Stracili brąz

I LIGA A

MPGO Kraków – CB Aluminium 4:8

Zabrakło bramki

Jeszcze przed meczem jasne stało się, że za sprawą walkowera Elity-Bud Victor Hugo Fanaia, by dogonić Andrii Pishchevskyiego w klasyfikacji strzelców potrzebował sześciu bramek. Sprawy nie ułatwił wyborny początek MPGO Kraków, które po golach Patryka Kruszyńskiego i Dawida Tatara prowadziło 2:0. Kolejne minuty to popis snajpera, który zapewnił swojej ekipie bezcenne trzy punkty. Ostatecznie jednak pokonał Pawła Tatara pięciokrotnie i do osiągniecia celu zabrakło mu jednego trafienia. Nie zmienia to jednak faktu, że CB Aluminium kończy dobry sezon na najniższym stopniu podium i na gali odbierze brązowe medale!

Angel Poland Group – Colorex 6:3

Rozstrzygnęli po przerwie

Dwa różne oblicza miało spotkanie zamykające rywalizację w I Lidze A. Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się remisem 2:2, a gole Artura Grabka i Michała Stęchłego bezlitośnie zripostował Konrad Linczowski. Po zmianie stron hattricka skompletował wprawdzie Linczowski, jednak wyborny ostatni kwadrans rozgrywał Mateusz Skrzyszowski. Najlepszy snajper „Granatowych” poprowadził swój team do triumfu i w pełni potwierdził, że czwarte miejsce Angel Poland Group zdobyło w pełni zasłużenie.

II LIGA A

Consultronix – Vicenti 4:5

Srebro i awans!

Vicenti miało już zapewnione wicemistrzostwo, a Consultronix utrzymanie w II lidze. Mimo, że był to przysłowiowy mecz „o pietruszkę”, to oba zespoły zagrały na 100% swoich możliwości i zafundowali nam emocjonujące widowisko. Najlepszy na boisku był Giannandrea De Micco. Włoch zdobył aż cztery bramki i poprowadził swój team do wygranej. „Niebiescy” długo nie dawali za wygraną. Dublet Kamila Tupaja i trafienia Sebastiana Gorczycy oraz Łukasza Perlika tym razem nie dał nawet punktu. Był to rewanż za porażkę z pierwszej rundy (2:3). Vicenti zgarnia srebrne medale i awans do pierwszej ligi!

SSC Internazionale – Grupa Heban 2:1

Kosztowna porażka

Dla Grupy Heban, walczącej o podium, mecz z SSC Internazionale miał być tylko formalnością. Tymczasem „Biało-czarni” mieli spore problemy z niżej notowanym rywalem! Pierwsza połowa, mimo okazji jednych i drugich, zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie karnego nie wykorzystał Mateusz Ziółko. Jego intencje wyczuł Artur Birut. To się zemściło! Wynik spotkania otworzył Vladyslav Smusheman, a chwilę później na 2:0 trafił Wojtek Dębowski. Grupa Heban postawiła wszystko na jedną kartę, ale stać ją było jedynie na honorowe trafienie Kuby Kupca. Porażka i brak brązowego medalu…

Dedax – Nokia 2:1

Dublet Piwowarczyka

Z drugoligowym poziomem pożegnała się Nokia. „Granatowi” za wszelką cenę chcieli wygrać w ostatniej kolejce, ale długo nie mogli przełamać rąk Konrada Chrobaka. Po drugiej stronie pewnie poczynał sobie Tomek Siemek i pierwsze dwadzieścia minut nie przyniosło nam bramek. Dopiero po przerwie dał o sobie znać Tomek Piwowarczyk, który najpierw otworzył wynik meczu, a w końcówce zapewnił Dedaxowi wygraną. Wcześniej na 1:1 z rzutu karnego trafił Szymon Nowak. Dedax sezon wiosna-lato 2023 kończy na szóstym miejscu, a Nokia na przedostatniej lokacie.

