Dedax i CRAFT PARTNER krok bliżej!

I LIGA A

Meblomix&Mazur Truck Serwis – MPGO Kraków 3:2

Uniknąć spadku

Trwa zacięta walka nie tylko o miejsca na podium, ale także o pozostanie na zapleczu Extraklasy! Wczoraj do tego przybliżył się Meblomix&Mazur Truck Serwis, który zrewanżował się MPGO Kraków za minimalną porażkę w pierwszej rundzie (5:6) i powiększył przewagę nad strefą spadkową do czterech oczek! „Czerwoni” prowadzili niemal przez całe spotkanie. Spokoju nie zmąciło nawet wyrównujące trafienie Piotrka Kołodziejczyka. „Pomarańczowi” pozostają pod kreską i stoją przed nie lada wyzwaniem, aby uniknąć drugiego z rzędu spadku.

Colorex – CRAFT PARTNER 3:6

11:11 w dwumeczu!

CRAFT PARTNER pokonuje Colorex i wskakuje na fotel lidera! „Złoto-czarni” dzięki świetnej dyspozycji strzeleckiej Maćka Pietraszaka (hat-trick) oraz znakomitej postawie Maćka Szcześniewskiego między słupkami wygrywają z najgroźniejszym rywalem w wyścigu o mistrzostwo I Ligi A! Po wczorajszej kolejce lider ma punkt przewagi nad teamem Patryka Muchy. W starciach bezpośrednich mamy remis i 11:11 w bramkach! Zapowiada się elektryzująca walka o złoty medal. Wiele wskazuje na to, że obie te ekipy w kolejnym sezonie zagrają w Extraklasie.

Estate Zina – CB Aluminium 1:4

Bili głową w mur

Gracze Estate Zina do tej pory zastanawiają się, jak mogli przegrać z CB Aluminium. „Czarno-złoci” mieli wyraźną przewagę, ale zamiast do bramki, piłką trafiali w obramowanie. W kilku sytuacjach kolegów z opresji ratował Maciek Dziułka! Problemu z wykończeniem akcji nie mieli za to zawodnicy CB Aluminium, którzy byli do bólu skuteczni! „Niebiescy” zgarniają komplet punktów i zmniejszyli stratę do podium do pięciu punktów. Juri Ziniak i jego koledzy nie mogą spać spokojnie, wciąż czując na plecach oddech byłego ekstraklasowicza.

BNP Paribas – Fluvius 5:3

Hat-trick asyst

Dopóki są matematyczne szanse, to BNP Paribas będzie grało o pozostanie w drugoligowej stawce. Meczu z Fluviusem nie zaczęli najlepiej, bo po niespełna kwadransie gry przegrywali 0:2. Strzelanie rozpoczął Arek Wałaszek, a chwilę później asystował przy trafieniu Patricka Sadlaka. Jeszcze przed przerwą „Bankowcy” doprowadzili do remisu, a na początku po golu Arka Kudzi po raz pierwszy wysunęli się na prowadzenie. „Biało-czerwoni” nie dawali za wygraną, ale ostatnie słowo należało do rywala, który miał w swoim składzie Kamila Dąbka (hat-trick asyst).

Chomik Gdów – Armatis Polska 5:7

Niespodzianka

Wiadomo już, że Armatis Polska kolejny sezon zagra w II lidze, ale „Biali” chcą w jak najlepszy sposób pożegnać się z zapleczem ekstraklasowym. Wczoraj dość niespodziewanie pokonali Chomika Gdów! Team z podkrakowskiej miejscowości miał wczoraj wiele problemów. Proste straty, duże odległości między formacjami były tylko wodą na młyn dla oponenta! Hat-tricka ustrzelił Daniel Banasik, który korzystał m.in. z podań Łukasza Galusa, który zanotował cztery kluczowe podania! Chomik Gdów na dobre przekreślił medalowe szanse. O krążek trzeba będzie powalczyć w edycji wiosenno-letniej.

II LIGA A

SSC Internazionale – Angel Poland Group 1:9

Potwierdzili dobrą formę

Angel Poland Group do samego końca walczyć będzie o miejsce premiowane awansem do pierwszej ligi! Tomasz Kociołek i spółka, po wygranej z SSC Internazionale (9:1), do trzeciej lokaty tracą tylko, albo aż osiem punktów i mają rozegrany jeden mecz mniej od Avalonu. Wczoraj potwierdzili dobrą formę, nie dając SSC Internazionale zbyt wiele do powiedzenia. Honor przegranych uratował Krystian Nawrot, który co ciekawe, rozpoczął strzelanie w tym meczu.

Prisjakt – Grupa Heban 8:3

Cztery kroki do szczęścia

Prisjakt jest na najlepszej drodze, aby po krótkiej przerwie wrócić do pierwszej ligi! „Biało-czarni” wygrywają po raz jedenasty w sezonie i potwierdzają bardzo dobrą formę w jesienno-zimowych zmaganiach. Do wywalczenia upragnionego złota pozostały już cztery kroki. Jeśli Grzesiek Pancerz, Michał Otrębski, Konrad Kalina, Michał Gruszczyński i Jędrzej Filipowicz utrzymają formę strzelecką, to wygrana w II Lidze A powinna być tylko formalnością. Przed Prisjaktem starcia już z teoretycznie słabszymi zespołami.

