Bałucki razy cztery!

I LIGA A

JR Holding – MooMoo Restaurants 4:2

Po raz jedenasty

JR Holding rok 2020 kończy optymistycznym akcentem. W czwartej minucie Robert Skoczykłoda zaskoczył defensywę „Szaro-pomarańczowych”, ale błyskawicznie odpowiedział Kuba Nowak. W drugiej połowie Kuba Skucha strzelił na 2:1, ale MooMoo Restaurants nie dawało za wygraną i wyrównało – gol Kuby Wąsika. Na dwie bramki Grześka Stasika, które jak się później okazało, zapewniły JR Holding zwycięstwo, mimo usilnych prób nie udało się już odpowiedzieć. MooMoo kończy ten rok tuż  nad strefą spadkową, a JR dwa oczka wyżej. Jedenaste bezpośrednie starcie tych ekip za nami! Rewanż już w 2021!

Polplast – HCL Poland 4:4

HCL Poland strzelanie rozpoczął już w pięćdziesiątej sekundzie. Joao Marcos mijał rywali, jak slalomowe tyczki! Jeszcze przed przerwą do siatki Tomka Kiełbowicza trafili jeszcze Rohit Chandran i Wibson. Kiedy zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony na 4:0 strzelił  Dawid Gwóźdź, wydawało się, że Polplast już się nie podniesie! Nic bardziej mylnego! „Granatowi” postawili wszystko na jedną kartę, a ich bohaterem został Emil Bałucki, który zdobył cztery gole i uratował Polplastowi punkt! Defensywa „Biało-niebieskich” nie znalazła sposobu, jak zatrzymać najskuteczniejszego strzelca rywala.

Nupi.eu – FORMAT 3:1

Zaskoczeni po przerwie

FORMAT bardzo długo odpierał ataki nupi.eu. „Czarni” na przerwę schodzili z bezbramkowym remisem. Kiedy wydawało się, że po przerwie to wicelider ruszy do zdecydowanych ataków, drogę do siatki znalazł Kamil Kuzikowski. Nupi.eu zabrał się za odrabianie strat i już po kilku minutach strzelecką niemoc zespołu przełamał Dariusz Gębala. Na tym nie poprzestał i gole Tomka Armatysa i Przemka Wojewody zapewniły „Czerwonym” komplet punktów, a rozgrywający naprawdę dobre zawody zespół Darka Jani musiał obejść się smakiem.

Ortotop Centrum Medyczne – SSC Internazionale 9:5

Zdecydowanie najlepsi

Niewiele brakowało, aby Ortotop Centrum Medyczne świetny początek sezonu przypieczętował „dwucyfrówką” w meczu z SSC Internazionale. Wszyscy, którzy liczyli na wyrównane starcie, szybko zostali pozbawieni złudzeń. „Granatowi” to na chwilę obecną zdecydowanie najlepszy zespół w I Lidze A! Aż czterech zawodników skończyło to spotkanie z dwoma trafieniami na koncie: Łukasz Szymański, Łukasz Ignacyk, Michał Żerdecki i Mateusz Szypuła. Dla pokonanych strzelali: Wojtek Dębowski, Jacek Gabryś, Kuba Tracz i dwukrotnie Nazar Mykhailynyn. Czy lider w 2021 będzie kontynuował swój marsz do Extraklasy?

II LIGA A

Krakowscy Barmani – E-REMONTY 4:6

Zbyt krótki zryw

Z pewnością nie tak pierwszą połowę wyobrażali sobie marzący o zatrzymaniu lidera Krakowscy Barmani. Zawodnicy w białych strojach na przerwę udali się bowiem „z bagażem” trzech goli za sprawą celnych wykończeń Michała Nawrockiego (dwa) i Pawła Szczepanika. Kiedy po zmianie stron przewagę powiększył Bartosz Lewiński wydawało się, że beniaminek pewnie sięgnie po pełną pulę. Wtedy do ataku ruszyli Mateusz Piechnik i spółka. Nadzieję na chociażby remis przywrócili jeszcze Michał Jania i Szymon Jamrozik. Zryw ten okazał się jednak zbyt krótki, a riposta Marcina Nowaka sprawiła, że team Grzegorza Suszka dopisuję do swojego konta trzy punkty i utrzymuję sporą przewagę nad goniącym peletonem.

Dedax – IBM SWG 2:1

Gra lepsza niż wynik

O sporym pechu może mówić IBM SWG. Beniaminek mimo, że prezentuję ciekawy i mogący się podobać futbol wciąż legitymuję się zerowym dorobkiem. Walkę o przełamanie utrudnił już w 11 minucie Michał Sadłocha. „Niebiescy” szukali swoich szans do wyrównania, jednak miedzy słupkami świetnie spisywał się golkiper rywali. Ten skapitulował dopiero po niespełna pół godzinie zmagań, a trafienie Mateusza Biedy dało nadzieję na chociażby remis. W samej końcówce w zamieszaniu podbramkowym futbolówkę obok bezradnego Piotra Kurczaba do siatki skierował Marek Kohut i jasnym stało się, że to Dedax dopiszę do swojego konta pełną pulę. Wygrana cieszy tym bardziej, że pozwala Dariuszowi Dęboszowi i spółce opuścić strefę spadkową. Oby tak dalej!

Columbus – Coca-Cola 3:2

Kuczkowski prowadzi do zwycięstwa

Po zeszłotygodniowej wygranej tempa nie zwalnia Columbus. „Pomarańczowi” od początku z olbrzymim animuszem zaatakowali doświadczoną Coca-Colę. Tym razem ofensywne poczynania „nadzorowane” były przez Michała Kuczkowskiego. Zawodnik ten jeszcze w premierowej odsłonie pokonał golkipera przeciwników dwukrotnie, co zapewniło ogromny margines błędu. Ten został jednak roztrwoniony po zmianie stron, a gole Filipa Sikory i Dariusza Pająka zapowiadały emocjonująca końcówkę. W niej przypomniał o sobie Kuczkowski, który kompletując hattricka poprowadził Marcina Sobczyka i spółkę do trzeciego zimowego zwycięstwa. Wynik cieszy tym bardziej, że pozwolił zakończyć 2020 rok na najniższym stopniu podium.

Rigor Mortis – TRADEBOX.PL 3:5

Rozstrzygnęli w końcówce

Sporo emocji dostarczyło spotkanie zamykające piątą serię gier. Premierowa odsłona zakończyła się remisem, gdyż na otwierającą wynik bramkę Huberta Kuski odpowiedział Andrzej Kusak. Po zmianie stron w niespełna sześćdziesiąt sekund „Fioletowi” pokonali Michała Wiechetę dwukrotnie. Na szczególne słowa uznania zasługuję lob na 1:3 Jakuba Kiełbowicza, która z pewnością znajdzie swoje miejsce w podsumowaniu tygodnia. Pomimo zebranych ciosów do odrabiania strat ruszył team Piotra Morawskiego. Samobójczy gol Emila Wikło i wykończenie Michała Kiesielewskiego sprawiły, że znów był remis. Końcówka to jednak popis niżej notowanego przed tą kolejką beniaminka. Bramki Filipa Ceny i Konrada Kuski sprawiły, że to Piotr Waśkiewicz i spółka udadzą się na święta zajmując pozycję wicelidera II Ligi A!