Armatis II nowym liderem!

II LIGA B

Tecnocasa – Answear&Medicine 3:7

Czekają na pierwsze punkty

Nieudany jubileusz Tomka Wójciaka. Swój setny mecz w Biznes Lidze zakończył porażką z Answear&Medicine. W pierwszej połowie „Zieloni” dotrzymywali jeszcze kroku oponentowi – na przerwę schodzili przegrywając 1:2. Po zmianie stron „Czarni” już wyraźnie odskoczyli, a na domiar złego Tecnocasa popełniała proste błędy w wyprowadzeniu piłki, z czego skrzętnie korzystał team Przemka Zaparta i zapewnił sobie trzecie z rzędy zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei Tecnocasa ma nad czym pracować i wciąż czeka na pierwszą zdobycz punktową.

IP GBSC – PKO Bank Polski 5:2

„Czwórka” Piekarczyka

PKO Bank Polski, po dwóch wygranych, zatrzymał się na IP GBSC. „Bankowcy” już po nieco ponad dziesięciu minutach przegrywali 0:3! Zmorą obrońców okazał się Mateusz Piekarczyk, który był nie do zatrzymania dla doświadczonego rywala. W bramce dwoił się i troił Konrad Naworol, ale przy golach był bezradny. W drugiej połowie kontakt złapał Jarek Kraul, alem ostatnie słowo należało do Piekarczyka, który zakończył to starcie z czterema trafieniami na koncie i udowodnił, że jest w stanie powalczyć o drugą z rzędu statuetkę dla najlepszego strzelca.

Pitbull Shisha Bar – EC Engineering 4:3

Sprężyny w nogach

Po dziesięciu minutach pachniało niespodzianką, bo w takich kategoriach należałoby rozpatrywać wygraną EC Engineering z Pitbull Shisha Bar (2:0). „Czerwoni” szybko się otrząsnęli i po trafieniach Batuhana Yorgancilara wrócili do gry. Snajper udowodnił, że nieźle gra głową! Do przerwy był remis 2:2. W drugiej części „Czerwoni” po raz pierwszy objęli prowadzenie, ale szybko wyrównał Michał Janus, który razem z Heltonem Goncalvesem pokazali, że mają sprężyny w nogach. Kiedy wydawało się, że starcie zakończy podziałem punktów, wygraną Pitbullowi zapewnił Gokhan Ulusoy, strzelając swoją setną bramkę w Biznes Lidze!

FedEx – TRADEBOX.pl 2:4

Zgarniają komplet punktów

Sporo problemów z pokonaniem FedExu miał TRADEBOX.pl, który dopiero w samej końcówce przechylił szalę na swoją korzyść! Strzelanie zaczął Anis Mnif, ale gola do szatni zdobył Filip Cena, a po zmianie stron drogę do siatki znalazł Emil Wikło. Wyrównał Łukasz Orzechowski, który sprytnym strzałem pokonał golkipera „Fioletowych”. Prawdziwe emocje mieliśmy w końcówce, w której Łukasz Różycki i Piotrek Waśkiewicz pokonali Rafała Jarząbka, zapewniając swojej drużynie cenny komplet oczek.

Grupa Heban – Primost Południe 4:2

Odskoczyli po przerwie

Beniaminek wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w II Lidze. Przez dwadzieścia minut grał z Grupą Heban, jak równy z równym, ale po zmianie stron znacznie bardziej doświadczona ekipa w biało-czarnych strojach wypracowała sobie trzybramkową przewagę, która pozwoliła im uspokoić boiskowe poczynania. Błyskawicznie na gola 4:1 odpowiedział Michał Koźlak, zaskakując bramkarza uderzeniem z dystansu. W ostatecznym rozrachunku to okazało się zbyt mało, aby myśleć o zdobyciu choćby punktu.

II LIGA C

TechnipFMC – PGE Energia Ciepła 2:3

Zabrakło czasu

W meczu dwóch zespołów czekających na premierowe zwycięstwo górą PGE Energia Ciepła. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem bezbramkowym, a spektakularnym „pudłem” popisał się Dariusz Ślusarczyk. Snajper „Granatowych” odkupił jednak po przerwie swoje winy, pokonując dwukrotnie dobrze dysponowanego Grzegorza Górę. W ostatnich minutach nadzieję na chociażby remis w szeregi TechnipFMC przywrócił dwoma gola Tomasz Rzeźnik, lecz, by doprowadzić do wyrównania zabrakło już czasu. Tym samym premierowe letnie zwycięstwo Łukasza Pietrzaka i spółki stało się faktem!

KPFiG – CREADIS 8:2

Bez niespodzianki

Właściwe wnioski po zeszłotygodniowym potknięciu wysnuła KPFiG. „Niebiescy” od początku do końca w pełni zdominowali niżej notowany CREADIS, skrupulatnie powiększając swoją przewagę. Ogromna w tym zasługa bramkostrzelnego duetu – Arkadiusza Gamonia i Filipa Darczuka. Pierwszy pokonał Bogdana Wywróta czterokrotnie, drugi zaś skompletował we wtorkowy wieczór hattricka. Po przerwie rozmiary porażki dwoma celnymi uderzeniami zniwelował Mateusz Szeląg, jednak nie odmieniło to losów zmagań i sprawiło, że Maciej Roga i spółka na triumf poczekają jeszcze przynajmniej tydzień.

