Biprotech nie pozostawił INTERII.PL żadnych złudzeń

ALIOR Bank w mocno odmienionym składzie przystąpił do rywalizacji z 4F, która rozpoczął od kilkupunktowej straty. Z minuty na minutę ,,Bankowcy’’ rozkręcali się i łapali odpowiedni rytm, a siatkarze 4F popełniali proste błędy. W efekcie gładko przegrali pierwszego seta. W drugim przez chwilę ,,pachniało’’ dogrywką, ale ALIOR miał w swoim składzie Michała Smatrasa, który skutecznie atakował, a także popisał się mocną i niewygodną zagrywką.

O dziwo, do wyłonienia zwycięzcy w następnym starciu także potrzebowaliśmy tylko dwóch setów. Spodziewaliśmy się raczej bardzo wyrównanego pojedynku, a ten był taki tylko w drugim secie, który Finansowanie24.pl wygrało na przewagi. ,,Finansiści’’ tego dnia rozgrywali jeszcze mecz zalęgły z UBS, który zakończył się ich porażką 0:2.

Ekipa Agaty Szydłowskiej źle rozpoczęła mecz z BWI Group, ale doprowadziła do remisu, a kilka piłek później wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. UBS wyrabiał sobie niewielką przewagę, ale gdy BWI niebezpiecznie się zbliżało, siatkarze UBS znowu odskakiwali na dwa, trzy ,,oczka’’, kontrolując bieg wydarzeń meczowych.

Niespodzianki nie było, bo być jej nie mogło w pojedynku Donimirskiego Pałacu Pugetów ze State Street. ,,Biało-niebiescy’’ dominowali na parkiecie od pierwszej do ostatniej piłki. Dzięki zwycięstwu, State zakończył pierwszą rundę na pierwszym miejscu.

Stało się tak, ponieważ w hicie kolejki Biprotech gładko rozprawił się z liderującą Interią.pl. Ekipa Wojciecha Wiśniewskiego przez większość pierwszego seta była bezradna i mocno obijana przez rywala. Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, ale ostatecznie końcówkę na przewagi wygrał obrońca mistrzowskiego tytułu.