Drugi raz na "zero z tyłu"

I LIGA B

Baukrane – Sparta 0:5

Bez straconego gola

Beniaminek zachowuje drugie z rzędu „czyste konto”! Tym razem sposobu na obronę dowodzoną przez Marcina Obyrtacza nie znalazło Baukrane. „Biali” bili głową w mur. Golkiper Sparty bez problemu radził sobie z uderzeniami z dystansu. Sporo pracy miał jego vis-a-vis Paweł Cerazy, który w pierwszej połowie musiał czterokrotnie sięgać po piłkę do siatki. Strzelanie zaczął Łukasz Kostrz, który po zmianie stron skompletował hat-tricka! Pozostałe dwa gole dla Sparty strzelili Karol Postrożny i Bartek Gierasiński.

Estate Dealer – Waleczne Serca 5:2

Odrobione zadanie domowe

Ekipa Jurija Ziniaka odrobiła zadanie domowe i odcięła od podań Damiana Świątka, który w tym starciu zdobył tylko jedną bramkę. Oprócz niego do protokołu meczowego po stronie Walecznych Serc wpisał się Rafał Milczarski. Gole te jednak zmniejszały rozmiary porażki. „Biało-czarni” zagrali z polotem, ofensywnie i przede wszystkim skutecznie. Dwa razy trafił Damian Stąpała, a po golu dorzucili Maciek Skiba, Juri Ziniak i Kuba Więcławek. Beniaminek swoją pierwszoligową przygodę zaczyna od dwóch zwycięstw!

Codewise – Meblomix&Mazur Truck Serwis 5:4

Przejęli pałeczkę

Wynik meczu otworzył Michał Gruszczyński, ale po kilkunastu minutach na dwubramkowe prowadzenie wysunął się Meblomix&Mazur Trucks Serwis. Kiedy wydawało się, że Rafał Bereta i spółka mają sytuację pod kontrolą (4:2), pałeczkę dość niespodziewanie przejął Codewise! „Czarni” od odrobili straty z nawiązką i beniaminek musiał obejść się smakiem! Andrzej Kozubowski będzie miał na pewno sporo uwag do gry swojego zespołu, ale koniec końców może cieszyć się z ważnych trzech punktów.

Inter Kraków – DIAMOND 5:5

Mieli wróbla w garści

Po trzech minutach DIAMOND prowadził już 2:0! Kontakt złapał Enrico Forabosco, ale na trafienie Interu Kraków odpowiedział Grzegorz Bator. „Bordowi” nie dawali za wygraną i jeszcze przed przerwą zmniejszyli straty. Kiedy Andrzej Burda strzelał na 4:2, a chwilę później do siatki trafił Marek Kuc, wydawało się, że jest już po meczu! Nic bardziej mylnego! Inter Kraków z impetem zabrał się za odrabianie! „Biali” mieli wróbla w garści, ale nie ustrzegli się błędów i muszą zadowolić się tylko punktem. Remis Interowi w samej końcówce zapewnił Davide Ruoppo.

----------

II LIGA D

CMI – Amway GBS 7:1

Najniższy wymiar kary

Amway nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z CMI. „Biało-czerwoni” kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Dali się zaskoczyć tylko raz, kiedy to honor „Różowych” uratował Mateusz Kania. Hat-tricka wczoraj skompletował Piotr Kwilosz! Dwa trafienia dołożył Maciek Piasecki, a po golu strzelili jeszcze Mateusz Pączek i Łukasz Bełtowski. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale w szeregi CMI wkradło się duże rozluźnienie. CMI odnosi drugie zwycięstwo, a Amway pierwszych punktów musi poszukać w następnym tygodniu.

Chemobudowa Kraków – Vicenti 1:4

Duet na „piątkę”

Już w pięćdziesiątej sekundzie Chemobudowa Kraków, za sprawą trafienia Michała Gierlickiego objęła prowadzenie. Jak się później okazało, na tym zakończyła się ich aktywność strzelecka! Duet Christofer July – Carlo Spadafora wziął sprawy w swoje nogi i jeszcze przed przerwą odrobił straty z nawiązką. Po zmianie stron „Biało-niebiescy” skutecznie odpierali ataki przeciwnika, dobijając go dwukrotnie. Znowu dali o sobie znać Chris i Carlo, kończąc ten pojedynek z dwoma golami na koncie!

