"Szóstka" Tony'ego

II LIGA B

TRADEBOX.PL – State Street 3:3

Hit na remis

O sporym niedosycie mogą mówić gracze State Street! „Niebiescy” trzykrotnie obejmowali prowadzenie, ale po końcowym gwizdku sędziego musieli zadowolić się tylko punktem. TRADEBOX.PL skutecznie odpowiadał na gole Marcina Siwka, Dawida Szotka czy Marcina Nieslera. Z rzutu karnego do siatki trafił Emil Wikło, a w drugiej połowie dublet na wagę remisu skompletował Sebastian Czopek. Hit 6. kolejki II Ligi B na remis, a z takiego wyniku najbardziej cieszy się Tecnocasa, która zmniejszyła stratę do tej dwójki.

Tecnocasa – Jacobs 5:3

Cenne zwycięstwo

Jacobs trzykrotnie wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem odpowiadała Tecnocasa. „Zieloni” musieli wczoraj radzić sobie bez swojego nominalnego bramkarza, ale mimo tych problemów, zdołali zgarnąć ważny komplet punktów. Cenne trzy oczka zainkasowali dzięki golom Igorza Zarzyki, Damiana Żuchowskiego, Kuby Jaworskiego i Krystiana Sławęty. Team Tomka Wójciaka wykorzystał remis czołowej dwójki i nieco zmniejszył do niej straty.

Avanade – The Marine Iguana 3:1

Poszli w ślady kapitana

Starcie sąsiadów z ligowej tabeli, gdzie niezwykle trudno było wytypować faworyta. W lepszych humorach po pierwszej połowie była The Marine Iguana. Po kwadransie wynik spotkania otworzył Roda Hocine i z takim rezultatem oba zespoły schodziły na przerwę. W drugiej części do protokołu meczowego wpisywali się tylko i wyłącznie zawodnicy w pomarańczowych koszulkach. Wyrównał Przemek Curzytek, a w ślady za kapitanem poszli Bartek Tupta i Paweł Zając i druga wygrana „Pomarańczowych” stała się faktem (3:1).

Fabryka Siły – Answear&Medicine 1:1

Podział punktów

Mecz kończący szóstą serię gier w II Lidze B trzymał w napięciu do samego końca. Niezwykle wyrównane starcie, w którym nie zarysowała się wyraźna przewaga żadnego z zespołu. Przy odrobinie szczęścia ten mecz mogli wygrać jedni i drudzy. Ostatecznie gracze Fabryki Siły i Answear&Medicine muszą zadowolić się remisem (1:1). Gola do szatni na 1:0 zdobył Dennis Banaszek, ale po pół godzinie gry było 1:1, a końcowy wynik tego meczu ustalił Michał Zając.

II LIGA C

XENE – MPO Kraków 3:4

Pojedynek snajperów

Z dobrej strony we wtorkowy wieczór pokazali się snajperzy obu walczących o najwyższe cele ekip. Już w pierwszej odsłonie swoją wysoką formę potwierdzili bowiem Mateusza Zasada i Konrad Pocięgiel, zdobywając solidarnie po dwa gole. Pierwszy z nich nie zwolnił tempa również po przerwie, kompletując przy tym hattricka i wyrównując stan boju. W samej końcówce sprawy w swoje ręce wziął jeszcze Paweł Szopa i MPO Kraków w pełni zasłużenie opuściło strefę spadkową.

PGE Energia Ciepła – Teleperformance 3:9

Przełamanie!

W meczu ekip zamykających ligową tabelę górą Teleperformance! Zawodnicy w różowych strojach w pełni panowali nad boiskowymi wydarzeniami i skrupulatnie powiększali przewagę. Oprócz dobrze dysponowanego bramkarza – Vadima Alekseeva z dobrej strony pokazali się również Mykyta Moroziuk i Helton Goncalves (po dwa gole i asysta). Rozmiary porażki ambitnie niwelować próbował Maksymilian Prącik, który skompletował hattricka. Nie odmieniło to jednak losów potyczki i to „Granatowi” z zerowym dorobkiem pozostają na ostatniej lokacie w stawce.

Nokia – BNP Paribas 0:10

Z dużej chmury…

Zawiodło typowane do hitu kolejki spotkanie doświadczonych zespołów. BNP Paribas nie miało większych problemów z pokonaniem firmy Nokia, a czyste konto zachował niezawodny Nikodem Capek. „Bankowcy” w swoich barwach mają też niezawodnego Patryka Niemczuka. Najlepszy snajper „dorzucił” do swojego konta pięć bramek, a wybornymi podaniami popisał się Piotr Suślik. Wszystko to sprawia, że team Piotra Knapika z kompletem punktów pozostaję w walce o złoto.

INTER-STAL – SpyroSoft 2:1

Lider nie zwalnia tempa

Kolejne trudne zadanie czekało we wtorkowy wieczór liderujący INTER-STAL. Co więcej, team Adriana Bielaka przegrywał nawet do przerwy 0:1, a gol Adriana Olszowskiego dawał nadzieję na zatrzymanie beniaminka. Po zmianie stron rezultat długo nie ulegał zmianie, a dobrymi interwencjami popisywał się Paweł Dusik. Ten skapitulował dopiero po pół godzinie walki, a trafienie Christiana Ruiza zapowiadało ciekawą końcówkę. Ta należała do „Błękitnych”, a bramka Pavlo Starosty pozwoliła pozostać na upragnionej pierwszej lokacie.

