Zaczęli w 4. minucie

I LIGA A

MPGO Kraków – CB Aluminium 2:4

Udany start

Z bardzo dobrej strony w pierwszej kolejce pokazało się CB Aluminium. Team Zbigniewa Marka od początku zbudował sobie sporą przewagę i już po dziesięciu minutach po golach Bartosza Bargieła i Pawła Piątka prowadził 2:0. O ile jeszcze cios ten spotkał się z ripostą Norberta Mudyna, o tyle wykończenie Victora Hugo zapewniło spory margines błędu. Po zmianie stron oba teamy trafiy po razie, a ważny triumf ekipy Zbigniewa Marka stał się faktem!

PRO-BAU Group – RMF MAXX/Stomatologia Stupka 6:6

Mistrzowski pościg

W deszczowych warunkach przebiegało spotkanie dwóch marzących o medalach zespołów. RMF MAXX/Stomatologia Stupka długo panowała nad boiskowymi wydarzeniami i skrupulatnie powiększała swoją zaliczkę. Dobrze w nowych barwach zaprezentowali się Kamil Brandos (dwa gole) i Konrad Nowak (dwa trafienia i kluczowe podanie). Ostatnie pięć minut należało jednak w pełni do PRO-BAU Group. Najpierw przysłowiowy kontakt dwoma bramkami zapewnił Oleh Polishchuk, a chwilę później zaś remis beniaminkowi zapewnił Paweł Francuz i podział punktów stal się faktem!

II LIGA A

Prisjakt - Sterling Outsourcing 2:4

Emocji nie zabrakło

Dobrze w sezon wszedł Sterling, który z dużym animuszem rozpoczął to spotkanie. Niebiescy udokumentowali swoją przewagę w postaci trafienia Oleha Shchura. Po zmianie stron obudził sie Prisjakt. Gracze w białych strojach rzucili się w pogoń za pozytywnym dla siebie wynikiem. Na dobre rozgorzała walka cios za cios. Przy stanie 2:3 swoje szanse miał Prisjakt. Sterling przetrwał jednak trudne momenty i w końcówce trafieniem Nazara Piksaikina potwierdził swoje zwycięstwo.

III LIGA A

SSC Internazionale – Teva 4:3

Pierwszy gol sezonu

Strzelanie w sezonie wiosna-lato 2024 rozpoczął Mateusz Pruska. Pierwszy gol padł w 4. minucie, ale Teva z prowadzenia nie cieszyła się zbyt długo. Wyrównał Nazar Mykhailynyn i takim rezultatem (1:1) zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej na dobre rozwiązał się worek z bramkami, a o jedną po zaciętej wymianie ciosów, lepszy był team SSC Internazionale. Dublet Patryka Sławka i samobójcze trafienie Waldka Kozioła sprawiły, że na inaugurację ze zwycięstwa cieszył się team w granatowych koszulkach.

V4 Group – Team Spirit 2:6

Wyciągnęli wnioski?

Team Spirit już w poprzednim sezonie uważany był za faworyta nawet do mistrzostwa. Los i rywale chcieli inaczej i team Szymka Marciniaka o drugą ligę musi powalczyć w kolejnej edycji (wiosna-lato 2024). Ekipa z Gdowa zapewnia, że wyciągnęła właściwe wnioski i to w końcu uda się osiągnąć założony cel, jakim jest awans do II ligi. Wczoraj Team Spirit nie miał większych problemów z pokonaniem V4 Group. Pierwszego i na pewno nie ostatniego hat-tricka skompletował Karol Kowalski. Cegiełkę do wygranej dołożyli jeszcze Damian Kasprzyk, Marek Siwek i Paweł Sala. Rozmiary porażki „Czarnych” zmniejszali Mateusz Maślanka i Paweł Tabora.

j-labs - Dedax 0:1 - mecz przerwany

Vesuvius - Amigos FC 1:11

Pokaz siły na otwarcie

Wysokim zwycięstwem Amigos FC zakończyło się spotkanie inaugurujące sezon Biznes Ligi. Co ciekawe gracze w czarnych koszulkach lepiej rozpoczęli to spotkanie, częściej utrzymując sie przy piłce. Na niewiele dla nich to się jednak zdało. Wraz z upływem minut do głosu doszłi Amigos. Wynik otworzył Sergio Matos, a jeszcze przed przerwą do siatki trafili Leonardo Visbal i Santiago Salinas. W drugiej odsłonie uwidocznił się wydatek energetyczny graczy Vesuviusa, którzy grali bez zmian. To w pełni wykorzystali zawodnicy w czerwonych trykotach ostatecznie wygrywając wysoko 11:1. Autorem honorowego trafienia dla Vesuviusa został Dominik Sromek.