AMARA – Sabre 2:1

Strzelali przed przerwą

Tylko trzy gole oglądaliśmy w meczu AMARA – Sabre. Wszystkie padły w pierwszej połowie. Wynik meczu otworzył Tomasz Malinowski, ale kilka minut później do remisu doprowadził Wojtek Pasieka, wykorzystując podanie Mikołaja Kłosińskiego. „Biało-fioletowi” przed zejściem do szatni zadali drugi cios – gol Janka Wszołka. Po zmianie stron na boisku było wszystko, oprócz bramek. Sporo walki, skutecznych interwencji  bramkarzy. AMARA wygraną zawdzięcza Krzyśkowi Michalikowi, który świetnie spisywał się między słupkami.

ProEko – Nokia 2:2

Mogą czuć lekki niedosyt

To miał być mecz, który da nam odpowiedź o co w tym sezonie będzie w stanie powalczyć Nokia. „Granatowi” w pierwszej kolejce rozbili Amway, ale wczoraj przyszło im się zmierzyć z jednym z kandydatów do strefy medalowej. Team Arka Sobejki zdał ten test, ale może czuć lekki niedosyt, bo dwukrotnie, po golach Łukasza Pazdalskiego i Wojtka Jankowskiego prowadził, ale za każdym razem dał się złapać ProEko. „Różowi” punkt wyrwali w samej końcówce, dzięki bramce Łukasza Koczwary. Podział punktów po ciekawej rywalizacji. Czekamy na rewanż i kolejne występu obu teamów.

----------

III LIGA C

REN-BET – WEBCON 1:16

Trening strzelecki na dzień dobry

W starciu starych wyjadaczy z absolutnym debiutantem górą byli ci drudzy, którzy swoją przygodę z Biznes Ligą zaczęli od urządzenia sobie treningu strzeleckiego! WEBCON pokonuje REN-BET aż 16:1! Honor „Żółtych” uratował Grzesiek Szczygieł. W zwycięskim teamie na wyróżnienie zasługuje bramkostrzelna „czwórka”: Franek Sakławski (4), Przemek Sierant (3), Maciek Duda (3) oraz Gabriel Nowak (3). REN-BET próbował zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie był w stanie dotrzymać tempa rywalom w biało-czerwonych koszulkach.

Armatis-lc Polska – Total Fitness Concept 6:1

Wypunktowali rywala

Po niespełna dziesięciu minutach i dwóch bramkach Gloire Babinguia, Armatis-lc Polska wypracował sobie lekką przewagę. Jeszcze przed przerwą Total Fitness Concept dobili Albetrino Cotripa i bardzo aktywny, sprawiający mnóstwo problemów rywalowi – Flavio Nkola. Gracz z „dychą” na plecach zdobył tylko jednego gola, ale przy trzech zaliczył asystę! W drugiej połowie trwał koncert „Biało-czarnych”, którzy zdobyli piątą bramkę. Na listę strzelców wpisał się kapitan – Daniel Banasik. Oponent uratował honor, dzięki trafieniu Damiana Stanka. W końcówce kropkę nad „i” postawił Daniel Banasik i trzecie zwycięstwo nad Total Fitness Concept stało się faktem.

MPO Kraków – BNP Paribas 0:6

Skuteczność po stronie „Bankowców”

Spodziewaliśmy się wyrównanego meczu, a tymczasem od samego początku na boisku zarysowała się wyraźna przewaga BNP Paribas. „Bankowcy” długo jednak nie mogli przedrzeć się przez obronę MPO. Wynik meczu otworzył Krystian Augustyniak, popisując się dużym sprytem przy uderzeniu z rzutu wolnego! Jeszcze przed przerwą prowadzenie BNP Paribas podwyższyli Kacper Nowakowski i Marcin Mac. Po zmianie stron MPO Kraków próbowało wrócić do meczu, ale pewnie w bramce spisywał się Nikodem Capek. Skuteczność tego dnia była po stronie BNP. Konrad Surówka, Piotrek Knapik i Daniel Piskorz dobili „Niebieskich”, zgarniając komplet na inaugurację.

EQTEK – CREADIS 3:2

Zaskoczeni w 20. sekundzie

Na zakończenie 1. kolejki byliśmy świadkami najbardziej zaciętej rywalizacji. Początek wcale tego nie zapowiadał, bo już po sześciu minutach CREADIS prowadził z debiutantem 2:0! W dwudziestej sekundzie strzelanie zaczął Mateusz Szeląg, a kilka akcji później na listę strzelców wpisał się Piotr Ucherek. Na tym skońćzyło się, to co dobre dla teamu Maćka Rogi. Jeszcze przed zmianą stron do remisu doprowadził Michał Majkut! W drugiej połowie mieliśmy sporo walki, ale decydujący cios wyprowadził Michał Makowej, który płaskim strzałem zaskoczył zasłoniętego golkipera „Czarnych”. EQTEK w końcówce został zepchnięty do głębokiej defensywy, ale przetrwał opór i zaczyna sezon od zwycięstwa!