Ważne zwycięstwa Valeo i Total Fitness Concept...

Total Fitness Concept - MPO 4:2

Decydująca druga połowa

W tym spotkaniu oglądaliśmy walkę dwóch sąsiadów z tabeli. Jak można było się spodziewać mecz był bardzo zacięty, a do przerwy był remis 1:1. W drugiej odsłonie przewagę jednak uzyskała drużyna w różowych koszulkach, którą przełożyła na zdobycze bramkowe. Do zwycięstwa drużynę Total Fitness Concept poprowadzili Kamil Ozimek i Marek Konopka strzelając przeciwnikowi po 2 bramki.

Kolporter - EC Engineering 5:3

Zacięty mecz

Walka pomiędzy tymi drużynami była bardzo interesująca. W pierwszej połowie mecz był wyrównany i zakończyła się ona wynikiem 2:2. W drugiej połowie to jednak drużyna Kolportera przęjeła inicjatywę i ostatecznie wygrała 5:3. Genialny występ zanotował Maciej Grojec, który strzelił hat-tricka i raz asystował.

Mostostal - Interia.pl 1:3

Szybkie otwarcie wyniku

W tym pojedynku spotkały się dwie drużyny z dolnej części tabeli. Już od samego początku spotkania przewagę miała drużyna gości, która po pierwszej połowie schodziła z prowadzeniem 3:0. Po przerwie gra nie uległa zmianie jednak to drużyna Mostostalu strzeliła jedyną bramkę, ustalając tym samym wynik. Dzięki temu zwycięstwu Interia.pl zrównała się punktami z Mostostalem.

Korporaci - Idea Bank 6:2

Pełna kontrola gry

Drużyna Korporatów będąca na drugim miejscu podejmowała ostatnią drużynę Idea Bank. Mecz był kontrolowany przez gospodarzy i do przerwy prowadzili oni 4:0. Po przerwie natomiast obie drużyny strzeliły po 2 bramki i całe spotkanie skończyła się rezultatem 6:2. Na pochwałę zasługuje Paweł Mzyk strzelec 3 goli dla swojego zespołu. Korporaci utrzymują się na szczycie ligowej tabeli.

Sparta - Capgemini 5:2

Interesująca druga połowa

Drużyna gospodarzy będąca liderem rozgrywek podejmowała przedostatnią drużynę. Jednak do przerwy żadna z ekip nie uzyskała znaczącej przewagi i skończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej połowie oba zespoły pokazały bardzo ładną grę co zaowocowało strzelenie 7 bramek, w tym 5 dla drużyny Sparty. Do zwycięstwa doprowadził ich Mateusz Niechciał, który strzelił 2 bramki i raz asystował. Sparta wraz z Korporatami lideruje.

Alexmann - iCar II 3:3

iCar II nie odpuszcza...

Alexmann rozpoczął mecz od mocnego uderzenia i szybko objął prowadzenie. Przeciwnicy szybko pragnęli odrobić stratę, lecz kolejna kontra dała Alexmann dwubramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie Icar II zdobył upragnioną bramkę i nawiązał kontakt z rywalem. Lepsza postawa żólto-czarnych w drugiej połowie przyniosła ostateczne wyrównanie wyniku i podział punktów w tym spotkaniu.

Sappi - S4E 2:14

Grad bramek...

S4E nie miało litości w tym spotkaniu dla przeciwnika. Prawie każda ofensywna akcja kończyła się zdobyczą bramkową. Wysoki wynik to świetna postawa całej drużyny grającej bezbłęnie. Zdezorientowane Sappi ani na chwilę nie było w stanie zatrzymać rywala.

Extend Vision - Atal 6:1

Przyjemny spacerek...

Jedna drużyna rządziła dziś na boisku. Od początku spotkania Extend Vision przejął inicjatywę i nie oddał jej do końca. Spokojna i dokładna gra okazała się skuteczną taktyką. Nieliczne kontrataki Atal zaowocowały jedną strzeloną bramką na otarcie łez.

Plac Nowy 1 - Oknoplast 6:8

Od bramki do bramki...