4F – Rigor Mortis 2:3

Zastępstwo pierwsza klasa

Do sporej niespodzianki doszło na zakończenie. Świeżo upieczony mistrz II Ligi A sensacyjnie przegrał z Rigorem Mortis (2:3). Oba teamy grały bez swoich nominalnych bramkarzy, ale lepiej między słupkami spisywał się Paweł Weresiński. W drugiej połowie najpierw naprawił swój błąd, broniąc rzut karny podyktowany po jego faulu, a w ostatniej akcji meczu podszedł do „jedenastki” i pewnym strzałem pod poprzeczkę przechylił szalę na korzyść Rigoru Mortis. „Bordowi” już przed pierwszym gwizdkiem mieli zapewnione utrzymanie, o które walczyli aż do ostatniej kolejki. 4F za niespełna dwa tygodnie na Gali Finałowej świętować będzie mistrzostwo II Ligi A i awans na zaplecze Extraklasy!

III LIGA A

TE Connectivity - Perfect Home Heral 2:17

Bez historii

Pokaz meczu kończącym sezon dał Perfect Home Heral. Zawodnicy w czarnych koszulkach mocnym akcentem zakończyli sezon i już wypatrują debiutu na boiskach drugiej ligi. Wszystko wskazuje na to, że może to być dla nich kolejny przystanek w marszu na szczyt Biznes Ligi. O sile wicemistrzów przekonało się TE Connectivity. Pomarańczowi próbowali dotrzymać kroku faworytom, jednak dwa gole to wszystko na co pozwolił im rozpędzony Perfect Home. Do odnotowania dwa fakty. Jan Jędrzejowski potwierdził zdobycie korony króla strzelców i kończy sezon z 67 golami. Podobnie Michał Śceszka, który postawił kropkę nad "i" w rywalizacji najlepszego asystenta ligi.

Team Spirit - Huntsman 4:1

Problemy Team Spirit

Z dobrej strony w starciu z potentatem pokazał się Huntsman. Team Spirit objął prowadzenie w 3. minucie za sprawa Piotra Matrasa. Wydawało się, że kolejne gole faworyta są kwestią czasu, jednak to Huntsman stwarzał więcej zagrożenia w kolejnych minutach pierwszej odsłony. Granatowi nie potrafili jednak w tej części gry zamienić swoich szans na otarcie dorobku bramkowego. Tymczasem Team Spirit w drugiej odsłonie podwyższył prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Karol Kowalski. W 28. minucie Huntsman wykrozystał brak zdecydowania w defensywie Team Spirit. Gola kontaktowego zdobył Agiriga Promise. Granatowi ruszyli po kolejnego gola, jednak trafiał już tylko zawodnicy Team Spirit. Gracze w czarnych koszulkach zamienili dwa kontrataki na gole i w ten sposób potwierdzili swoje zwycięstwo.

Arc Consulting - Flora Kraków 3:4

Ciekawie do końca

Serie trzech meczów bez zwycięstwa przełamała Flora. Gracze w zielonych koszulkach po emocjonującym meczu ograł Arc Consulting. W drugiej odsłonie Flora prowadziła już 3:1, jednak Fioletowi zdołali złapać kontakt i postawili wszystko na jedną kartę. To okazało się kosztownym posunięciem. W 33. minucie Dariusz Przetocki skompletował hattricka i Flora ponownie prowadziła dwoma bramkami. Na cztery minuty przed końcem Arc drugi raz złapało kontakt po golu Tomasza Marczaka. W końcówce obie ekipy grały cios za cios, jednak rezultat nie uległ już zmianie.

III LIGA

Accenture - ntiative 3:1

(nie)skuteczność

Zespoły Accenture i ntiative właśnie zrównały się pod względem liczby punktów w ligowej tabeli. Fioletowi zaskoczyli wyżej notowanych Pomarańczowych głównie za sprawą skuteczności Pavla Shveda. Wspomniany napastnik otworzył wynik już w pierwszej minucie. Odpowiedział mu Krystian Stach. Optycznie przeważał ntative, ale kolejne gole zdobywało już tylko Accenture. Kolejnymi dwoma trafieniami Shved skompletował hattricka, a Fioletowi... pudłowali na potęgę i nie potrafili wykorzystać żadnej z wielu bardzo dobrych okazji.