Znamy kolejnego mistrza!

II LIGA B

Jacobs – Evolt 5:3

Są w grze o złoto

Evolt trochę namieszał w drugoligowej stawce, ale ten sezon zakończy jednak bez medalu. Z kolei Jacobs wciąż napiera na liderujący Prisjakt i do samego końca walczyć będzie o mistrzostwo! „Niebiescy” po golu Huberta Wieteski przegrywali 0:1, ale jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty z nawiązką! Po zmianie stron wymiana ciosów, którą lepiej wytrzymał bardziej doświadczony team. W ostatnich dziesięciu minutach starcia zdobył dwa gole, nie tracąc już żadnego i przypieczętował arcyważne zwycięstwo, pozostawiające ich w grze o złoto.

Grupa Heban – BWI Group 5:2

Spadek po czterech sezonach

Grupa Heban atakuje nieco z ukrycia! Przez sporą część sezonu poza podium, a na finiszu po wygranej z BWI wskakują na jego najniższy stopień i to wcale nie musi być koniec dla zespołu Damiana Dudzika! „Biało-czarni” potrzebowali kwadransa, aby wypracować sobie czterobramkową przewagę! Dwukrotnie Przemka Siwka pokonał Krzysiek Wasieczko, a po trafieniu dorzucili jeszcze Michał Grzeszczyk i Tomasz Łuczak. Tuż przed przerwą strzelecki impas BWI Group przełamał Bartek Gągol, ale zaraz po zmianie stron „Niebiescy” dostali solidnego dzwona, w postaci bramki Kamila Staszka! Rozmiary porażki zmniejszył Piotrek Pilch. BWI Group po czterech sezonach w drugiej lidze, spada do trzeciej.

Angel Poland Group – ZasadaAuto.pl 3:3

Skończą sezon bez medalu?

To, co jeszcze niedawno wydawało się mało prawdopodobne, może stać się rzeczywistością. Angel Poland Group zaciął się na dobre i po trzynastu meczach spada poza podium! Brak medalu dla ekipy, która przez znaczną większość sezonu była liderem? Wczoraj „Granatowo-złoci” stracili punkty z ostatnią w tabeli ZasadaAuto.pl! Po pierwszej połowie i bramkach Mateusza Skrzyszowskiego (2) i Bartka Kosteckiego nic nie zapowiadało na to, aby APG skończył tę rywalizację na tarczy. W drugiej połowie nie ustrzegł się błędów. Do remisu doprowadził Wojtek Piech i Maciek Podsiadło. Mimo usilnych starań, nie udało się już przechylić szali na swoją korzyść.

PKO Bank Polski – Prisjakt 3:5

Nie roztrwonili wypracowanej przewagi

W swoim dwudziestym drugim sezonie gracze PKO Banku Polskiego nie zdobędą medalu. Już przed meczem z liderującym Prisjaktem nie mieli na to nawet matematycznych szans, ale „Biało-czarni” zdawali sobie doskonale sprawę z tego, jak niewygodni są „Bankowcy” i w pełni skoncentrowani przystąpili do rywalizacji. Po nieco ponad dziesięciu minutach prowadzili 0:2. Kontakt złapał Krzysiek Konieczny, ale błyskawicznie odpowiedział Konrad Kalina. Druga połowa, podobnie, jak pierwsza przyniosła nam cztery trafienia i zakończyła się remisem 2:2. Prisjakt skutecznie odpierał ataki PKO Banku Polskiego nie roztrwonił wypracowanej przewagi. Za tydzień ekipa Jędrka Filipowicza będzie chciała postawić kropkę nad „i” i zapewnić sobie mistrzostwo. „Bankowcy” skupiają się na walce o piątą lokatę.

II LIGA C

MPO Kraków – BNP Paribas 1:1

Remis, który nikogo nie zadowala

W poprzedniej rundzie minimalnie lepsi byli gracze BNP Paribas (5:4). Również rewanż trzymał nas w napięciu do ostatniego gwizdka, ale tym razem oba zespołu musiały zadowolić się podziałem punktów! Dwie bramki, jakie oglądaliśmy w tym pojedynku padły jeszcze w pierwszej połowie. Wynik spotkania otworzył Dawid Fortuna, a chwilę później Nikodema Capka pokonał Patryk Nowak, ustalając tym samym końcowy rezultat meczu. Remis, który nie zadowala żadnej ze stron. MPO Kraków straciło drugie miejsce, a „Bankowcy” mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i wciąż nie są pewni utrzymania się w drugiej lidze.

