Biprotech zgodnie z planem

W dniu wczorajszym z sześciu zaplanowanych spotkań, odbyły się tylko trzy. Zawodnicy Four Music oraz HCL Poland nie pojawili się na obiekcie. Łatwe punkty zgarnął Alior, gdyż zawodnicy Interii nie zdołali w tym dniu stawić się na pojedynek. Z kolei w spotkaniu 4F z Ericpolem na boisku lepsi okazali się ci pierwsi (2:0), jednak jak się później okazało, w zespole 4F zagrał nieuprawniony zawodnik, przez co wynik spotkania został zweryfikowany jako walkower dla  Ericpolu.

Jako pierwsi na obiekcie CCZ pojawili się zawodnicy Finansowania24.pl oraz BWI. Ich pozycje w tabeli wskazywały, ze będziemy świadkami zaciętego spotkania, i tak tez było. Pierwszy set lepiej zaczął BWI, gdyż wygrywał już 6:3. Po chwili wynik był już remisowy. W późniejszych fragmentach gry, ponownie lepsze okazało się BWI. Pierwszy set zakończył się ich zwycięstwem 25:15. Kolejna odsłona spotkania obfitowana w długie, zespołowe akcje. Ponadto byliśmy świadkami walki punkt za punkt.  BWI dzięki skutecznym zagrywkom, odrabiał stratę do rywali. Pod koniec seta, skuteczniejsze okazało się Finansowanie, które wygrało druga odsłonę 25:21. Tie-break lepiej zaczęło Finansowanie, gdyż wygrywali już 6:3. Do głosu doszło jednak BWI, które wyrównało stan rywalizacji.  Obie drużyny zdobywały punkty na przemian. Ostatecznie lepsze okazało się Finansowanie24, które zwyciężyło tie-break 19:17 oraz cale spotkanie.

Pierwszy Biprotech rywalizował z czwartym UBS. Do polowy pierwszego seta, ci pierwsi nie mogli złapać stałego rytmu gry, z czego skutecznie korzystali ich przeciwnicy, który w pierwszej odsłonie mógł pochwalić się dobrym atakiem. Druga polowa pierwszego seta należała jednak do Biprotechu, który prowadził już 23:18. W końcówce, swoje akcje rozgrywali spokojnie, aby spokojnie dowieźć zwycięstwo. Drugi set lepiej zaczął UBS, gdyż prowadził 4:0. Biprotech zdołał odrobić straty i wyrównał stan spotkania na 7:7. Gra była wyrównana, wymiana punkt za punkt. Lider nie dal sobie wyrwać  zwycięstwa w tym spotkaniu, co pokazują trzy piłki meczowe dla Biprotechu. Wynik spotkania: 2:0.

Skazywany na pożarcie Lorenz, mierzył się z szóstym State Street. Wyniki obydwu setów, czyli 25:14 oraz 25:12 dla State Street, mówi za wszystko.  Dzięki temu zwycięstwu, zespól ten ma tyle samo punktów co Four Music Club, dzięki czemu wciąż może awansować do grupy złotej. Z kolei Lorenz z dorobkiem zaledwie jednego punktu, okupuje dół tabeli.