Premierowy punkt REN-BETU!

I LIGA B

Estate Dealer – Inter Kraków 2:3

Hat-trick De Micco

Tydzień temu remis z Codewise (5:5), a w 14. kolejce Estate Dealer musiał uznać wyższość Interu Kraków. Po porażce Jurij Ziniak i spółka stracili pierwsze miejsce na rzecz Meblomixu! „Biało-czarni” nie znaleźli sposobu na zatrzymanie Giannandrea De Micco, który skompletował hat-tricka i poprowadził swój zespół do ważnego zwycięstwa! Ozdobą meczu było trafienie Damiana Stąpały, który huknął w samo okienko w rzutu wolnego. Było to jednak marne pocieszenie dla Estate Dealer, które w kolejnych tygodniach musi skupić się na walce o powrót na czoło tabeli!

Meblomix&Mazur Truck Serwis – Waleczne Serca 7:5

Wygrana wojna nerwów

Aż dwanaście bramek oglądaliśmy w starciu Meblomix&Mazur Truck Serwis z Walecznymi Sercami! Lepsi, o dwa trafienia okazali się „Czerwoni” i dzięki tej wygranej wojnie nerwów i porażce Estate Dealer, awansowali na fotel lidera! Bardzo dobre zawody rozgrywał Tomek Rzeźnik, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Swoje „pięć minut” mieli także: Adrian Musiał,, Konrad Gacek, Marcin Chmielowski i Sylwester Markut. Mimo porażki, w „Siódemce kolejki” znalazło się miejsce dla Szymka Rozmusa, który miał udział przy wszystkich golach „Niebieskich” – bramka i cztery asysty!

Baukrane – DIAMOND 3:1

Błyskawiczny wolny

Baukrane już po niespełna pięciu minutach objęło prowadzenie, za sprawą trafienia Dawida Zawady. Kilka akcji później gracz z „dwunastką” na plecach miał już na swoim koncie dublet! DIAMOND próbował wrócić do gry, ale czujny między słupkami był Paweł Cerazy. Golkiper „Białych” dał się pokonać wczoraj tylko raz – gol Bartka Chlebdy. W drugiej połowie, oprócz walki w środkowej strefie boiska, mieliśmy też nieco zamieszania. W 32. minucie błyskawicznie oddany strzał z rzutu wolnego przez Mateusza Ziółkę zaskoczył DIAMOND i jak się później okazało, snajper Baukrane ustalił wynik tej konfrontacji.

II LIGA D

Sabre – Vicenti 1:3

Brak dokładności i chłodnej głowy

W starciu sąsiadów w ligowej tabeli górą Vicenti, które dzięki wygranej opuszcza strefę spadkową, spychając do niej Sabre! Obronę „Czerwonych” dwukrotnie przełamał Andrea Latino, a jako pierwszy w tej konfrontacji zrobił to jego kolega – Carlos Cobelo Perez. Trafienie „do szatni” odnotował Robert Gaca, ale na tym dla Sabre skończyło się strzelanie w tym spotkaniu. Po przerwie zaatakowali odważniej, ale brakowało dokładności w podaniach i chłodnej głowy w polu karnym oponenta.

AMARA – Amway GBS 9:0

Premierowy gol i udany powrót

To był spacerek dla AMARY, która nie pozostawiła przeciwnikowi żadnych złudzeń i prawie otarła się o „dwucyfrówkę”. Co cieszy zwycięzców, to na pewno powrót po dłuższej przerwie Piotrka Gorczycy, który nie zapomniał, jak się strzela i skończył wczorajszy pojedynek z dwiema bramkami i taką samą ilością asyst! Swój moment radości miał Krzysiek Konik. Doświadczony gracz AMARY w dwudziestym siódmym meczu doczekał się swojego premierowego trafienia w naszych rozgrywkach!

CMI – Nokia 6:3

Idą po swoje!

CMI, po pokonaniu ProEko, dostało dodatkowego „kopa”! Piotr Kwilosz i spółka źle zaczęli mecz z Nokią, ale później odzyskali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami! Przed przerwą po trafieniach Grześka Grzesiaka i Mateusza Pączka, objęli prowadzenie. W drugiej połowie dwie bramki Maćka Piaseckiego mocno podcięły rywalowi skrzydła. Ozdobą tego meczu był gol Grześka Grzesiaka, który idealnie przymierzył z rzutu wolnego, zrywając pajęczynę! „Biało-czerwoni” w dwa tygodnie pokonali dwóch najgroźniejszych rywali w walce o tytuł mistrzowski i wypracowali sobie solidną przewagę. Czy dowiozą, a może jeszcze ją powiększą? Na ten moment prowadzą w wyścigu o złoto!