Colorex – Interia.pl 7:4

Przekreślone medalowe szanse

Mecze Colorexu obfitują w gole i przekonaliśmy się o tym po raz kolejny. Walczący o utrzymanie team Patryka Muchy dość niespodziewanie pokonał Interię.pl 7:4, przekreślając tym samym medalowe szanse „Redaktorów”! Colorex póki co ucieka spod stryczka, ale za tydzień nadal będzie grał z nożem na gardle. „Pomarańczowi” liczą na podtrzymanie strzeleckiej dyspozycji Maxa Prąlika, Patryka Muchy, Grześka Walczaka i Dominika Dońca, którzy wczoraj pokonali Jurka Lenczowskiego. Dla Interii.pl strzelali: Rafał Walerowski, Janusz Rybski, Mikołaj Fischer i Kuba Czapiec. Najskuteczniejszy strzelec ekipy Tomasz Kielar tym razem skończył mecz z dwiema asystami.

Armatis Polska – Sparta 6:1

Nie zatrzymują się!

Tydzień temu, jako pierwsza drużyna w Biznes Lidze, zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Armatis nie zwalnia tempa, nie odpuszcza i będzie chciał zwycięsko zakończyć ten najlepszy w jego wykonaniu sezon. Ekipa Albertino Cotripy jest na dobrej drodze. Wczoraj nie pozostawili złudzeń Sparcie i po dwóch hat-trickach Gloire Babinguiego i Tamby Diasa, który do „trójpaku” dorzucił jeszcze dwie asysty. Jedynego gola dla pokonanych zdobył Bartek WIdła, wykorzystując podanie Mateusza Gawrońskiego. Sparta na kolejkę przed końcem jest w strefie spadkowej! Za tydzień bezpośredni bój o utrzymanie z Colorexem.

III LIGA B

FedEx – IBM SWG 3:1

Mają medal!

Swoje zadanie we wtorkowy wieczór wykonał FedEx. Były II Ligowiec aby zapewnić sobie miejsce na podium musiał pokonać IBM SWG. „Biało-Fioletowi” od początku ruszyli z olbrzymim animuszem, a wynik już po niespełna sześćdziesięciu sekundach otworzył Piotr Cebula. Team Wojciecha Misia nie zamierzał składać broni i za sprawą Jakuba Bąka błyskawicznie wręcz wyrównał. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany wyniku, a między słupkami kapitalnie spisywali się Krzysztof Roziński i Łukasz Wolski. Końcówka to jednak popis gry faworyta, a zdobyte tuż przed końcowym gwizdkiem bramki Konrada Kozłowskiego i Mateusza Cholewy sprawiły, że FedEx jest już pewny zdobycia medalowych zdobyczy. Gratulujemy!

Kimberly-Clark – Sii 1:3

Rozstrzygnęli przed przerwą

Po końcowym gwizdku poprzedniego meczu jasnym stało się, że Sii zakończy zmagania na czwartym miejscu w tabeli. „Błękitni” nie zamierzali jednak zwalniać tempa i od początku zaatakowali zamykające stawkę Kimberly-Clark. Team Michała Brendela już do przerwy prowadził 3:0, a ze świetnej strony pokazali się Maciej Federowicz i Mariusz Marut. Po zmianie stron swoich okazji do odrabiania strat szukali przeciwnicy. Trud ten nagrodzony został po pół godzinie potyczki, a uderzenie z rzutu wolnego Tomasza Piętowskiego dało nadzieję, ze kolejny sezon dla Kamila Kożucha i spółki będzie o wiele lepszy!

Answear x Medicine – CRAFT PARTNER 1:3

Znamy mistrza!

W hitowym starciu tej kolejki górą CRAFT PARTNER! Aby zachować szansę na mistrzostwo Answear x Medicine musiało pokonać lidera i liczyć na jego potknięcie w ostatniej kolejce. Team Macieja Pietraszka nie zamierzał czekać do kolejnego wtorku i już w premierowej odsłonie pozbawił rywali piłkarskich złudzeń. Najpierw wynik otworzył bowiem sam kapitan, a potem świetne podania Łukasza Łojka wykorzystywał Mateusz Stanek. Po zmianie stron przeciwnicy trafili tylko raz, a gol Macieja Wiecha był zbyt małym kalibrem, by powalczyć o chociażby remis. Tym samym CRAFT PARTNER zostaje mistrzem III Ligi B i ze sporymi nadziejami może wyczekiwać zaciętych potyczek na trzecim szczeblu rozgrywkowym!