Wysoka wygrana HCL Poland, mistrz nadal zawodzi...

KRAKSPORT EXTRAKLASA

"Przybylski DV-BOX" - Art-Gum 4:1

W pierwszym meczu II kolejki na boisku Biznes Ligi spotkały się ekipy "Przybylski DV-BOX" i Art-Gum. Gospodarze w miarę upływu czasu coraz bardziej rozkręcali się, pewnie wygrywając z drużyną broniącą tytułu Mistrza. Wszystko zaczęło się od trafienia Mateusza Ziółka z zespołu „Niebieskich", który dostał piłkę na sam środek pola karnego sprytnie radząc sobie z bramkarzem stojącym przed nim. Obie ekipy dokładnie rozprowadzały piłkę, co doskonale się oglądało. Dodatkowo indywidualne popisy techniczne cieszyły oko. Po paru minutach Grzegorz Grzesiak zagrał szybką piłkę na wbiegającego Piotra Krawczyka. Nowy nabytek został sam na sam z bramkarzem i bez zastanowienia mocnym i precyzyjnym strzałem skierował piłkę do bramki dając powiększenie prowadzenia. Nim sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy idealną szanse wykorzystał Kuźma Dariusz z rzutu wolnego uderzając bezpośrednio był autorem gola kontaktowego. Druga odsłona zapowiadała się ciekawie. Z kolei w grze Art-Gum zmieniło się jedno. Starali się dłużej utrzymywać przy piłce. Nie zmieniło się za to drugie. Ich starania, by zdobyć bramkę okazywały się bezowocne. W przeciwieństwie do graczy "Przybylski DV-BOX" zaczęli poczynać sobie coraz śmielej i zapuszczali się coraz głębiej i coraz częściej w pole karne gospodarzy. Na dowód tego, coraz częściej stawali przed szansą na pokonanie golkipera. W końcu po akcji prawą stroną Wojciech Błażejowski zdobył trzecie oczko, a w ślad za nim po paru minutach poszedł Bartosz Polański. Ekipa "Przybylski DV-BOX" kontrolując wynik do samego końca w rezultacie zgrania kolejny komplet punktów na swoje konto ciesząc się z kolejnego zwycięstwa. Niestety byli dwukrotni Mistrzowie nie mogą odnaleźć formy z sezonu letniego.

FIDELTRONIK – Oknoplast 4:7

W drugim meczu tego wieczoru spotkały się ekipy FIDELTRONIK i Oknoplast. Był to pojedynek „Beniaminka" i „Weterana" rozgrywek w Ekstraklasie w których to dzisiaj Ci drudzy jako Goście okazali się zdecydowanie lepsi. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego obrotu spraw. Gospodarze jako pierwsi trafili do bramki, a konkretnie Patryk Strona, który przyjął piłkę po prawej stronie zszedł na środek i przedzierając się przez obronę wycelował po krótkim słupku. Po chwili mieliśmy remis dzięki bramce niepilnowanego w polu karnym Tomasza Kwatera. Więcej akcji oglądaliśmy ze strony Gospodarzy co przełożyło się na dodatkowe dwa gole. Kolejny - drugi padł po ładnie rozprowadzonej piłce przez trzech zawodników, jej autorem był Adrian Kolano. Trzecie oczko dopisał Adam Kuraś łatwo mijając obronę i wykorzystując kontrę jego zespołu. Druga odsłona meczu to „niebo a ziemia" w porównaniu do pierwszej. Zespoły zamieniły się rolami, a funkcję dominującą objęli gracze Oknoplast. Szybko i konsekwentnie dzięki bramkom Dariusza Zająca z rzutu wolnego i Tomasza Kwatera doprowadziły do wyrównania. Później oglądaliśmy festiwal goli w ich wykonaniu prawdziwym sępem pola karnego okazał się Tomasz Kwater dodając jeszcze dwa trafienia na swoje konto, a w ślad za nim poszli Konrad Korzeniowski i Alan Gerycz dokładając po jednym oczku do wyniku. Bartosz Podolecki był jedyna osobą która trafiła do sitaki w drugiej połowie wśród graczy FIDELTRONIK. W rezultacie Oknoplast zgarnia komplet punktów z wiarą i natchnieniem patrząc przez otwarte okno na kolejne spotkania w Biznes Lidze.

