Przetasowania!

EXTRAKLASA

Business Elite – MPEC Kraków 2:4

Znali wagę tego meczu

Wszystkie gole, jakie padły w tym meczu, oglądaliśmy dopiero w drugiej połowie. Wynik meczu otworzył Ihor Makovskyi, który zaskoczył golkipera MPEC Kraków. Patryk Tomczyk i jego koledzy szybko wzięli się w garść, znali doskonale wagę tego meczu! Wyrównał Piotrek Dębski, ale nie upilnowali Adrija Sukhovershy i znowu musieli gonić rezultat. W ostatnich minutach pokazali pazur i dzięki trafieniom Marcina Kluzy i dubletu Patryka Tomczyka przechylili szalę na swoją korzyść! Dziewiąta wygrana i wpadka RMF Maxxx sprawia, że to MPEC Kraków na kolejkę przed końcem awansował na fotel lidera!

Korporaci – RMF Maxxx 8:5

Przetasowania

W najciekawiej zapowiadającym się meczu, Korporaci utarli nosa RMF Maxxx. „Czerwoni” przegrywali już 1:4, ale świetna druga połowa, skuteczność Marcina Makucha i spółki sprawiła, że ten doświadczony team odrobił straty z nawiązką, zdobywając cenne trzy punkty! Korporaci na kolejkę przed końcem wciąż zachowują szanse nawet na mistrzostwo! Podobnie, jak RMF Maxxx, który tuż przed metą dał się wyprzedzić MPEC! „Radiowcy” muszą liczyć na potknięcie lidera, jeśli myślą o obronie mistrzowskiego tytułu. Wczorajszy wieczór w Strefie Futbolu Podgórze przyniósł nam sporo przetasowań w ligowej tabeli!

CB Aluminium – Bar Mateo 2:5

Finisz z nożem na gardle

W meczu o „sześć punktów” lepsi okazali się gracze Baru Mateo, którzy mimo tego, że po siedmiu minutach i golu Bartka Bargieła musieli gonić rywala. Jeszcze przed przerwą, dzięki bardzo dobrej postawie Bartka Zasadniego wysunęli się na dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron „szóstka” Baru Mateo skompletowała hat-tricka, dorzucając asystę! Wskórać coś próbował Bartek Bargieł, ale w swoich poczynaniach był osamotniony. „Żółto-czarni” wygrywają arcyważne starcie i zapewniają sobie utrzymanie w Extraklasie, a CB Aluminium wciąż ma nóż na gardle!

III LIGA B

Limbud – Tecnocasa 5:1

Zagrozili liderowi

Z bardzo dobrej strony przeciwko liderowi pokazała się w środowy wieczór Tecnocasa. Rozpędzający się z tygodnia na tydzień team Tomasza Wójciaka nie przestraszył się faworyta i od początku szukał szans do objęcia prowadzenia. Trud ten nagrodzony został po kwadransie zmagań za sprawą Sebastiana Ponickiego, a wynik pierwszej odsłony zapowiadał spore emocję po przerwie. Wtedy jednak zaprocentowało boiskowe doświadczenie, a Limbud nie dość, że szybko wyrównał, to jeszcze za sprawą hattricka Marcina Malca dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty. Tym samym Krzysztof Nieckarz i spółka wygrywają swój dwunasty mecz i pozostają jedyną drużyną w rozgrywkach z kompletem triumfów.

OdszkodowaniawKrakowie.pl – ICEO 6:2

Wygrana na wagę podium

Bardzo ważne zwycięstwo w środowy wieczór odniosły OdszkodowaniawKrakowie.pl. Debiutant pewnie pokonał ICEO, zapewniając sobie miejsce na upragnionym podium. O ile jeszcze pierwszego gola Dariusza Tomczuka zripostował szybko Bartłomiej Hudecki o tyle dwa ciosy Pawła Ziobry pozostały bez echa. Z dobrej strony w szeregach zwycięzców pokazali się również Jakub Sala i filar defensywy – Mariusz Wyroba. W końcówce dla „Czerwonych” do siatki trafili drugi raz Hudecki i Marcin Zglejeszewski. Nie odmieniło to jednak losów zmagań i medale wyżej notowanego zespołu stały się faktem!

SpyroSoft – OchronaDomu.pl 2:3

Dopomogli szczęściu

Od boiskowego falstartu środowe zmagania rozpoczęła marząca o medalach OchronaDomu.pl. Już w czwartej minucie to zamykający stawkę SpyroSoft wyszedł na skromne prowadzenie za sprawą Beniamina Śniegowskiego. Team Szymona Rosoła wysnuł po tym ciosie odpowiednie wnioski i jeszcze przed przerwą wyrównał po wykończeniu Jakuba Piegzy. Po zmianie stron zawodnicy w czerwono-czarnych strojach nie zwalniali tempa i po bramkach Tomasza Marzeckiego i Rafała Brody zbudowali sobie spory margines błędu. Nadzieję na remis golem na 2:3 przywrócił jeszcze Piotr Peret, lecz by doprowadzić do wyrównania zabrakło już czasu. Tym samym OchronaDomu.pl dopisuję trzy punkty i bezbłędnie wykorzystuję potknięcie TTEC, „wskakując” na najniższy stopień podium.

TTEC – Napad.pl/Dahua Technology 3:7

Kosztowne potknięcie

Z pewnością nie tak środowy mecz wyobrażał sobie TTEC. Bardzo długo nie oglądaliśmy bramek, a z obu stron brakowało boiskowej skuteczności. Jako pierwszy strzelecki impas tuż przed przerwą zakończył pięknym lobem Mahmut Inanc. Kiedy wydawało się, że po zmianie stron zawodnicy w niebiesko-czarnych stronach powiększa przewagę nieoczekiwanie do głosu zaczął dochodzić Napad.pl/Dahua Technology. Hattricka skompletował Dawid Maślanka, a do bramki trzy wyborne asysty odnotował Mariusz Nawrot. Wszystko to pozwoliło Napad.pl/Dahua Technology przerwać złą passę. Powody do zmartwień ma team Enesa Epekinciego, który spada na czwarte miejsce kosztem OchronyDomu.pl.