RUKO powiększa przewagę!

II LIGA B

PKO Bank Polski – FedEx 4:4

Punkt do kolekcji

Po remisie z FedExem gracze PKO Banku Polskiego mogą mieć mieszane uczucia. Szybko objęli prowadzenie, ale później przez niemal całe spotkanie musieli oglądać plecy przeciwnika. Hat-trick Bartka Puta i gol Daniela Jakaba dawały wydawać by się mogło bezpieczeństwo! To okazało się zgubne, ponieważ „Bankowcy” od stanu 2:4 doprowadzili do remisu! Punkt w samej końcówce zapewnił im Wojtek Tybura. Oczko, które nieco oddala PKO od strefy spadkowej, ale wciąż sytuacja jest nie do pozazdroszczenia.

BWI Group – Consorfrut Polska 4:5

Nie dawali za wygraną

Po nieco ponad dziesięciu minutach Consorfrut Polska prowadził już 2:0! Nic nie wskazywało na to, aby BWI Group wrócił do gry. A jednak! Jeszcze przed przerwą Dawid Banaszczyk doprowadził do remisu. W drugiej połowie mieliśmy powtórkę z rozrywki! Znowu „Czarni” wrócili do gry, przegrywając 2:4. Hat-tricka skompletował Dawid, ale to okazało się za mało, aby zdobyć choćby punkt! O wygranej wicelidera przesądził Łukasz Piętowski, który przebił osiągnięcie rywala i mecz skończył z czterema trafieniami!

Jacobs – WEBCON 12:0

Kierunkowy do Krakowa!

Kto by się spodziewał, że będziemy świadkami tak jednostronnego meczu. Jacobs wykorzystał wszystkie błędy rywala i pojedynek z WEBCONEM zakończył, wykręcając kierunkowi do Krakowa! Pięć trafień na swoim koncie ma Krzysiek Błoński, który dorzucił do tego jeszcze dwie asysty. Ze swojej postawy zadowolony może być też Kamil Skórzyński (hat-trick), najlepszy strzelec „Niebieskich”. Trwa zacięta walka o medal!

Vicenti – Pitbull Shisha Bar 2:5

Szybko odrobione straty

W meczu przyjaźni bez niespodzianki! Vicenti dwukrotnie obejmowało prowadzenie, po golach Giannandrea De Micco, ale jeszcze przed przerwą lider odrobił straty z nawiązką! Pitbull Shisha Bar po niemrawym początku, z każdą upływającą minutą rozkręcał się i po przerwie przypieczętował wygraną, która daje „Czerwonym” utrzymanie pierwszego miejsca w II Lidze B i odparcie ataku Consorfrut Polska, który cały czas depcze liderowi po piętach!

TRADEBOX.PL – Majorel 1:5

Gra w „kratkę”

TRADEBOX.PL w tym sezonie gra „w kratkę”. Po trzech zwycięstwach z rzędu, kolejne trzy mecze zakończyły się porażkami! Wczoraj Piotrek Waśkiewicz i spółka musieli uznać wyższość sąsiada z ligowej tabeli – Majorela. „Niebiescy” prowadzili przez niemal całe spotkanie. Przez chwilę tylko było 1:1, po golu Kuby Kiełbowicza. Dublety Yurija Druziuka i Alonso Villi-Garci, a także gol Genadiego Khrometsa dały trzy punkty, które utrzymują Majorel w wyścigu o strefę medalową!

II LIGA C

PGE Energia Ciepła – System Cold 3:7

Pełna kontrola

System Cold po raz drugi pokonuje PGE Energię Ciepła – pierwszy raz na boisku. Kilka kolejek wcześniej team Łukasza Pietrzaka borykał się z licznymi problemami kadrowymi i musiał oddać mecz walkowerem. W rewanżu szybko otrzymał trzy ciosy, które ułożyły to spotkanie! Marcin Pomierny i spółka kontrolowali przebieg rywalizacji i nic nie robili sobie z goli Janka Ziobry (2) i Konrada Bryzika, które tylko zmniejszały rozmiary porażki.

Grass Valley – MPO Kraków 0:10

Szcześciopak Zasady

Dla MPO Kraków mecz z Grass Valley był „spacerkiem”. Znacznie bardziej doświadczony zespół szybko wypracował sobie kilkubramkową przewagę i z upływającym czasem sukcesywnie ją powiększał. „Biało-czarni” robili, co mogli, aby chociaż przez chwilę nawiązać kontakt, ale ani razu nie byli w stanie pokonać Pawła Tatara. Sześciopak do domu zabrał Mateusz Zasada! Korzystał z podań Pawła Kuka, który zaliczył aż pięć asyst.