Fluvius – System Cold 8:1

Faworyt zatrzymany

Z pewnością nie tak mecz trzeciej kolejki wyobrażał sobie mający do tej pory komplet punktów System Cold. Zawodnicy w niebiesko-białych strojach już do przerwy „zebrali” cztery zabójcze ciosy od dobrze dysponowanych przeciwników. W ofensywnych poczynaniach wyróżniał się Arkadiusz Wałaszek, który okrasił swój występ czterema golami. Na słowa uznania zasługują również Mariusz Wcisło (dwie asysty) i Jarosław Jaźwiecki (dwie bramki). W samej końcówce dla pokonanych honorowo trafił uderzeniem z połowy boiska Przemysław Bartyzel. Wynik ten sprawia, że walka o medale zapowiada się niesłychanie interesująco!

INTERIA.PL – Sunday Polska 2:1

Meczycho!

Dobre widowisko we wtorkowy wieczór stworzyły dwa marzące o medalach zespoły. Początek należał w pełni do „Redaktorów”, którzy za sprawą niezawodnego Tomasza Kielara wyszli na skromne prowadzenie. Do końca premierowej odsłony rezultat nie uległ zmianie, co w dużej mierze jest ogromną zasługą dobrze dysponowanych Jerzego Lenczowskiego i Piotra Syrka. Kiedy tuż po przerwie podanie „Kilera” wykorzystał Jakub Czepiec wydawało się, że Sunday Polska definitywnie straci pierwsze punkty. Sygnał do ataku w szeregach „Fioletowych” dał jeszcze Patryk Mańka, lecz by doprowadzić do wyrównania zabrakło już pomysłu i czasu. Tym samym Rafał Walerowski i spółka w pełni zasłużenie zadomawiają się na podium. Oby tak dalej!

Sparta – Armatis Polska II 3:7

Armatis liderem!

Poprzednie rezultaty głównych rywali sprawiły, że Armatis Polska II stanął przed szansą zostać samodzielnym liderem II Ligi C. „Pomarańczowi” zrobili swoje, budując sobie już w pierwszej połowie ogromną przewagę. Trudno wskazać zdecydowanego lidera formacji ofensywnej, a dobra postawa Marcina Maruta, Stanislava Hordieia i Tomasza Chmury daje ogromne nadzieję na skuteczną walkę o awans. W ostatnim kwadransie ambitnie straty próbowała niwelować Sparta, a trafienia Dawida Grójca, Adriana Jękota i Filipa Janczego poprawiły boiskowe humory i dały nadzieję na przełamanie przeciwko PGE Energia Ciepła.

III LIGA A

WEBCON - Makro 2:1

Pierwsze problemy...

Trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie odniósł Webcon. Po dwóch wysokich wygranych przyszedł czas na ciężką przerpawę, którą zafundowało Makro. Maciej Duda otworzył wynik na początku drugiej odsłony i wydawało się, że Webcon przełamał Niebieskich i jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Makro jednak odpowiedziało za sprawą Marcina Musiała. Dopiero w końcówce meczu szalę zwycięstwa na stronę Webconu przechylił Łukasz Radoń.

Arrow Electronics - BWI Group 0:12

Trio...

Wygląda na to, że BWI nie przejęło się ubiegłotygodniową porażką i wszystko wróciło na zwycięskie tory. Zawodnicy w czarnych koszulkach wysoko pokonali debiutujący w rozgrywkach Biznes Ligi Arrow. Duża w tym zasługa tria Chabko - Gągol - Tendera. Pierwsza dwójka skupiła się głównie na zdobywaniu goli, natomiast ostatni z wymienionych obsługiwał kolegów świetnymi podaniami. Arrow wciąż czeka na pierwsze punkty.

Epam - Consorfrut Polska 5:5

Zaskoczenie?

W hicie III serii geir spotkały się niepokonane ekipy Epamu i Consorfrutu. Faworytem była druga z wymienionych drużyn, która na starcie nowego sezonu jawiła się, jako faworyt do zgarnięcia mistrzostwa. Epam pokazał się jednak ze świetnej strony. Międzynarodowy zespół szybko zaskoczył Consorfrut trzema trafienia. Na wstępie drugiej odsłony drużyna Łukasza doprowadziła do wyrównania, jednak później to Epam był bliżej wygranej. Za każdym razem Consorfrut doprowadzał do remisu. Ostatecznie po szalenie ciekawym meczu mieliśmy podział punktów. Na uwagę zasługuje postawa Marcina Chojnackiego w szeregach Epam, który cztery razy trafił do siatki.

IBM SWG - Autenti 3:2

Do trzech razy sztuka...

W czwartym meczu dnia sporo problemów faworyzowanemu IBM SWG sprawiło Autenti. Dopiero trzecie prowadzenie w meczu zawodników w niebieskich koszulkach okazało się być tym decydującym. Krzysztof Buda napędzał ataki IBM SWG, a jego dwa trafienia w znaczący sposób przyczyniły sie do wygranej. Autenti przegrał po raz drugi w obecnym sezonie, jednak pokazało się z bardzo dobrej strony. IBM SWG zachowuje status drużyny niepokonanej i wspólnie z Webconem otwiera ligową tabelę.

Kimberly-Clark - TE Connectivity 1:1

Remis...

Podziałem punktów zakończyło sie spotkanie "starych znajomych". Kiedy obie ekipy spotkały się po raz ostatni lepsze okazało się Kimberly-Clark. Tym razem po wyrównanym boju zakończyło sie remisem. Co ciekawe wszystko rozstrzygnęło sie na starcie rywalizacji. Na gola Mateusza Surmacza cztery minuty później odpowiedział Tomasz Piętowski. W kolejnych fragmentach dogodnych okazji z jednej i drugiej strony nie brakowało, jednak na posterunku byli bramkarze oby drużyn. Tym samym zarówno Kimberly-Clark, jak i TE Connectivity notuje premierowe punkty w obecnym sezonie.