Za nami start drugiej rundy...

II LIGA A

Qfinance – Mota-Engil 6-3

Bez niespodzianki

Pomimo braku jednego zawodnika w polu to właśnie zawodnicy Mota-Engil niespodziewanie wyszli na prowadzenie – świetnie przeprowadzoną kontrę skutecznym strzałem wykończył Kapusta. Sygnał do odrabiania strat dał Zawora, który w krótkim odstępie czasu zdobył dwie bramki wyprowadzając Qfinance na prowadzenie. Zawodnicy w żółtych strojach dołożyli jeszcze dwa trafienia w pierwszej połowie i ze sporą zaliczką przystępowali do drugiej odsłony. W tej części spotkania, gra bardziej wyrównała się, ekipy solidarnie strzeliły po dwie bramki i rywalizacja zakończyła się okazałym zwycięstwem wicelidera.

Amara – Lynka 1:1

Mecz walki...

Zawodnicy obu ekip nie zaprezentowali pięknego futbolu, dużo było gry w środku pola, natomiast podbramkowych akcji jak na lekarstwo. Wynik spotkania, dopiero w samej końcówce pierwszej połowy, otworzył Michał Dachowski, po dobrej, dwójkowej akcji z Tomkiem Majchrowiczem. Amara wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugą odsłonę ruszyła do szaleńczych ataków. Świetnie między słupkami spisywał się bramkarz Lynki, Jakub Winiarski, który kilkakrotnie uratował swój zespół przed stratą bramki. Nie udało mu się jednak obronić strzału Grzegorza Michalskiego, który finalnie zapewnił remis Amarze w starciu z Lynką.

State Street I – Dedax 4:3

Problemy na własne życzenie

Gdy Gospodarze prowadzili już 4-1 w 15 minucie drugiej połowy, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na pogram zaserwowany przez lidera II Ligi A. Jednakże dwie, szybkie bramki Dedaxu sprawiły, że Niebieskim zaczął się palić grunt pod nogami. Ostatecznie jednak, pomimo kilku prób, wyrównująca bramka nie padła, dzięki czemu State kontynuują swój marsz po awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

TNT – Kolorysta.pl 1:4

Pewna wygrana

Zawodnicy w czarnych koszulkach kontrolowali sytuację na boisku przez całą długość spotkania, do przerwy spokojnie prowadzili już 2-0, by w kolejnej odsłonie dołożyć jeszcze dwie bramki. Biali byli w stanie odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem autorstwa Krystiana Stacha. Na szczególną uwagę w tym pojedynku zasługuje bramka zdobyta przez Dawida Godulę, który fantastycznym uderzeniem z nożyc pokonał bramkarza rywali. Bramka „stadiony świata"!

BWI Group – Contact Sales 12:2

Pogrom

Występujący w sześcioosobowym zestawieniu zawodnicy Contact Sales jakoś jeszcze trzymali się do przerwy(0:3). Po zmianie stron, całkowitą dominację przejęli Niebiescy, którzy bezlitośnie wykorzystali braki kadrowe rywala. Katem zawodników w białych strojach okazał się Bartek Gągol, który aż ośmiokrotnie pokonał bramkarza przeciwników. Dzięki temu zwycięstwu, BWI przeskakuje w tabeli Contact Sales i z 13 punktami plasuje się na 6 pozycji w ligowej tabeli.

II LIGA B

OBI – BAT 10 : 2

Po tygodniowej przerwie ekipa OBI poradziła sobie z notowaną na ostatniej pozycji drużyną BAT. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Wymiana cisów oraz techniczny futbol. Jednak w drugiej odsłonie rozwiązał się worek z bramkami. OBI konsekwentnie zdobywało bramki. Świetnie w polu karnym spisywali się Łukasz Izbiński i Karol Osiński, którzy dodali spotkaniu kolorów zdobywając pięknej urody gole. W rezultacie skończyło się na stanie 10:2 i komplecie punktów dla OBI.

Cisco - Auchan Bronowice 0 : 5

Nie uratowali się przed porażką

W trzecim meczu X kolejki spotkały się drużyny Cisco i Auchan Bronowice. Ekipa Mateusza Ziółko już w pierwszej połowie objęła prowadzenie aż 3:0. Większość akcji tego spotkania toczyło się pod bramką białych. W drugiej odsłonie Auchan Bronowice zwolniło tempo, ale i tak zapieczętowali zwycięstwo jeszcze dwoma trafieniami. Wygrana 0:5 była dla nich satysfakcjonująca tym bardziej, że rywal znajduje się wyżej w tabeli II ligi B.