Sunday Polska – Elita-Bud 2:7

Nie odpuszczają

Już w dwudziestej piątej sekundzie do siatki Sunday Polska trafił Wojtek Kwiatkowski! Wicelider poszedł za ciosem i po pierwszych dwudziestu minutach prowadził już 3:0. W drugiej połowie przewaga Elity-Bud nie podlegała żadnej dyskusji. Dopiero przy stanie 0:6 ze strzeleckiego marazmu przebudzili się Miłosz Bigaj i Daniel Gołda, zmniejszając rozmiary porażki. Andrii Pishchevski umacnia się na fotelu lidera klasyfikacji strzelców, ale na pewno indywidualne wyróżnienie zamieniłby na złoty medal, a o tej będzie bardzo trudno.

Andea – Interia.pl 3:4

Nie lada wyzwanie

Andea przegrywa z Interią (3:4), a to oznacza, że drużyna Radka Woźniaka do podium traci już cztery punkty. Załapanie się na podium będzie nie lada wyzwaniem. „Redaktorzy” wygrali tę wymianę ciosów. Sytuacja na boisku zmieniała się bardzo dynamicznie, ale ostatecznie powody do zadowolenia miała ekipa Rafała Walerowskiego. Trzy punkty do konta i przewaga nad strefą spadkową zaczyna robić się bezpieczna!

Sparta – Team Kaluch 1:4

Krok po kroku

Team Kaluch skrupulatnie dąży do realizacji celu, jakim jest mistrzostwo II Ligi C. Drużyna Kamila Kalińskiego wygrywa dziesiąty raz w tym sezonie i utrzymuje się na fotelu lidera, odpierając ataki Elity Bud i MPO Kraków. Do przerwy „Czarno-złoci” prowadzili 1:0, a po zmianie stron Piotrek Cebularz powiększył przewagę. Kontakt złapał Kacper Socha, ale ostatnie słowo należało do Kuby Kmiecika, który dwoma trafieniami postawił kropkę nad „i”!

III LIGA B

RUKO – Sterling 8:1

Pięć punktów!

RUKO bardzo szybko otworzyło wynik, podwyższając prowadzenie jeszcze przed przerwą. Po niej „Niebiescy” dzielili i rządzili na boisku, a znakomicie, niemal bez słów rozumieli się ze sobą Mateusz Manterys i Nazar Mykhailynyn! Pierwszy strzelił cztery gole, a drugi zaliczył aż pięć asyst! Honor Sterlinga uratował Karol Jechowicz, wykorzystując podanie Maksa Chodackiego. „Niebiescy” pewnie wygrywają i po późniejszym remisie Polplastu (3:3 z BMW M-Cars) umacniają się na pozycji lidera, a ich przewaga nad drugim zespołem w tabeli wynosi już pięć punktów!

Primost – Makro 5:0 (walkower)

IBM SWG – Kimberly-Clark 3:2

Dublet nie dał punktów

W drugiej minucie Filip Madej otworzył wynik spotkania i kiedy wydawało się, że IBM SWG pójdzie za ciosem, wyrównał Alferdo Laferte. Chilijczyk w drugiej połowie skompletował dublet, ale po końcowym gwizdku sędziego mógł czuć spory niedosyt, bo pełną pulę zgarnął oponent! W drugiej części spotkania pechowa interwencja Pawła Brodki i gol Olka Janura dały ekipie Wojtka Misia piątą w tym sezonie wygraną.

BMW M-Cars – Polplast 3:3

Niedosyt debiutanta

BMW M-Cars zalicza świetny debiut w Biznes Lidze! Wiele wskazuje na to, że team Adriana Szewczyka swój pierwszy sezon zakończy z medalem! Wczoraj niewiele brakowało, aby „Czarni” zgarnęli pełną pulę w starciu z Polplastem, byłym ekstraklasowiczem! Dublet Adriana Szewczyka i trafienie Wojtka Wiśniowskiego postawiła wicelidera pod ścianą, ale Emil Bałucki i Mark Ponomarenko doprowadzili do remisu. Punkt nie zadowala Polplastu, który do lidera traci już pięć oczek!

Arrow Electronics – Avanade 0:8

Worek z bramkami po przerwie

Avanade potwierdza, że ma jedną z lepszych defensyw w III Lidze B! „Pomarańczowi” po raz piąty w tym sezonie zagrali na „zero z tyłu”! Wczoraj przez szczelny mur, mimo usilnych starań, nie zdołali się przedrzeć gracze Arrow. Do przerwy Avanade prowadziło tylko 1:0, a po przerwie na dobre rozwiązał się worek z bramkami! Finalnie po hat-tricku Stivena Rizaja, dwupakach Bartka Tupty i Przemka Curzytka oraz trafieniu Mateusza Lisa skończyło się na wygranej aż 8:0.