Skład podium już znany?

I LIGA B

Capgemini – Baukrane 5:4

Milowy krok?

Strzelasz cztery bramki i nie wygrywasz meczu? Co więcej, nie zdobywasz żadnego punktu. Ogromne rozczarowanie czuł wczoraj Kamil Ostrowski, który miał wczoraj „dzień konia”, ale koniec końców zapamiętany zostanie tylko zwycięzca. Bój o wygraną, będącą milowym krokiem w stronę mistrzostwa wygrywa Capgemini! Hat-tricka skompletował Damian Świątek, a po golu dorzucili Rafał Milczarski i Rodrigo Casal Bellon. „Walecze Serca” utrzymują się na pierwszym miejscu, mając trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli CMI, który niedługo zagra zaległy mecz z MPGO Kraków. Baukrane, mimo porażki, pozostaje na podium, ale na kolejną stratę punktów nie może sobie już pozwolić.

Inter Kraków – Estate Delaer 2:1

Gra z nożem na gardle

To nie jest sezon Estate Dealer. „Biało-czarni”, którzy przyzwyczaili nas do walki o najwyższe cele, w edycji wiosna-lato 2021 do samego końca będą grali z nożem na gardle. Po wczorajszej minimalnej porażce z Interem Kraków (1:2) plasują się w strefie spadkowej. W dziesięciu meczach uzbierali zaledwie osiem punktów! Wygraną „Bordowym” zapewnili Giannandrea De Micco i Mauro De Vito, wykorzystując podania Karamo Sane. Dla Estate Dealer strzelił Kevin Kucba.

DIAMOND – MPGO Kraków 7:4

Udany rewanż

Sporo, bo aż jedenaście bramek padło w rywalizacji DIAMOND – MPGO Kraków. Łukasz Bator i spółka wyciągnęli wnioski z lipcowej porażki (3:4) i w rewanżu zagrali z większą skutecznością. Nie ustrzegli się błędów w defensywie, momentami rywal miał sporo wolnego miejsca, ale ostatecznie udało się więcej strzelić niż stracić i punkty wędrują na konto „Białych”! Mecz z czterema golami na koncie zakończył Grzesiek Hajduk, a swoją cegiełkę w tym rezultacie mieli jeszcze Łukasz Bator, Bartek Chlebda i Dawid Szymski. Dla „Pomarańczowych” strzelali Norbert Mudyn (2), Mariusz Stanula i Artur Burkiet. Tym razem zdobycie czterech bramek nie dało nawet punktu.

II LIGA B

PKO Bank Polski – Evolt 2:4

Dwa dublety

Remis z Angel Poland Group (5:5) był okupiony kontuzją Łukasza Kota. Brak podstawowego bramkarza w końcówce sezonu może okazać się kluczowy dla losów Evoltu. Golkipera „Czerwonych” próbował zastąpić na co dzień grający w polu Paweł Oratowski, ale nie uchronił swojej ekipy przez porażką z PKO Bankiem Polskim. Dublet Jacka Dziduszki i Januszka Koźmika okazał się na wagę złota! „Bankowcy” oddalają się od strefy spadkowej, a co więcej dołączają do wyścigu o strefę medalową. Evolt wciąż ma do nadrobienia sporo zaległości.

II LIGA D

Sabre – EQTek 2:2

Czekają na przełamanie złej passy

Po pierwszej połowie EQTek był blisko historycznej wygranej w II lidze. Był…Beniaminek dwukrotnie obejmował prowadzenie i na przerwę schodził z rezultatem 2:1. Do siatki Sabre trafiali Mateusz Motyka i Paweł Bułka, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Po zmianie stron „Czerwono-biali” skutecznie odpierali ataki wyżej notowanego rywala, ale nie udało im się zatrzymać Martina Jonesa, który jak się później okazało, ustalił rezultat tej konfrontacji. EQTek zdobywa drugi punkt w tym sezonie, wciąż czekając na przełamanie złej passy.

Vicenti – OdszkodowaniawKrakowie.pl 2:6

Wniósł sporo ożywienia

Sporo ożywienia w poczynania zespołu OdszkodowaniawKrakowie.pl wniósł ostatnio Tomek Wolak, który mecz z Vicenti zakończył z golem i dwiema asystami. „Czarni” zagrali zespołowo, a dowodem na to jest sześciu różnych strzelców. Przewaga walczącego o mistrzostwo teamu nie podlegała dyskusji. Vicenti stać było jedynie na dwie bramki, które Fabricio Stoia i Carlo Spadafora. OdszkodowaniawKrakowie.pl wygrywają ósmy mecz w tym sezonie i wciąż są w grze o mistrzostwo II Ligi D i awans na zaplecze Extraklasy. Końcówka sezonu będzie wymagająca.

