Biznes Liga TOP

1. Medicina/Bikeshop wróciła na tron!

Niesamowite zakończenie miała XIV edycja Biznes Ligi. Jeszcze nigdy w historii rozgrywek losy tytułu mistrza Biznes Ligi nie ważyły się do ostatnich sekund kończącego sezon pojedynku. Tak właśnie po raz pierwszy stało się tym razem. W decydującym o losach mistrzostwa pojedynku grający "o nic" zespół Especto pokonał graczy Probudu 5:4, zapewniając tym samym pierwsze miejsce Medicinie/Bikershop. W taki obrót spraw nie wierzyli nawet sami gracze Mediciny, którzy po swoim wygranym spotkaniu z PKP Cargo udali się do domu. Especto pokazało niesamowity charakter odwracając losy meczu z Probudem, który przegrywało już 1:3 i 2:4.

2. Duży wyczyn FMCTI

W ostatnim meczu sezonu płkarskiej Biznes Ligi, doszło do bezpośredniego starcia o tytuł w III Lidze C. Naprzeciw siebie stanęły drużyny FMCTI i Colorexu. Sytuacja w tabeli ułożyła się w ten sposób, że każda wygrana drużyny FMCTI dawała jej mistrzostwo... ale na nią się nie zanosiło, bo gracze w żółto-czarnych strojach przystąpili do tego spotkania w 6-cio osobowym składzie i przez całą pierwszą połowę grali osłabieni brakiem jednego zawodnika. Dopiero tuż przed przerwą do składu dopisał się siódmy gracz i na drugą odsłonę FMCTI wyszłow pełnym składzie. Jednak trzeba przyznać, że zółto-czarni nawet w szóstkę radzili sobie świetnie i na drugą odsłonę wyszli z jednobramkowym prowadzenie. W drugiej połowie Colorex robił wszystko by odrobić stratę i był tego bliski, ale w samej końcówce nie wykorzystał idealnej sytuacji i to ostatecznie FMCTI zdobyło tytuł mistrzowski, dzięki wygranej 7:6.

3. iCar wraca do Extraklasy!

Jedna z bardziej doświadczonych drużyn w Biznes Lidze, czyli pierwsza ekipa iCara dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce 5:0 odniesionym nad Rigor Mortis przypieczętowała mistrzostwo I Ligi B. Wygrana ma szczególny smak bo została odniesiona po twardym i ciężkim boju na przestrzeni całego sezonu. Do ostatniego momentu w walce o mistrzostwo było ProEko, ale gracze w żółtych strojach nie dali sobie wydrzeć mistrzostwa. Decydujący okazał się drugi mecz między zainteresowanymi zespołami i moment, w którym iCar doprowadził do wyrównania w ostatnich sekundach meczu. Jak się później okazało, strata punktów w tym meczu kosztowała ProEko mistrzostwo, a iCarowi zapewniła wielki sukces.

XIV Gala Finałowa mala

Ostatni tydzień rozgrywek Biznes Ligi to tradycyjnie czas, gdy w ręce uczestników trafiają zaproszenia na Galę Finałową. Nie inaczej będzie i tym razem... Począwszy od dzisiaj do końca bieżącego tygodnia zaproszenia będą wręczane w trakcie rozgrywek Biznes Ligi. W razie braku odbioru zaproszenia, będzie ono dostępne w biurze Biznes Ligi.