Radość Limbudu. W Extraklasie walka na całego!

EXTRAKLASA

Treko-Laser – Bar Mateo 3:5

Arcyważne zwycięstwo!

Sporo działo się w meczu otwierającym 7. kolejkę. Nic dziwnego, skoro na boisku zameldowali się gracze dwóch walczących o utrzymanie ekip. Lepiej zaczęło Treko-Laser, które dość niespodziewanie po niecałych dziesięciu minutach prowadziło 2:0. Bar Mateo jeszcze przed przerwą, dzięki dwóm golom Bartka Zasadniego doprowadził do remisu. W drugiej części „Żółto-czarni” stracili tylko jedną bramkę, a hat-tricka skompletował Krzysiek Koselak i zapewnił Barowi Mateo arcyważne w kontekście extraklasowego bytu zwycięstwo! Zapowiadają się emocjonujące trzy tygodnie. Kto wygra ten wyścig. Póki co Bar Mateo jest na „pole position”.

Business Elite – Green Cell 2:2

Strata punktów nie na rękę

Remis z Green Cell może kosztować Business Elite utratę medalu! „Pantery” mimo sporych braków kadrowych i absencji czołowych zawodników po kwadransie prowadziły 2:0, a mogły nawet 3:0. Intencje Arka Krzyszkowskiego przy rzucie karnym wyczuł Vodopian Viacheslav! Po przerwie oglądaliśmy zupełnie inny team BE! Sygnał do odrabiania strat dał Stanislav Redzel, a do remisu doprowadził Igor Makovskyi! „Żółci” próbowali pójść za ciosem, ale świetnie w bramce spisywał się Rafał Aksamit. Jego vis-a-vis też miał okazję do zaprezentowania swoich wysokich umiejętności bramkarskich! Ostatecznie mecz kończy się podziałem „oczek”, co na pewno nie jest na rękę BE.

Korporaci – CB Aluminium 5:3

Nie powiedzieli ostatniego słowa

Korporaci nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w walce nawet o mistrzostwo! „Czerwoni” pokonali CB Aluminium i wykorzystali remisy swoich najgroźniejszych rywali! Najlepsi na boisku byli Marcin Makuch oraz Jacek Tympalski, którzy zdobyli po dwie bramki, odpowiadając na trafienia przeciwnika. Mimo sporych problemów kadrowych, CB Aluminium sprawiło wyżej notowanym Korporatom sporo problemów, ale po końcowym gwizdku sędziego schodziło z boiska bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

MPEC Kraków – RMF Maxxx 2:2

Hit na remis!

Pierwsza połowa wskazywała na czwarte zwycięstwo RMF Maxxx nad MPEC Kraków. „Biało-fioletowi” nie potrafią dobrze rozpocząć starć z utytułowanymi „Radiowcami”. Do przerwy, po golach Tomka Biedy i Dominika Juszczaka przegrywali 0:2. W drugiej połowie nie mieli nic do stracenia, postawili wszystko na jedną kartę i to się opłaciło. Kontakt złapał Marcin Kluza, a rezultat hitowego starcia ustalił Piotrek Dębski. Podział punktów sprawia, że wciąż trwa zacięta walka o „majstra”! Czterech chętnych do złota, kto pokona konkurencję?

III LIGA B

OdszkodowaniawKrakowie.pl – TTEC 3:4

Już tylko punkt przewagi

Słaby początek OdszkodowaniawKrakowie.pl okazał się kluczowy dla losów tego spotkania. Po niecałych pięciu minutach „Czarni” musieli odrabiać dwubramkową stratę. Tomka Siemka dwukrotnie pokonał Ibrahim Mo! TTEC nie chciał na tym poprzestać, ale to oponent przed zejściem na przerwę złapał kontakt – gol Artura Nazarewicza. W drugiej połowie dwa skalpy Enesa Epekinciego podcięły skrzydła wiceliderowi. Przy stanie 1:4 Adam Rogala i jego koledzy ruszyli do odrabiania strat, ale czasu i skuteczności starczyło im jedynie na dwa trafienia. Efekt? Trzecia porażka i przewaga nad TTEC stopniała do punktu!

Spyrosoft – Tecnocasa 3:3

Sprawiedliwy remis?

W meczu dwóch najsłabszych zespołów III Ligi B bardzo ciężko było wytypować faworyta. Wydarzenia boiskowe tylko to potwierdziły. Sytuacja na nim zmieniała się, jak w kalejdoskopie. Tecnocasa prowadziła dwukrotnie, a Spyrosoft tylko raz. Ostatecznie oba teamy po czterdziestu minutach podzieliły się punktami, co z przebiegu spotkania wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. Nieco większy niedosyt mogą czuć zawodnicy w białych koszulkach, bo to po samobójczym trafieniu Dawida Rybałtowskiego Spyrosoft wyrównał.

Limbud – Napad.pl/Dahua Technology 8:4

„Mistrza już mamy…”

Limbud już po raz drugi nie dał większych szans Napad.pl/Dahua Technology i na trzy kolejki przed końcem zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Najlepszy na boisku był zdecydowanie Konrad Cebula, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców i zaliczył asystę! Oprócz niego do siatki trafiali: Marcin Malec, Krzysztof Nieckarz, Łukasz i Dawid Górscy. „Błękitni” muszą radzić sobie bez swojego podstawowego bramkarza, który powoli wraca do zdrowia. Może w kolejnej edycji Mariusz Nawrot i spółka powalczą o strefę medalową. Gratulacje dla Limbudu, który chce ten sezon zakończyć z kompletem zwycięstw! Panie Krzysztofie, do zrobienia?

OchronaDomu.pl – ICEO 7:0

W grze nawet o srebro!

Liczyliśmy, że ICEO zagra o niebo lepiej i nawiąże równą walkę z OchronaDomu.pl. A tymczasem „Czerwoni” byli wyraźnie słabsi od debiutanta, który wygrywał większość pojedynków i przede wszystkim był skuteczniejszy od starego wyjadacza! Szczególnie Bartek Lepa, który aż pięciokrotnie pokonał golkipera ICEO! Cegiełkę do okazałej victorii dorzucił Kacper Paś oraz asystenci Szymek Rosół (2) i Tomek Marzecki. OchronaDomu.pl wygrywa szósty mecz w sezonie i wciąż jest w grze o medal, nawet koloru srebrnego.