Zmiana lidera!

II Liga  C

PGE Energia Ciepła- iCar II 3:6

Z pierwszego na trzecie

O początku meczu Darek Młodzianowski będzie chciał, jak najszybciej zapomnieć. Jego koledzy aż łapali się za głowy, niedowierzając, jakie tracą bramki w pierwszych dwóch minutach tego starcia. Na szczęście golkiper „Taksówkarzy” szybko się otrząsnął i w dalszej fazie tego starcia spisywał się bez zarzutu, do czego zdążył nas przyzwyczaić. iCar jeszcze przed zejściem na przerwę odrobił straty z nawiązką. Wózek ten znowu pociągnął Krystian Stach, którego gol z rzutu wolnego był ozdobą tej konfrontacji! W drugiej części lider złapał kontakt, ale to było zdecydowanie za mało, aby myśleć o zdobyciu choćby punktu. Porażka „Granatowych” kosztuje ich utratę pierwszego miejsca. Krystian Pietrzak i spółka spadli na najniższy stopień podium!

BanFood – INTERIA.PL 2:3

Nowy lider

INTERIA.PL doskonale znała wynik PGE Energia Ciepła i do starcia z BanFood przystąpiła ze zdwojoną koncentracją i mobilizacją! „Redaktorzy” po nieco ponad dziesięciu minutach i dwóch trafieniach Tomka Kielara prowadzili 2:0 i taki rezultat utrzymał się aż do przerwy. Po zmianie stron, napastnik Interii skompletował hat-tricka. BanFood.p się nie poddawał, ale gol Pawła Klimczaka i samobójcze trafienie Michała Drzonka nie wystarczyło. Rafał Walerowski i spółka inkasują arcyważne punkty i awansują na pierwsze miejsce w II Lidze C. Czy w kolejnych tygodniach potwierdzą swoją wysoką dyspozycję i utrzymają tę lokatę? W zdobyciu tytułu pomóc ma Tomek Kielar, który razem z Krystianem Stachem (iCar II) walczy o koronę króla strzelców!

MPGO Kraków – Madejski 3:3

Niespodzianka

Remis w tej parze można rozpatrywać w kategorii niespodzianki. Walczący o złote medale MPGO Kraków dość nieoczekiwanie straciło punkty z Madejskim. Wynik meczu otworzył Dawid Grdeń, który wykorzystał dokładną centrę Mariusza Kordylewskiego. Kilka akcji później mieliśmy remis, a Pawła Tatara pokonał Jan Madejski. W drugiej połowie na 2:1, po uderzeniu z główki, trafił Kuba Madejski i MPGO zaczęło mieć lekkie problemy. Wyrównał Piotrek Kołodziejczyk, a na kilka minut przed końcem doświadczony team na prowadzenie wysunął Dawid Tatar. Kiedy wydawało się, że „Pomarańczowi” dowiozą ten rezultat, na strzał z dystansu zdecydował się Przemek Ciałowicz i ustalił rezultat tej konfrontacji!

YesSport.pl – Colorex 3:0

Odetchnęli z ulgą!

Po każdej burzy zawsze wychodzi słońce. Koniec serii porażek YesSport.pl, którzy wczoraj odnieśli drugie ligowe zwycięstwo i dzięki temu zachowują szanse na pozostanie w drugiej lidze. Ważny będzie mecz zaległy z Madejskim (20.05). Ale wróćmy do wczorajszych wydarzeń. „Czarni” skutecznie odpierali ataki Colorexu i na przerwę po golu Kuby Adamskiego schodzili, prowadząc 1:0. Po zmianie stron dwa razy do siatki trafił Łukasz Żak, a „Niebiescy” mimo usilnych starań nie potrafili przełamać strzeleckiego impasu. YesSport.pl nie dość, że przerywa fatalną serię, to jeszcze po raz pierwszy w tej edycji zagrał na „zero z tyłu”. Po końcowym gwizdku sędziego wszyscy w czarnych koszulkach mogli odetchnąć z ulgą!