Teva - Deutsche Bank 1 : 5

Wymiana pozycji w tabeli

Trzecim spotkaniem X kolejki był mecz pomiędzy ekipą Teva, a Deutsche Bank. Od samego początku szanse na wygraną obu drużyn były wyrównane i żadna z nich nie dawała łatwo za wygraną. Pierwszy gol ekipy Teva obudził Deutsche Bank, którzy zaczęli znacznie mocniej nacierać na bramkę przeciwnika, zdobywając dwa gole. Drużynie Bankowców lepiej układał się ten mecz. W drugiej odsłonie wykorzystali rzut karny i dodatkowo zdobyli dwa oczka tym samym zgarniając trzy punkty do ligowej tabeli przeskakując o jedną pozycję Zielonych.

Jarwex – Shell 4 : 0

Jarwex ze spokojnym zwycięstwem

W tym spotkaniu ekipa Jacka Zająca zanotowała pewne zwycięstwo nad drużyną Shell, która zajmuje przedostatnią pozycję. Zespół Jarwex bez zbędnego pośpiechu zdobywał kolejne trafienia. Oczywiście przed strzeleniem pierwszej bramki pojawiło się mnóstwo strzałów, które nie mogły znaleźć miejsca w siatce. Jednak po pierwszych dwóch golach w ich grze pojawiło się więcej rozluźnienia co mogło mieć negatywne konsekwencje. Shell miał swoje okazje, ale ich nie wykorzystał i kto wie jakby wtedy rozłożył się mecz. W konsekwencji Jarwex zgarnął komplet punktów i przesunął się na drugą pozycję w tabeli.

Capita - EC Engineering 6 : 4

Falstart Capity

Lider II ligi B dzisiejszego wieczoru miał dwa kryzysy. Pierwszy na początku spotkania i drugi w końcówce. Jako pierwsi do bramki trafili gracze EC Engineering. Jednak w miarę upływu czasu to Capita swoją konsekwentną grą obejmowała prowadzenie. Gorąco zdobiło się przy stanie 5:4. Mało brakowało, a ostatnie spotkanie dzisiejszego wieczoru skończyłoby się remisem. Capita w ostatniej akcji meczu dołożyła jeszcze jedno oczko, co dało im pewne zwycięstwo i komplet punktów.

III LIGA A

Selvita - Trater 1:9

Cały czas w przewadze

Spotkanie otwierające dziesiątą kolejkę, było spotkaniem dziewiątej drużyny z szóstą. Od samego początku było widać przewagę drużyny w niebieskich koszulkach, którzy w pierwszej połowie ustrzelili 4 bramki, w tym hat trick Dawida Masteli. Druga połowa nie przyniosła zmian dla Selwity, która nadal nie była w stanie powstrzymać Tratera przed zdobyciem kolejnych bramek. Jednak starczyło im sił na zdobycie honorowego gola.

Polwar - Plac Nowy 2:0

Decydująca druga połowa

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana, lecz brak skuteczności i zgrania Placu Nowego było widać od samego początku. Pomimo niezliczonych interwencji bramkarza, druga połowa niczego nie zmieniła dla zespołu w granatowych koszulkach. Zespół Polwaru ustrzelił dwie bramki, które zdecydowały o wygranej w tym spotkaniu.

EY - mBank 0:5

Walkower

Zawodnicy z drużyny EY nie przybyli na mecz

Pegasystems - HSBC 0:3

Dwa razy w drugiej połowie

Przedostatnim spotkaniem w tej kolejce był mecz liderów tabeli - drugich Pegasystems i pierwszych HSBC. Pierwsza połowa była wyrównana i przebiegła na wymianach strzałów, ale tylko HSBC strzeliło jedną bramkę.Od początku drugiej połowy było widać, że obie drużyny zmobilizowały się, ale to HSBC było górą w ™ spotkaniu strzelając dwie bramki, które zdecydowały o wyniku tego spotkania.

Oknoplus - Amusys 2:1

Ostatnie spotkanie w tej kolejce rozegrały ze sobą zespoły trzeci z czwartym. Pierwsza połowa była nerwowa, gracze bardziej skupiali się na przepychankach słownych niż na grze i tylko zespołowi Oknoplus udało się ustrzelić gola. Druga połowa była zdecydowanie bardziej interesująca z wieloma sytuacjami podbramkowymi i po jednej bramce dla obu drużyn. Spotkanie skończyło się wynikiem 2:1 przez co Amusys Production spadł na szóste miejsce w tabeli.