadzenia w starciu z IG Group i ostatecznie przegrała 3:5. Szybko na prowadzenie Łukasza Pazdalskiego odpowiedział Michał Dąbrowski i rezultatem remisowym zakończył się pierwsza odsłona. Dwie minuty po zmianie stron ponowne prowadzenie Nokii dał Kamil Zborowski i tym razem ekspresowo odpowiedziało IG za sprawą Jaroslava Liabogova. Kolejne minuty to zmiana ról. Najpierw IG objęło prowadzenie, a tym razem z szybką odpowiedzią przyszła Nokia. W ostatnich minutach nadal oglądaliśmy grę cios za cios. Skuteczna jednak była już tylko drużyna IG Group. Gole Michała Dąbrowskiego i Łukasza Krytowskiego rozstrzygnęło losy rywalizacji.

ICEO - Decathlon 2:6

Zgodnie z planem...

Wykonie kolejnego zadania melduje Decathlon. Lider pewnie pokonał zamykające tabelę ICEO i utrzymuje przewagę nad drugim w tabeli SPAW-TOREM. Błękitni byli stroną przeważająco i już 24. minucie pewnie prowadzili 3:0. Później ICEO się przebudziło, jednak zaliczka Decathlonu pozwoliła mu na spokojne kontrolowanie losów rywalizacji. Na uwagę zasługuje postawa Kamila Gawlika, który do dwóch goli dołożył asystę.

III LIGA C

Avalon – Grand Parade 2:1

Udany rewanż

W walce o medale pozostaję Avalon. „Żółci” po ciekawym meczu zrewanżowali się za porażkę z pierwszej kolejki, przerywając strzelecki impas tuż przed przerwą. Gol Vladislava Pitsana dawał nadzieję na arcyciekawą drugą połowę. W niej do odrabiania strat ruszyło Grand Parade. O ile jeszcze najpierw z rzutu karnego pomylił się zawodnik „Granatowych”, o tyle chwilę później większych szans golkiperowi nie dał Patryk Sadlak. W samej końcówce pełną pulę swojej ekipie zapewnił Vitalii Petryk i tym samym czwarta letnia wygrana teamu Volodymyra Kechmara stała się faktem!

Avanade – FC Petarda Wieliczka 3:6

Głuszak prowadzi do triumfu

Z olbrzymim animuszem czwartkową potyczkę rozpoczął lider – FC Petarda Wieliczka. Doświadczony team już po pierwszym kwadransie prowadził 5:0, co w dużej mierze jest zasługą świetnie dysponowanego Pawła Głuszaka. Gracz ten oprócz asysty skompletował hattricka i potwierdził, że znajduję się w wybornej dyspozycji. Swoje zrobili również Maciej Janus (trzy kluczowe podania) i Maciej Ziemiński (dwie asysty). Po zmianie stron straty ambitnie próbowało niwelować Avanade, a bramki Piotra Komara i Przemysława Curzytka dają nadzieję, że „Pomarańczowi” przeciwko CallPage powrócą na właściwe tory!

Grass Valley – Smay 14:2

Bez niespodzianki

Swoje w czwartkowy wieczór zrobiło Grass Valley. Zawodnicy w białych koszulkach pewnie pokonali zamykające tabelę Smay, skrupulatnie powiększając zbudowaną od pierwszych minut boiskową przewagę. W ofensywnych poczynaniach liderowało bezbłędne trio – Fabio Dias, Michał Ryś i Jose Fernandes. Pierwszych z nich do dwóch bramek „dorzucił” pięć asyst, drugi zdobył cztery gole, trzeci zaś pokonał golkipera rywali pięciokrotnie. Pomimo sporych strat pod koniec premierowej odsłony dwukrotnie skutecznie zaatakował Smay. Wykończenia Rafała Moskala i Łukasza Kocerby przywróciły nadzieję, że letni debiutant wkrótce zapunktuje!

CallPage – TeamKaluch 0:11

Powtórka z rozrywki

Podobnie jak w pierwszej kolejce, tak i teraz TeamKaluch nie miał większych problemów z pokonaniem CallPage. Zawodnicy w czarnych strojach szybko objęli prowadzenie za sprawą Krystiana Kluby i z upływającym czasem powiększali w pełni zasłużoną zaliczkę. Swoje zrobił niezawodny kapitan – Kamil Kaliński (cztery gole i asysta). Na słowa uznania zasługuję również Jakub Kmiecik, który swój czwartkowy występ okrasił hattrickiem. Dodając do tego bramkę i czyste konto Bartosza Szczybło śmiało można powiedzieć, że TeamKaluch jest jednym z głównych kandydatów do awansu o szczebel wyżej. Oby tak dalej!

Hitachi – Andea 0:3

Wyciągnęli wnioski!

Po dwóch tygodniach szansę rewanżu za porażkę z lipca dostała doświadczona Andea. „Niebiescy” pewnie pokonali Hitachi, zachowując przy tym czyste konto. Bardzo długo czekaliśmy na premierowe trafienie, a wynik dopiero po kwadransie otworzył Marek Gawełda. Swoje po przerwie zrobił Michał Żelazny. Zawodnik ten najpierw podwyższył wynik, a w samej końcówce definitywnie pozbawił niżej notowanego przeciwnika złudzeń o chociażby punkcie. Tym samym Radosław Woźniak i spółka zadomawiają się na czwartym miejscu i cierpliwie wyczekują potknięć ścisłej czołówki.