Remis na wagę utrzymania!

EXTRAKLASA

Estate Zina – JR Holding 6:6

Remis na wagę utrzymanie!

Nowy mistrz Extraklasy tylko zremisował z Estate Zina (6:6)! JR Holding prowadził na kilkanaście sekund przed końcem, miał nawet piłkę na zamknięcie spotkania, ale nadział się na kontrę, którą wykończył Bartek Kozieł! Na boisku brylował Damian Stąpała, który ustrzelił hat-tricka, nie ukrywając radości po każdym golu. Punkt dał Estate Zinie upragnione utrzymanie! „Złoto-czarni” mają tyle samo punktów, co Korporaci, ale dzięki korzystniejszemu bilansowi bezpośrednich starć, zostają w biznesligowej elicie. Za kilka dni na 31. Gali Finałowej JR Holding świętować będzie swój pierwszy, historyczny mistrzowski tytuł Extraklasy!

RMF MAXX – DIAMOND 9:6

Największe zaskoczenie

W meczu o przysłowiową „pietruszkę” padło aż piętnaście bramek. RMF MAXX po sześciu mistrzostwach z rzędu, sezon wiosna-lato 2023 kończy poza podium! Postawa „Radiowców” to największe zaskoczenie ostatnich miesięcy. Na zakończenie wygrali wymianę ciosów z DIAMOND-em, który też tych rozgrywek nie może zaliczyć do udanych. Team Łukasza Batora spada z Extraklasy, zdobywając zaledwie piętnaście punktów na pięćdziesiąt cztery możliwe. Cztery gole Michała Słoniny, hat-trick Arka Chlebowskiego i trafienia Sebastiana Stachela oraz Tomka Biedy dały dziesiąte zwycięstwo, ale do podium zabrakło punktu.

Korporaci – Bar Mateo 1:6

Najwyżej w historii

Korporaci do utrzymania potrzebowali tylko punktu. Zaczęło się po myśli ekipy w czerwonych koszulkach, bo już w trzeciej minucie Marcin Makuch otworzył wynik spotkania! I to byłoby na tyle z pozytywów. Później inicjatywę przejął Bar Mateo, który jeszcze przed przerwą za sprawą Krzyśka Koselaka wyrównał, a po zmianie stron Wojtek Kumor skompletował hat-tricka, zapewniając Barowi Mateo wygraną (6:1). „Żółto-czarni” kończą sezon na drugim miejscu, najwyższym w historii długoletnich występów w Biznes Lidze. Korporaci są pod kreską i w kolejnej edycji grać będą na pierwszoligowych boiskach.

II LIGA D

Electrosmart – BMW M-Cars 3:3

Bezcenny remis!

Punktu, by zdobyć upragnione medale potrzebowało BMW M-Cars. Zawodnicy w czarnych strojach wykonali swój plan w 100 procentach, pomimo, że do przerwy po bramkach Grzegorza Wojnarowskiego przegrywali 1:2. Sygnał do ataku po zmianie stron dali jednak Patryk Motak i Marcin Ambroziak, a remis sprawia, że beniaminek wyprzeda IG Group i wskakuję na podium. Gratulujemy!

III LIGA C

Ziko – Epam 1:10

Jednostronne widowisko

Z olbrzymim ofensywnym animuszem do środowej potyczki przystąpił Epam. O ile jeszcze w pierwszej połowie w szeregach „Niebieskich” brakowało skuteczności, o tyle w drugiej odsłonie raz po raz powiększali zaliczkę. Oprócz wyróżniającego się Aliaksandra Saukou (cztery gole) na pochwałę zasługują Andriy Nazarov i Andrzej Sianiuta (po dwie bramki). Dla pokonanych honorowo trafił zaś Piotr Matoga, a wynik ten sprawia, że Ziko kończy letnie zmagania na ostatnim, dziewiątym miejscu w tabeli.

PRO-BAU System – Shell Energy 8:1

Mistrz z kompletem!

W najlepszy możliwy sposób sezon kończy PRO-BAU System. Mistrz wygrał 16 letnie spotkanie i jako jedyny może poszczycić się kompletem punktów. Już do przerwy „Szarzy” prowadzili 3:1, a dobrą postawę Piotra Skrzypka i Kamila Kłysia zripostował Sebastian Kozak. Po zmianie stron obaj zawodnicy zgodnie skompletowali po hattricku, a faworyt w pełni potwierdził, że zimą spróbuję obronić w pełni zasłużony tytuł!

The Marine Iguana – Herbalife 5:2

Zwieńczył udany sezon

The Marine Iguana nie zwalnia tempa. Tym razem „Zieloni” z kwitkiem odprawili Herbalife, a kapitalne spotkanie rozgrywał Davide Maddalozzo. Snajper ten do dwóch goli „dorzucił” dwie asysty i w pełni udowodnił, że znajduję się w wybornej dyspozycji. Pomimo sporych strat do ich odrabiania ruszyli Francesco Gil Martin i Illia Jincharadze, jednak by doprowadzić do wyrównania zabrakło już czasu.

TTEC – Blachdeker 1:13

Bez niespodzianki

Prawdziwy strzelecki festiwal na zakończenie sezonu urządziło sobie Blachdeker. Srebrny medalista pewnie pokonał TTEC, prowadząc już do przerwy 7:1. Po zmianie stron faworyt nie zwalniał tempa i „dorzucił” kolejne sześć bramek, a świetna postawa Szymona Filara (cztery gole i asysta), Michała Rzeszótko (hattrick) i Krystiana Kudzi (dwa trafienia i trzy kluczowe podania) w pełni potwierdza, że team ten zimą nie zamierza zwalniać piłkarskiego tempa.