III LIGA B

WEBCON - BWI Group 2:4

Niespodzianka

Po dwóch meczach bez zwycięstwa przełamało sie BWI. Gracze w granatowo-białych trykotach znaleźli patent na liderujący WEBCON. CZerwoni nie mogli złapać swojego rytmu w tym meczu. Co prawda po golu Macieja Dudy zdoła doprowadzić do wyrównania, ale tuż przed przerwą Dawid Banaszczyk zamienił rzut karny na gola i tego prowadzenia BWI już nie oddało. W drugiej połowie WEBCON mocno się otworzył, co pozwoliło Granatowo-Białym wypracować sobie bezpieczną przewagę.

Express Car Rental - INTERIA.PL 5:3

Pyś rozpoczał i zakończył

Szanse by wskoczyć na pierwsze miejsce wykrzystał Express Home Heral. Fioletowo-Czarni długo nie mogli otworzyć wynik w starciu z INTERIA.PL, ale jeszcze przed przerwą dokonał tego Mikołaj Pyś. Po zmianie stron INTERIA nie była już tak skuteczna w defensywie, co pozwoliło Expressowi objąć prowadzenie 4:0. INTERIA jeszcze się zerwała doporwadzając do wyniku 4:3, jednak ostatnie słowo należało podobnie, jak pierwsze do Mikołaja Pysia.

MERIT - Kimberly-Clark 0:1

Złoty gol

Samobójcze trafienie z 3. minuty Mateusza Owoca przesądziło o zwycięstwie Kimberly-Clark nad MERITem. W kolejnych minutach meczu obie ekipy miały swoje okazje, a w najlepszej z nich rzutu karnego dla MERIT nie wykorzystał Maciej Chabko. Kimberly-Clark wygrało po raz drugi w obecnym sezonie z 6 punktami na koncie zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli.

PKO Bank Polski - Corgi.pro Team 0:5

Przełamanie Corgi.pro Team

Pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie zgarnęło Corgi. Ekipa Krzysztofa Organka w starciu dolnych rejonów tabeli pewnie ograła PKO Bank Polski. Bankowcy dobrze rzegrali początek meczu, jednak nie potrafili swojej przewagi zamienić na gola. To jeszcze przed przerwą wykorzystało Corgi za sprawą wspomnainego kapitana zespołu. Po zmianie stron PKO nie było już tak groźne, a jeszce śmielej poczynało sobie Corgi. Zwycięstwo udokumentowały trafienia Macieja Wosia, Marka Pilcha i Pawła Ogrodnika. Po tym spotkaniu obie ekipy mają po trzy punkty i zamykają ligową tabelę.

Grupa Heban - Amigos FC 2:1

Ważne zwycięstwo Grupy Heban

W najciekawszym starciu VI serii gier III Ligi E Grupa Heban pokonała Amigos FC. Gracze w białych trykotach przeważali w pierwszej odsłonie, jednak to Bordowi zeszli na przerwę przy prowadzeniu po pięknym golu Sebastiana Solarza. Po zmianie stron Grupa Heban, jednak jeszcze mocniej naciskała i potrafiła swoją przewagę zamienić na dwa gole. Najpierw do wyrównania doprowadził Dawid Drąg, a szalę zwycięstwa na korzyść grupy Heban przechylił Krzysztof Wasieczko.

III LIGA F

CelTom – ZasadaAuto.pl 3:4

Emocje do ostatnich sekund!

Sporo emocji dostarczyło spotkanie dwóch marzących o medalach zespołów. Pierwsza połowa padła łupem ZasadyAuto.pl, a hattricka skompletował niezawodny Sebastian Marszałek. Z takim obrotem spraw nie zamierzał pogodzić się CelTom, a tuż po przerwie niepewność w defensywie bezbłędnie wykorzystał Filip Wykurz. Zawodnicy w białych strojach szukali okazji do zgarnięcia pełnej puli. O ile pierwszy sygnał ostrzegawczy w wykonaniu Marszałka (futbolówka trafiła w oba słupki) nie przyniósł zmiany wyniku, o tyle wykończenie w ostatniej akcji meczu Bartosza Wysockiego zapewnić musiało pełną pulę!

Zmączeni – Grass Valley 11:0

„Szóstka” Tony’ego

Już w 50. sekundzie Anthony Schacherer otworzył wynik spotkania. Francuz to spotkanie zakończył z sześcioma trafieniami! Zmączeni nie pozostawili żadnych złudzeń Grass Valley. „Czarni” do przerwy prowadzili 5:0, a po zmianie stron dorzucili kolejne sześć trafień, kończąc to jednostronne starcie z „dwucyfrówką” na koncie (11:0). Zmączeni wygrywają piąty mecz w tym sezonie i utrzymuj się na fotelu lidera, a przegrani póki co z czterema „oczkami” plasują się na przedostatniej lokacie.