"Zaklepali" mistrzostwo!

II LIGA C

MPGO Kraków – Colorex 8:3

„Zaklepali” mistrzostwo

MPGO Kraków, aby zapewnić sobie mistrzostwo bez oglądania się na to, co zrobi INTERIA.pl, musiało pokonać Colorex. Na starcie „Pomarańczowi” mieli lekko pod górkę, bo zaczynali w „szóstkę” i bez bramkarza. Po kilku minutach przegrywali 1:3, ale jeszcze przed przerwą do składu dołączyli Paweł Tatar i Piotr Kołodziejczyk i jeszcze przed przerwą udało się liderowi wyrównać. Po zmianie stron Marek Szaroń trafił na 4:3. Colorex mógł wyrównać, ale rzut karny znakomicie obronił Paweł Tatar! Był to punkt kulminacyjny tego starcia! Kiedy z „11” nie pomylił się Dawid Grdeń, hat-tricka skompletowali Piotrek Kołodziejczyk i Marek Szaroń, a kropkę nad „i” postawił Mariusz Stanula, poznaliśmy mistrza II Ligi C!

BanFood.pl – YesSport.pl 2:7

Pożegnanie z ligą

Po niecałym kwadransie i kilku próbach, YesSport.pl dopiął swego. Wynik meczu otworzył Łukasz Żak, czym mocno „nakręcił’ swoich kolegów. Później oglądaliśmy dominację graczy w czarnych koszulkach, którzy po nieszablonowych akcjach zadawali kolejne ciosy! Napastnik „Czarnych” skompletował hat-tricka, podobnie jak Kacper Kardas. Ta dwójka korzystała z podań Łukasza Małkowskiego, który zaliczył wczoraj cztery asysty. Rozmiary porażki zmniejszali Darek Ludwig i Piotr Kopera. BanFood.pl kończy sezon na ostatnim miejscu, a ich wczorajsi oprawcy „oczko” wyżej. Rewanż już w III lidze.

PGE Energia Ciepła – INTERIA.PL 2:3

Skład podium znany

Już w czterdziestej sekundzie INTERIA.PL objęła prowadzenie, a do siatki szczęśliwie, bo barkiem trafił Adam Grobelak! PGE Energia Ciepła chciała jak najszybciej wrócić do gry, ale pewnie w bramce poczynał sobie Jurek Lenczowski. Grający w „szóstkę” team w niebieskich koszulkach został skontrowany (gol Olka Miki) i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej kontakt z rzutu karnego złapał Krystian Pietrzak, a na 2:2 fantastycznym uderzeniem z dystansu strzelił Bartek Matiaszek. Komplet punktów „Redaktorom” zapewnił Olek Mika. INTERIA.pl kończy sezon ze srebrnymi medalami.

III LIGA C

REN-BET – Total Fitness Concept 2:5

Przyszedł i zrobił swoje!

Od mocnego uderzenia wtorkową potyczkę rozpoczął zamykający stawkę REN-BET. „Żółci” po premierowym kwadransie po golach Grzegorzów – Gajdy i Szczygła prowadzili 2:0. Wtedy jednak na obiekcie pojawił się spóźniony Przemysław Bartyzel. Najlepszy snajper Total Fitness Concept jeszcze przed zmianą stron do spółki z Maciejem Turowskim wyrównał, a potem w samej końcówce pozbawił team Rafała Woźniaka złudzeń o pełnej puli. Oprócz tego duetu z dobrej strony pokazali się Piotr Figiel i Dawid Burakiewicz (po golu i asyście). Wygrana ta pozwoliła Marcinowi Pomiernemu i spółce zachować matematyczne szansę na medale. Aby tak się stało należy w czwartek pokonać Armatis-lc Polska i liczyć na inne korzystne rozstrzygnięcia.

BNP Paribas – CREADIS 1:1

Utrudnili sobie zadanie

Spory krok w stronę podium mogło zrobić we wtorkowy wieczór BNP Paribas. Aby tak się stało należało pokonać niżej notowany CREADIS. „Zieloni” imponowali grą w defensywie, szukając przy tym szans do otwarcia wyniku. Trud ten nagrodzony został jeszcze w premierowej odsłonie, kiedy to futbolówkę do siatki skierował Kacper Nowakowski. Okazji do wyrównania usilnie szukali Maciej Roga i spółka. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Nikodem Capek. Ten skapitulował dopiero w samej końcówce, a wyborne uderzenie Rafała Proszowskiego zapewniło jedno „oczko”. Tym samym team Piotra Knapika pozostaje na drugim miejscu w klasyfikacji, jednak w czwartkowy wieczór nie może pozwolić sobie na nawet najmniejszy błąd.

Armatis-lc Polska – MPO Kraków 3:2

Kapitan pozbawił złudzeń

W meczu marzących o medalach drużyn górą Armatis-lc Polska! Team Daniela Banasika bardzo dobrze rozpoczął wtorkowe spotkanie i po szybkich bramkach kapitana i Gloire Babingui prowadził 2:0. Nadzieję na korzystny wynik jeszcze przed przerwą kontaktowym golem przywrócił Mateusz Zasada. Gdy stan meczu na 2:2 po zmianie stron wyrównał Paweł Szopa wydawało się, że „Niebiescy” mogą sprawić sporą niespodziankę. Wtedy jednak o tym, że znajduję się w wybornej formie przypomniał wspominany wyżej Banasik. Gracz ten pokonał golkipera przeciwników i zapewnił doświadczonej ekipie komplet trzech punktów. Tym samym Armatis-lc Polska pozostaje na podium i jeśli pokona w czwartek Total Fitness Concept „dorzuci” kolejne trofeum do swojej kolekcji.