Consultronix – Tecnocasa 3:3

Znamy pierwszego spadkowicza

Po remisie z Conultronixem (3:3) wiadomo już, że jedną z dwóch ekip spadających z II ligi będzie Tecnocasa. Wygrani dzięki trafieniu Kamial Tupaja w końcówce spotkania pozostają w grze o drugoligową grupę. Zapowiada się emocjonujący finisz nie tylko u góry tabeli, ale także na jej dole. Udziału w nim nie weźmie już Tecnocasa. Gol Tomka Wójciaka na 3:2 dawał jeszcze nadzieję, ale Kamil Tupaj błyskawicznie wyrównał i ustalił wynik tego pojedynku.

HSBC – Avalon 0:3

Drugi raz na zero z tyłu

Avalon po raz drugi w tym sezonie, rezultatem 3:0, zachowuje „czyste konto”! Wicelider długo nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie defensywy HSBC, ale w dziesiątej minucie strzelecki impas przełamał Volodymyr Kechmar. Jak się później okazało, zdobył jedynego gola w pierwszej połowie. Po zmianie stron „Biało-czarnych” dobijali Vitali Pryshlyak i Oleksi Vorobets. Avalon wygrywa po raz jedenasty i nadal depcze Prisjaktowi po piętach.

State Street – Rigor Mortis 0:5 (walkower)

III LIGA A

Sun Hunter – Vesuvius 8:5

Zadecydowały ostatnie minuty

Aż trzynaście bramek oglądaliśmy w meczu otwierającym 15. kolejkę III Ligi A! Tym razem Sun Hunter, aby pokonać Vesuviusa musiał zostawić zdecydowanie więcej zdrowia na boisku, niż to było kilka miesięcy temu. W pierwszej rundzie „Pomarańczowi” wygrali 6:0. W rewanżu ani przez moment rywal nie obejmował prowadzenie, ale długo nie dawał za wygraną. W ostatnich pięciu minutach skuteczniejsi byli gracze Grześka Wróbla i to oni mogli cieszyć się siódmym zwycięstwem w sezonie jesień-zima i utrzymaniem trzeciej lokaty, na którą chrapkę ma połowa ligi!

TE Connectivity – j-labs 2:5

Wracają do gry o medal

Po minimalnej porażce z Autenti (2:3) team Rafała Trjańskiego wraca na zwycięską ścieżkę! „Niebiescy” za wszelką cenę chcieli zmazać plamę z pierwszej rundy, kiedy to sensacyjnie przegrali z TE Connectivity (2:4). Zaczęli źle, bo szybko Paweł Siedlik otworzył wynik spotkania, ale jeszcze przed przerwą debiutant wypracował dwubramkową zaliczkę, którą powiększył w drugiej części starcia i dowiózł wygraną do końcowego gwizdka sędziego. J-labs jest tuż, tuż za podium.

Grand Parade – Autenti 4:5

Podium w zasięgu!

Autenti ucieka z dolnych rejonów tabeli. „Biało-niebiescy” odnoszą czwarte zwycięstwo z rzędu! Bardzo dobra runda rewanżowa w wykonaniu ekipy Tomka Łyska sprawia, że to co jeszcze niedawno wydawało się prawie niemożliwe, staje się realne! Autenti jeśli podtrzyma dobrą formę, a rywale pogubią punkty, może sezon jesień-zima 2022/23 zakończyć z medalem brązowym. Zobaczymy niedługo, czy ta pogoń zakończy się sukcesem!

FLORA Kraków – ntiative 3:3

Podział punktów

Po trzech minutach ntitative prowadził z Florą 2:0 i wszystko zapowiadało na to, że „Pomarańczowi” po raz drugi w tym sezonie pokonają „Zielonych” (9:2 w pierwszej rundzie). Nic z tych rzeczy! Daniel Żołnierczyk miał inne plany na ten wieczór i dzięki hat-trickowi zapewnił swojemu zespołowi remis! W ostatnich dziesięciu minutach oba zespoły miały swoje okazje, aby przechylić szalę na swoją korzyść, ale brakowało skuteczności i chłodnej głowy w polu karnym rywala.

Dedax – Kadra GAP 4:3

Rewanż

Dedax ma wszystko w swoich rękach! „Seledynowi” w hicie III Ligi A wzięli rewanż za sromotną porażkę z pierwszej części sezonu (3:12), pokonali Kadrę GAP i odskoczyli swojemu rywalowi do złota na trzy punkty! Szalę na korzyść teamu Darka Dębosza w końcowych fragmentach spotkania przechylił Pavlo Pavlenko! Oba zespoły mają zapewniony awans do drugiej ligi. Teraz pozostaje tylko jedna kwestia do wyjaśnienia – kto podniesie puchar za mistrzostwo.