DHL Express - CentroClima/R&M GreenTech 0:4

W kolejnym –trzecim spotkaniu DHL Express vs CentroClima/R&M GreenTech w II kolejce Ekstraklasy zdecydowanie lepsi okazali się Ci drudzy. Ostra walka towarzyszyła od samego początku nie było tu czasu na błędy. Obie ekipy z wielki zaangażowaniem walczyły o każdy centymetr na boisku. Lecz to Wicemistrzowie grali w roli faworyta. Historia pamięta DHL Express jako Mistrza rozgrywek Biznes Ligi, ale od tego czasu dużo się zmieniło o czym gracze tego zespołu przekonali się na własnej skórze. W tworzenie akcji zespołu CentroClima/R&M GreenTech byli wykorzystywani wszyscy zawodnicy na boisku. Bramkarz wychodził wysoko czasami przejmując role obrońcy. Goście objęli prowadzenie w pierwszej połowie dzięki bramce Pawła Komisarka, wbiegającego w pole karne, którego idealnie zauważył Rafał Kozieł. W drugiej odsłonie Biało-Zieloni rozkręcili się na dobre choć nie było łatwo, ale konsekwencja w grze z czego zresztą są znani doprowadziła do powiększeniu wyniku o trzy oczka. Druga bramka należała do Artura Nazarewicza, który otoczony dwoma zawodnikami idealnie przyłożył się do strzału, który wylądował w siatce. Kolejna bramka została zdobyta pięknym strzałem z pierwszej piłki przez Marka Kozę. Wynik zamknął Paweł Komisarek „poprawionym" strzałem z bliskiej odległości. DHL Express mimo starań nie zdobył w tym meczu żadnego trafienia, a Robert Augustyn zachował czyste konto. Komplet ważnych punktów przechodzi na konto w tabeli CentroClima/R&M GreenTech.

Kraków Airport Taxi - Elektrownia Skawina 3:6

Meczu o godzinie 21:45 był jednym z najciekawszych tego wieczoru. Na boisku spotkały się ekipy Kraków Airport Taxi i Elektrownia Skawina. Świetne umiejętności techniczne mogliśmy oglądać przy każdej akcji tworzonej przez ekipy. Bramki typu „stadiony świata" po stronie Elektrowni Skawina postawiły Gospodarzy w cieniu tego spotkania. Licznie zgromadzona widownia „Taksówkarzy" tym razem nie pomogła w odniesieniu zwycięstwa. Wszystko zaczęło się od bramki Michała Skołyszewskiego, który zmieścił piłkę między nogami bramkarza. Po chwili rasowy napastnik Tomasz Grajny wypatrzony idealnie przez Skołyszewskiego, powiększył wynik. Nadzieje dała bramka kontaktowa Pawła Izowskiego, która była najładniejsza w tej odsłonie. Wpadła znakomicie wycelowana w samo okienko. Druga połowa przyniosła więcej goli oraz emocji. Walka do ostatnich minut i świetna skuteczność Gości pokazała, że byli oni zdecydowanie lepszym zespołem. Powiększanie prowadzenia zaczął Tomasz Grajny. Po chwili jedna z bramek „stadiony świata" należała do Mariusza Napory wymierzona rewelacyjnie w okienko. Mateusz Sekuła nie chciał być gorszy i wykorzystując rzut wolny zza pola karnego wycelował wprost fenomenalnie w to samo miejsce co Napora. W tym czasie do ataku ruszyli Gospodarze jednak było już zbyt późno na odrabianie strat. Król Patryk i Kamil Piórkowski dopisali swoje trafienia. Jacek Okarmus dodatkowo dobił rywala i zamknął wynik przy stanie 3:6. Pewnie wywalczone trzy punkty pokazują po raz kolejny że Elektrownia Skawina jest bardzo trudnym rywalem i na pewno zamiesza w najwyższej klasie rozgrywkowej Biznes Ligi.

Auto-Gum - ALIOR BANK 6:0

W ostatnim meczu pewnie wygrała mocna ekipa Auto-Gum podejmując ALIOR BANK. Konsekwentna gra oraz uporządkowane szyki na każdej pozycji pozwoliły na odniesienie zwycięstwa. Już od pierwszym minut Gospodarze ruszyli do ataku. Bramka wisiała w powietrzu ale Goście mieli dużo szczęścia. W końcu do piłki dopadł Daniel Suchan i bez zastanowienia uderzył piłkę z dystansu, ta jeszcze odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po paru minutach szybko wyprowadzona akcja trzech zawodników powiększyła prowadzenie ostatecznie wykończył ją Robert Dąbrowski. W drugiej odsłonie „Oponiarze" szli za ciosem. Trzecia bramka to potwierdzenie świetnego zgrania, na swoje konto dopisał ją Radosław Kękuś. Czwartego gola wycelował pod poprzeczkę z bliskiej odległości Marcin Pituła. Gra od paru minut była ostra, sędziowie musieli interweniować i pokazali parę żółtych oraz jedna czerwoną kartkę. Dodatkowe dwa trafienia postawiły ALIOR BANK w cieniu tego spotkania. Komplet ważnych punktów przechodzi na konto Auto-Gum co pokazuje że jest to mocna i licząca się ekipa.