Faworytem tego spotkania była niepokonany lider Oknoplast. Zgodnie z przewidywaniami w szybkim czasie gracze w białych koszulkach wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Plac Nowy 1 nie zamierzał jednak odpuszczać i na bramki rywala również odpowiadał trafieniami. Całe spotkanie odbywało się w szybkim tempie i ostatecznie po ładnym dla oka meczu, zwycięstwo odnosi Oknoplast.

Aon United - Biprotech 1:1

Twarda walka...

W ostatnim spotkaniu zobaczyliśmy mocną rywalizację. Żadna z drużyn nie odstawiała nogi i nie zamierzała ustąpić pola rywalowi. Gola dla Aon United i prowadzenie dało już pierwsze uderzenie na bramkę. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku boiska. W drugiej połowie Biprotech doprowadził do wyrównania. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

u2i - Porsche Inter Auto Polska 4:2

Przebudzenie u2i

Porsche po świetnej indywidualnej akcji Kamila Soleckiego wyszło, jako pierwsze na prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu. Kamil przebiegł sam całą długość boiska strzelając piękna bramkę z bardzo ostrego kąta. Pozostałe minuty pierwszej połowy były bardzo wyrównane. Druga odsłona przebiegała w całości pod dyktando u2i. Gracze drużyny od pierwszych minut mocno zatakowali rywala, przejmując całkowicie inicjatywę w meczu, strzelili cztery gole, tracą zaledwie jednego. Dzięki temu zwycięstwu gracze u2i zdobyli swoje pierwsze punkty w sezonie.

Frapol - Bloober Team 6:0

Jednostronne spotkanie

Mecz w środku tabeli, obie drużyny mają po jednej porażce i dwóch zwycięstwach. Pierwsza połowa meczu zdecydowanie przebiegała pod dyktando Frapolu, który w bardzo szybkim tempie strzelił dwa gole i kontrolował przebieg spotkania. Gracze Bloober Team próbowali gonić niekorzystny wynik, ale bardzo nieskutecznie, a drużyna Frapol szła za ciosem strzelając kolejne gole. W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie i Frapol zdecydowanie zwyciężył. Na pochwałę w meczu zasługuje bramkarz Frapolu - Michał Woźniak, który zachował czyste konto.

IAG GBS - IG 0:2

Pierwsze punkty IG

Pierwsza połowa meczu bardzo wyrównana, obie drużyny stwarzały sobie dużo okazji strzeleckich, ale żadna z nich nie potrafiła pokonać przeciwnika. Dopiero w jednej z ostatnich akcji po asyście Radosława Polchlopka i golu Dawida Chudego, zespół IG wyszedł na jednobramkowe prowadzenie. Pierwsze minuty drugiej połowy to walka w środku boiska. Pomimo skromnego zwycięstwa, trudno nie ulec wrażeniu, że IG kontrolował wynik spotkania i w ostatnich minutach zasłużenie dołożył do swego dorobku drugiego gola. Jest to pierwsze zwycięstwo IG w sezonie.

mytaxi - Fluvius 3:5

mytaxi z pierwszą porażką

Byliśmy świadkami bardzo otwartej i zaciętej gry. Jako pierwsi trafili piłkarze mytaxi po dobrym strzale Dawida Pytla, ale chwilę później odpowiedzieli piłkarze Fluvius wyrównując wynik. W końcówce pierwszej połowy mytaxi ponownie wychodzi na prowadzenie. Druga połowa zdecydowanie na korzyść Fluvius, który przejął inicjatywę w meczu strzelając aż 4 gole i wychodząc ostateczne prowadzenie w meczu. Jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie Fluviusa, a zarazem pierwsza porażka mytaxi.

Valeo - IMS Budownictwo 5:0

IMS znalazł pogromcę

Pozornie wynik meczu wskazuje na przytłaczająca przewagę Valeo. To jednak nie do końca jest prawdą. IMS miało dużego pecha, a piłka po ich strzałach wiele razy obijała słupki i nie mogła znaleźć drogi do bramki. Z kolei zawodnicy Valeo prowadząc trzema bramki, grali bardzo mądrze i mieli kontrolę w drugiej połowie nad przebiegiem spotkania. W końcówce meczu dołożyli dwie bramki i zdecydowanie wygrali w tym spotkaniu. IMS przegrał po raz pierwszy. Valeo pozostaje niepokonane.