Reprezentacja Biznes Ligi wygrała BiznesCup Zabierzów 2014 - 09.12.2014

Niestety z różnych przyczyn w drugim dniu turnieju na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabierzowie nie pojawili się zawodnicy dwóch firm, które miały się zmierzyć w walce o miejsca V-VIII. W związku z tym został rozegrany dwumecz pomiędzy zespołami, które były obecne czyli drużynami Kortrans oraz Alpha Technology. W dwumeczu lepszy okazał się zespół Alpha Technology wygrywając oba spotkania i zajmując ostatecznie miejsce V.

W półfinałach grupy walczącej o miejsca I-IV zmierzyły się najlepsze drużyny po pierwszym dniu zmagań:
Szkoła Futbolu Staniątki – Biznes Liga
Shell Polska – RMF Maxxx

W pierwszym półfinale dała znać o sobie bardzo krótka ławka rezerwowych drużyny SFS i po wyrównanej pierwszej połowie, wygranej przez Biznes Ligę 3:1 w drugiej zawodnicy Szkoły Futbolu mimo wielkiej ambicji i woli walki musieli dać za wygraną.

Drugi półfinał to zacięta walka na każdym metrze kwadratowym boiska, zakończona wygraną drużyny RMF Maxxx.

Mecz o trzecie miejsce to prawdziwa huśtawka nastrojów, niesamowite emocje i walka do ostatnich minut. Drużyna Shell Polska prowadziła już 3:0, jednak zawodnicy Szkoły Futbolu doprowadzili do wyrównania a następnie do prowadzenia. Później nastąpiła prawdziwa wymiana cios za cios. Na sekundy przed końcem spotkania zawodnicy reprezentujący Szkołę Futbolu prowadzili 6:5 i gdy akcja była na ich połowie bramkarz Shella zdecydował się na udział w ataku. Po wielkim zamieszaniu pod bramką Szkoły Futbolu jej zawodnikom udało się wybić piłkę do przodu, a następnie niemal z końcową syreną, wykorzystując brak bramkarza ustalić wynik meczu i wznieść ręce do góry w geście radości z zajętego trzeciego miejsca.

Jeżeli mecz o trzecie miejsce był prawdziwym dreszczowcem to finał z udziałem zawodników RMF Maxxx i Biznes Ligi okazał się horrorem połączonym z trzęsieniem ziemi. A decydujące dla przebiegu całego spotkania wydarzenie miało miejsce jeszcze w pierwszej połowie. Pomimo bardzo wyrównanej walki to Biznes Liga prowadziła 2:0 i w pewnym momencie jej zawodnik zdecydował się na płaski strzał niemal z połowy boiska. Pozornie niegroźny strzał okazał się bardzo pechowy dla bramkarza RMF Maxxx, który po nieszczęśliwej interwencji wybił palec w prawej dłoni i musiał opuścić boisko. Później okazało się, że kontuzja była poważniejsza niż się wszystkim wydawało. W tym miejscu życzymy bramkarzowi RMF Maxxx jak najszybszego powrotu do zdrowia. Z braku rezerwowego bramkarza na ławce rezerwowych, miejsce w bramce „radiowców" zajął zawodnik z pola. Ku zaskoczeniu wszystkich wcale nie ułatwiło to zadania drużynie Biznes Ligi albowiem od tego momentu zawodnicy RMF Maxxx grali podwójnie zmotywowani. Efektem takiego przebiegu wypadków był mecz z gatunku „akcja za akcję". Na gola jednych, drudzy odpowiadali dwoma by po chwili następowała zamiana. Wszyscy oglądający to spotkanie mogli cieszyć się z gradu bramek i z wielu widowiskowych zagrań. To była prawdziwa walka i finał będący doskonałym zwieńczeniem całego turnieju. Ostatecznie w tych dramatycznych okolicznościach lepsza okazała się drużyna Biznes Ligi, biorąc tym samym rewanż za porażkę z RMF Maxxx w półfinale wcześniejszego turnieju Biznescup Niepołomice.

Po emocjach sportowych, niektórzy z zawodników oddali się relaksowi w jacuzzi bądź też skorzystali z innych atrakcji strefy odnowy biologicznej na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Zabierzowie, gdzie był organizowany turniej, dzięki czemu wszyscy zawodnicy mogli bezpłatnie korzystać z jego oferty. Wieczorem natomiast uczestnicy spotkali się na uroczystej gali w hotelu Kochanów*** w Kochanowie. Na gości czekały napoje oraz suto zastawiony stół. Po części oficjalnej, podczas której zostały wręczone nagrody zespołowe oraz indywidualne. Gośćmi honorowymi gali byli: Pani Wójt Gminy Zabierzów – Elżbieta Burtan, która wręczyła puchary najlepszym zespołom, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Pan Adam Liss, który udekorował zawodników medalami, Pani Sylwia Stankiewicz reprezentująca firmę Kraksport – jednego ze sponsorów turnieju oraz Pan Sławomir Włodek, który pełnił podwójną funkcję – był obecny na bankiecie zarówno jako reprezentant firmy Viacor Consulting – sponsora turnieju, jak również jako trener-selekcjoner drużyny Viacore Consulting, która zakończyła turniej na VII miejscu. Doskonała atmosfera, znakomite jedzenie oraz zimne napoje rozweselające sprawiły, że goście bawili się wyśmienicie do późnych godzin wieczornych.