Chemobudowa Kraków – ProEko 6:1

Zadyszka ProEko!

ProEko notuje drugą porażkę z rzędu, a trzeci mecz bez zwycięstwa! O ile stratę punktów z CMI i Amarą można było jeszcze wkalkulować, to przegrana z Chemobudową, która przed tym starciem znajdowała się w strefie spadkowej, jest sporą niespodzianką! A rozmiary zwycięstwa „Niebieskich” są sensacyjne! Chemobudowę do zwycięstwa poprowadził Arek Chlebowski, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. W drugiej połowie jedynego gola dla pokonanych, po podaniu Michała Pilarczyka zdobył Przemek Migacz. Zwycięstwo teamu Michała Gierlickiego mogło być jeszcze wyższe, ale Piotrek Mazela popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

III LIGA C

Total Fitness Concept – WEBCON 4:3

Udział przy wszystkich bramkach

Kiedy na boisku meldują się dwie drużyny, o bardzo zbliżonych umiejętnościach, to często o końcowym wyniku decydują indywidualności. W bardzo dobrej dyspozycji był wczoraj Przemek Bartyzel, który skompletował hat-tricka, a przy bramce Adriana Poźniaka zaliczył asystę! To dało Total Fitness Concept wygraną! WEBCON lepiej zaczął, ale później musiał gonić rywala. Gdy wydawało się, że debiutant wywalczy punkt, dwójkowa akcja Poźniak-Bartyzel pozbawiła „Biało-czerwonych” jakiejkolwiek zdobyczy w tej konfrontacji.

MPO Kraków – CREADIS 3:2

Wygrana wisiała na włosku

W tym meczu oglądaliśmy dwie zgoła odmienne połowy! W pierwszej wyraźna przewaga MPO Kraków, które na przerwę schodziło z bardzo dobrym rezultatem. O dobre nastroje w drużynie zadbali: Maciek Podsiadło, Piotrek Chrobak i Damian Gawęd! Kiedy wydawało się, że CREADIS jest już na łopatkach, w szeregi „Niebieskich” wkradło się lekkie rozluźnienie i naprawdę niewiele brakowało, aby Adam Pawłowski i jego koledzy stracili wygraną! Ostatecznie skończyło się na zniwelowaniu strat do minimum – gole Maćka Rogi i Kamila Małoszewskiego.

EQTEK – Armatis-lc Polska 3:1

Liga będzie ciekawsza!

W najciekawiej zapowiadającym się meczu debiutujący w naszych rozgrywkach EQTek mierzył się z Armatis-lc Polska. „Biało-czarni”, którzy przed pierwszym gwizdkiem sędziego mieli na swoim koncie trzy zwycięstwa i remis, tym razem musieli przełknąć gorycz porażki! O niej zadecydowała bardzo słaba pierwsza połowa, przegrana 0:3! Do bramki trafiali: Kuba Różycki, Michał Majkut i Paweł Iwachów. Po zmianie stron lider chciał zapomnieć o niepowodzeniu i ruszyć do odrabiania strat. EQTek pozwolił mu na zdobycie tylko jednego gola. Rozmiary porażki zmniejszył Gloire Babingui. Przewaga Armatisu wynosi teraz tylko „oczko”. Liga będzie ciekawsza!

BNP Paribas – REN-BET 3:3

Premierowy punkt!

W bardzo dobrych nastrojach boisko opuszczali zawodnicy REN-BETU! Rafał Woźniak i spółka, skazywani na pożarcie, zremisowali w BNP Paribas! W dwudziestej piątej minucie, po golach Tomka Ciepiely, Grześka Szczygła i Czesława Korepty prowadzili z „Bankowcami” 3:1! Pachniało naprawdę ogromną sensacją, ale szybko kontakt złapał Daniel Piskorz, a punkt BNP Paribas uratował Bogdan Solarz! REN-BET przełamuje serię porażek i zdobywa premierowy punkt w sezonie jesień-zima 20/21! Ogromna w tym zasługa Mariusza Przetockiego, który dwoił się i troił między słupkami, jak najbardziej zasługując na miano najlepszego bramkarza tej kolejki!