Angel Poland Group – ZasadaAuto.pl 2:1

Znamy mistrza!

Nie zawiodło spotkanie dwóch walczących o medale zespołów. Angel Poland Group w pierwszej odsłonie wykazało się lepszą skutecznością i na zasłużoną przerwę udało się z dwubramkowym prowadzeniem. Ogromna w tym zasługa strzelca obu goli, niezawodnego Mateusza Skrzyszowskiego. Warto wspomnieć, że świetne spotkanie rozgrywał kilkukrotnie ratujący przed stratą bramki broniący dostępu do siatki Sławomir Barasz. Ten skapitulował dopiero po uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Jakuba Flaka. Na doprowadzenie do wyrównania zabrakło już czasu i tuż po ostatnim gwizdku jasne stało się, że to Angel Poland Group zostaje mistrzem III Ligi A. Pomimo porażki obiekt przy ulicy Dekerta w dobrych humorach opuścił też team Mateusza Drożdża. Potknięcie Schenker powoduje bowiem, że ZasadaAuto.pl jest już pewna trzeciej lokaty. Gratulujemy!

Schenker – F.C. Pro Secco 1:6

Nie wykorzystali szansy

Rywale zagrali dla firmy Schenker – porażka ZasadyAuto.pl zachowała bowiem w ich szeregach szansę na brązowe medale. By jednak zniwelować stratę należało pokonać pewne już srebrnych medali F.C. Pro Secco. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna i zawodnicy w czarnych strojach na przerwę udali się przy wyniku 0:3. Ze świetnej strony w szeregach „Żółto-Zielonych” zaprezentowało się ofensywne trio – Nikos Giannakopoulos, Federico Roccatagliata i Andriy Rudynskyy. O tym, że jest zawodnikiem wszechstronnym przypomniał zaś Alessandro Soso. W pierwszej odsłonie zastąpił on godnie nieobecnego Lorenzo Bartolomei nie tracąc gola, w drugiej zaś celnym wykończeniem ustalił wynik na 6:1. Dla pokonanych w samej końcówce honorowo trafił Tomasz Zatorski.

Makro – EC Engineering 2:4

Zbyt późny zryw

Z bardzo dobrej strony we wtorkowym meczu pokazało się EC Engineering. Doświadczona drużyna od początku zdominowała Makro, skrupulatnie powiększając przewagę. Do przerwy team Grzegorza Pawlika zdobył dwa gole, po zmianie stron zaś „dorzucił” kolejne dwa trafienia. Gdy wydawało się, że zawodnicy w białych koszulkach spokojnie utrzymają sporą zaliczkę nieoczekiwanie w końcówce do odrabiania strat ruszyło Makro. Bramki Maksymiliana Kocyły i Sebastiana Swatka okazały się jednak zbyt małym kalibrem, by pokusić się o chociażby „oczko”. Tym samym EC Engineering powtarza wynik z drugiej kolejki i w pełni zasłużenie zapewnia sobie piąte miejsce na koniec sezonu.

Kimberly-Clark – HedgeServ 2:2

Dwie różne połowy

Wrażenie nieobecnych na boisku w pierwszych minutach sprawiali zawodnicy HedgeServ. Rozkojarzenie w defensywie bezlitośnie wykorzystało Kimberly-Clark. „Niebiescy” już po niespełna pięciu minutach prowadzili 2:0 i kroczyli po zgarnięcie pełnej puli. Po zmianie stron z olbrzymim animuszem zaatakowała drużyna Kamila Kotyli. Zmorą defensywy przeciwnika okazał się Mateusz Bochenek. Gracz ten dwukrotnie pokonał bezradnego Michała Amarowicza i zapewnił sprawiedliwy z przebiegu potyczki podział punktów. Tym samym HedgeServ pozostaje na siódmym miejscu w stawce III Ligi A i z nadziejami wyczekuje zamykającej zmagania batalii z Angel Poland Group.