Solidarne zwycięstwa liderów

I LIGA A

JR Holding – MooMoo Restaurants 5:1

Dobre złego początki

W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu I Ligi A początek należał do MooMoo Restaurants. Doświadczona drużyna bardzo szybko objęła skromne prowadzenie za sprawą pięknego uderzenia Patryka Izydorka. Na cios ten błyskawicznie odpowiedział jednak JR Holding. „Seledynowi” wyrównali, kiedy to sposób na Piotra Mazura znalazł Wojciech Król. Po zmianie stron team Jakuba Skuchy bezlitośnie wypunktował grającego bez najlepszych snajperów Pawła Markowskiego i Jakuba Wąsika przeciwnika. Hattricka skompletował dobrze dysponowany Grzegorz Stasik, a o drugą bramkę pokusił się Król. Wszystko to pozwoliło JR Holding dopisać bezcenne punkty i zrównać się zdobyczą z wiceliderem - Nupi.eu.

Polplast – HCL Poland 1:4

Upragnione przełamanie

O pierwsze zwycięstwo w 2021 roku pokusiło się HCL Poland. „Niebiescy” zmierzyli się z borykającą się z problemami kadrowymi firmą Polplast, która przybyła na obiekt przy ulicy Dekerta w skromnym siedmioosobowym składzie. W premierowej odsłonie obejrzeliśmy tylko jednego gola, a do siatki przeciwników trafił dobrze dysponowany Joao Martins. Nadzieję na punkty trafieniem na 1:1 przywrócił Tomasz Kiełbowicz. Końcowe minuty to jednak popis beniaminka. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Wibson, a tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Carlos Domingos. Tym samym HCL Poland dopisuję do swojego konta pełną pulę i bardzo poważnie przybliża się do utrzymania na drugim szczeblu rozgrywkowym.

Nupi.eu – FORMAT 3:6

Czy to już kryzys?

Z pewnością nie tak powrót do rozgrywek wyobrażało sobie Nupi.eu. „Czerwoni” przegrali trzecią kolejną batalię, ulegając tym razem niżej notowanej firmie FORMAT. Co więcej, team Piotra Koniecznego był rywalem równorzędnym właściwie tylko do 25 minuty, kiedy to na 2:2 stan meczu wyrównał Przemysław Wojewoda. On i Sebastian Leszczak (2 bramki) próbowali walczyć o chociażby „oczko”, jednak zostali świetnie ripostowani przez ofensywny duet – Sławomira Urbaniaka i Michał Duraka. Pierwszy z nich do dwóch trafień „dorzucił” taką samą liczbę asyst, drugi zaś skompletował hattricka. Wszystko to sprawia, że Dariusz Jania i spółka są już bardzo blisko ligowego utrzymania. Trudne tygodnie czekają zaś Nupi.eu. Beniaminek ma już tyle samo punktów co trzeci JR Holding, a wizja bezpośredniej potyczki i starcia z Ortotop Centrum Medycznym w obecnej formie nie może budzić zbytniego optymizmu.

Ortotop Centrum Medyczne – SSC Internazionale 5:0

Tradycji stało się zadość!

Nie było niespodzianki w spotkaniu drużyn z dwóch zgoła odmiennych biegunów ligowej klasyfikacji. Ortotop Centrum Medyczne odniósł przekonujące zwycięstwo od początku do końca panując nad boiskowymi wydarzeniami. Spora w tym zasługa Sebastiana Sawczuka, który w poniedziałkowy wieczór skompletował hattricka. Oprócz tego na słowa uznania zasługuję uderzenie Tomasza Kawy, które ustaliło wynik pojedynku. Dobrze dysponowany tego dnia był również Maciej Szkodny, który zachowując czyste konto zapewnił sobie miejsce w siódemce kolejki. Wszystko to sprawia, ze „Medycy” wygrywają siódmy z ośmiu dotychczasowych bezpośrednich bojów i mają już dziewięć punktów przewagi nad JR Holding i Nupi.eu i by móc świętować mistrzowski tytuł w trzech ostatnich potyczkach potrzebują zaledwie jednego „oczka”.

Columbus - Coca-Cola 8:5

Równo do czasu...

Ciekawy pojedynek stoczyły ekipy Columbusa i Coca-Coli. Kiedy na początku drugiej połowy zawodnicy w czarnych koszulkach doprowadzili do stanu 4:4 wydawało się, że najciekawsze dopiero przed nami. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wzieli gracze Columbusa, którzy "uciekli" rywalom do stanu 7:4 by w końcowych minutach umiejętnie kontrolować wynik. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 8:5. Różnicę w tym spotkaniu zrobił Marcin Sobczyk, który zdobył cztery gole i w decydujacych momentach był nie do zatrzymania.

Krakowscy Barmani - E-Remonty 2:12

Nie ma mocnych...

Pokaz siły dała drużyna E-Remontów. Najciekawiej zapowiadający się mecz 12. kolejki nie przyniósł większych emocji. Zawodnicy w niebeiskich koszulkach szybko zdominowali Krakowskich Barmanów posiadaniem piłki, za którym poszły gole. Co prawda tuż przed przerwą mogła w szeregach Barmanów pojawić się iskierka nadziei, gdy Ci zdobyli dwa gole zmniejszając stratę do stanu 2:6. To jednak na nic się zdało. Po zmianie stron E-Remonty kontynuowały pewny marsz po wygraną w postaci 12:2. Kolejny świetny mecz zagrał Grzegorz Suszek, który udowodnił, że jest groźny nie tylko w polu karnym rywali. Swoją cegiełkę tradycyjnie dołożył Marcin Robak, który nawet faulowany kończył swoje rajdy golami. Wygląda na to, że tylko Rigor Mortis może jeszcze zatrzymać ekipę remontową. Barmanom pozostaje walka o utrzymanie miejsca na podium.

Rigor Mortis - TRADEBOX.pl 3:1

Fair Play ponad wszystko...

Wyrównany przebieg miał mecz Rigor Mortis z Tradebox.pl. Po pierwszej odsłonie prowadziłli Bordowi skromnie 1:0 po golu Mateusza Marka, a mogli wyżej. W jednej z sytuacji nawet sędzia uznał, że piłka przekroczyła linię bramki strzeżonej przez Marcina Tomaszewskiego, jednak na wniosek gracza Rigor Mortis, Pawła Gawęckiego wycofał się z tej decyzji. Rzadko spotykana postawa, stąd też warta docenienia. Tradebox wyrównał w trzeciej minucie po zmianie stron. Piłkę skutecznie dobił Łukasz Liszka. Kluczowa dla losów meczu była 29. minuta. Wtedy to Dawid Sztygar skutecznie przymierzył z rzutu wolnego i Rigor Mortis ponownie prowadził. W ostatnich minutach Fioletowi rzucili wszystkie siły na szalę zwycięstwa, jednak okupili to dużą utratą sił, którą w ostatniej akcji meczu wykorzystał Mateusz Rumian, ustalają wynik meczu na 3:1.