Nokia – Limbud 3:6

Robią swoje!

Po porażce z OdszkodowaniawKrakowie.pl nie ma już śladu! Limbud wygrywa czwarty mecz z rzędu, odpiera ataki grupy pościgowej i utrzymuje się na pozycji lidera. Czy dotrwa na niej do końca sezonu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, oprócz „Biało-zielonych”, którzy skupiają się na każdym kolejnym meczu i robią swoje! Z Nokią po nieco ponad dziesięciu minutach prowadzili już 4:0. Rozmiary porażki zmniejszyli Kamil Zborowski i Łukasz Pazdalski (2), ale to było wszystko w wykonaniu „Granatowych”. Dobre zawody rozegrał Maciek Termanowski, który skompletował hat-tricka. Po golu dorzucili jeszcze Marcin Malec, Krzysiek Nieckarz i Adrian Palonek.

ProEko – AMARA 3:3

Podział punktów

Lepiej w mecz weszła AMARA, która prowadzenie objęła już w pierwszej minucie! Po kilku minutach ProEko wyrównało, ale gole Tomka Malinowskiego sprawiły, że to „Biało-fioletowi” mieli lepsze nastroje, schodząc na przerwę. Po niej, team Pawła Latały wziął się za odrabianie strat. Co najważniejsze, pościg za rywalem okazał się skuteczny! Przy stanie 3:3 obie ekipy miały kwadrans, aby przechylić szalę na swoją korzyść. Żadnej to się nie udało i mecz ten zakończył się podziałem punktów.

III LIGA A

HSBC – Revolut 18:0

Ostre strzelanie

Brak rezerwowego w starciu z wiceliderem III ligi A nie wróżył niczego dobrego Revolutowi. „Czarni” doznali bolesnej porażki, przegrywając aż 0:18! Mocno swój dorobek w tym sezonie podreperował Marek Kozera, który zdobył siedem bramek! Pięć dorzucił Rafał Szyndler, notując przy okazji sześć asyst. Tytuł MVP jak najbardziej zasłużony. „Biało-czerwoni” nie mieli litości dla przeciwnika i dzięki tej okazałej wygranej umacniają się na drugiej lokacie, napierając na liderujący DRABEST.

III LIGA D

TFC GLOBAL – TechnipFMC 2:3

Skład podium znany?

Gracze TechnipFMC musieli zostawić naprawdę sporo zdrowia na boisku, aby zgarnąć komplet punktów w starciu z TFC GLOBAL! Były Ekstraklasowicz o wygraną drżał do samego końca meczu, a komplet oczek w dwunastej kolejce zawdzięcza Dawidowi Rybczyńskiemu. Kapitan „Fioletowych” wczorajszego wieczoru skompletował hat-tricka. Gole Marcina Pomiernego i Dawida Burakiewicza nie dały nawet remisu. TechnipFMC odskakuje od „Czarno-różowych” i utrzymuje się w wyścigu o strefę medalową. Wydaje się, że skład podium jest znany. Pozostaje ustalić tylko kolejność.

Primost Południe – CREADIS 0:3

Pierwszy raz na „zero z tyłu”

CREADIS po raz pierwszy w tym sezonie zagrał na „zero z tyłu”. Przez zasieki obronne, na czele z Maćkiem Rogą nie byli w stanie przedrzeć się gracze Primost Południe. „Biało-czerwoni” próbowali przez czterdzieści minut, ale bez skutku. Więcej szczęścia pod bramką rywala miała drużyna w czarnych strojach. Po składnych akcjach do bramki debiutanta trafiali: Mateusz Szeląg (2) i Kamil Małoszewski. Asysty przy ich golach notowali Krzysiek Mrugała, Paweł Baj i Karol Krawczyk.

Brotherm – WEBCON 8:0

Koncentracja kluczem do wygranej

Brotherm do tego pojedynku przystąpił w pełni skoncentrowany. „Biali” mieli w pamięci poprzedni mecz z WEBCON, zakończony ich minimalnym zwycięstwem 4:3. W rewanżu jeden z kandydatów do mistrzostwa nie pozostawił teamowi Maćka Dudy złudzeń. Hat-tricki Mateusza Kapusty i Tomka Skałbani oraz gole Kamila Sułeckiego i Mikołaja Kowalskiego były dowodem, kto w tym spotkaniu był stroną dominującą. WEBCON próbował coś wskórać, pokusić się chociażby o trafienie honorowe, ale po czterdziestu minutach po jego stronie widniało „zero”.