II LIGA C

SSC Internazionale - PKO Bank Polski 4:5

Wobec nie stawienia się na pierwszy mecz piłkarzy Rosy, to właśnie pojedynek międzynarodowej ekipy z bankowcami inaugurował zmagania w grupie C II ligi. Mecz lepiej rozpoczęli żółci, którzy ambicją i zaangażowaniem równoważyli zgranie i dyscyplinę taktyczną przeciwnika. Umiejętnie się bronili i wyprowadzali groźne kontry, lecz mimo to w końcu musieli wyciągać piłkę z siatki. Bramka na 0:1 nie podłamała ich jednak. Wręcz przeciwnie, to piłkarze SSC zyskali boiskową inicjatywę, lecz marnowali gros sytuacji bramkowych. Na przerwę schodzili co prawda przegrywając, lecz pełni nadziei na odmianę sytuacji w drugich dwudziestu minutach. Jednak już pierwsza akcja po wznowieniu gry przyniosła im stratę drugiego gola. To dało dodatkowego kopa zawodnikom PKO, którzy ruszyli do ataków. Dały one efekt – niedługo później biali prowadzili już 4:0 i wydawało się, że nic nie jest w stanie odebrać im zwycięstwa. Wtedy jednak przebudzili się gospodarze. Najpierw błyskawicznie zdobyli dwa gole a potem, w kolejnych minutach zdołali dołożyć kolejne dwa i na minutę przed końcem doprowadzili do wyrównania. Ich radość z tego imponującego osiągnięcia nie trwała jednak długo. W ostatniej akcji meczu kapitalnym strzałem popisał się Jacek Dziduszko i w efekcie goście obronili trzy punkty.

HCL Poland - Ren-Bet 9:1

Mimo, iż te dwie ekipy nigdy wcześniej ze sobą nie grały, za zdecydowanego faworyta uchodzili gospodarze, którzy bili się w poprzednim sezonie o awans do I ligi, podczas gdy granatowi walczyli o środek tabeli szczebel niżej. Początek spotkania zadał jednak kłam tym teoriom. Ren-Bet grał bowiem bardzo dobrze i w pierwszych minutach zepchnął nawet przeciwnika do defensywy. Nie udało mu się jednak strzelić gola, co w końcu się zemściło. Z czasem do głosu dochodzić zaczęli gospodarze. Po nienajlepszym początku otrząsnęli się i zaczęli coraz śmielej poczynać sobie pod bramką rywala. Okazali się być od niego znacznie bardziej skuteczni – aż cztery razy bowiem pokonywali bramkarza granatowych przed samą przerwą. Ci odpowiedzieli z kolei tylko jednym golem, ale za to jakim! Artur Przetocki z połowy boiska przelobował bowiem golkipera HCL. Po zmianie stron już tyle emocji na murawie nie było. Ren-Bet zdecydowanie spuścił z tonu i ograniczał się w zasadzie do przeszkadzania przeciwnikowi, co było taktyką z góry skazaną na porażkę. Ten strzelił bowiem w drugiej połowie jeszcze pięć goli i przypieczętował swoje okazałe zwycięstwo.

PGNiG - MPEC 1:1

Forma debiutantów była przed startem meczu wielką niewiadomą. Wydawało się jednak, że Gazownicy, jako niezwykle doświadczony zespół będą faworytem pojedynku. Jakże zaskakujące były wobec tego pierwsze minuty starcia i zdecydowana dominacja gości. Zanim objęli oni prowadzenie, zmarnowali jednak kilka wyśmienitych sytuacji bramkowych. Cuda między słupkami wyczyniał również niezawodny Michał Miłek. Mimo to, jeszcze przed przerwą skapitulował i granatowi zmuszeni byli odrabiać straty. Druga połowa nie zwiastowała, żeby Gazownicy byli w stanie odwrócić losy starcia. Nadal inicjatywę mieli biali a ich twarda, nieustępliwa gra sprawiała obronie gospodarzy sporo kłopotów. W końcówce jednak Gazownicy zdołali przełamać impas. Najpierw wyrównującą bramkę zdobył Tomasz Ciastoń. Po tym wydarzeniu zespół ruszył do ataku i miał jeszcze kilka innych znakomitych sytuacji do objęcia prowadzenia. Ostatecznie jednak do siatki już nie trafił i na inaugurację oba zespoły podzieliły się punktami.

Korporaci - ProEko 2:6

Ostatni mecz wieczoru był okazją do sprawdzenia, jak w tym sezonie będzie spisywał się jeden z głównych, przynajmniej na papierze, kandydatów do awansu. Naprzeciw niego stawał beniaminek, pełen ambicji zespół Korporatów, który liczył na zaskoczenie przeciwnika. I rzeczywiście, waleczność pomarańczowych zrobiła na gościach wrażenie na tyle silne, że w pierwszych minutach niewiele mieli oni do powiedzenia w ofensywie. Z czasem jednak opanowali emocje i ruszyli do ataków. Te szybko przyniosły gole, jeszcze przed przerwą aż cztery. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć żadnym trafieniem. Na bramki po ich stronie czekać musieliśmy do drugiej połowy, w której to, pomimo dużej straty Korporaci starali się nawiązać jeszcze walkę. Niestety, wszystkim na co było ich stać były dwa gole, co wobec takiej samej liczby trafień po przerwie dla ProEko oznaczało niestety porażkę. Porażkę, która jednak nie przynosi absolutnie Korporatom ujmy, tym bardziej, że występowali bez nominalnego bramkarza.