Gra o Extraklasę jeszcze ciekawsza!

I LIGA A

Limbud – Jacobs 3:2

Zmniejszają straty

Jacobs bardzo chciał pokonać Limbud i dołączyć do walki o najwyższe cele. Po pierwszej połowie, był na właściwym kursie. Do przerwy „Niebiescy” prowadzili 1:0, po bramce Kamila Skórzyńskiego. Taki wynik utrzymywał się bardzo długo, bo aż do trzydziestej drugiej minuty! Wtedy to wyrównał Łukasz Górski, a kilka akcji później strzelił na 2:1 dla Limbudu! Zdezorientowany Jacobs dobił Adrian Palonek. Kontakt złapał jeszcze Szymek Olszak, ale więcej trafień w tym meczu nie oglądaliśmy. Limbud zmniejsza stratę do Meblomixu. Wyklarowała nam się trójka głównych pretendentów do podium i wiele na to wskazuje, że to między nią rozegra się kwestia mistrzostwa.

Krakowscy Barmani – Sun Hunter 4:3

„150” kapitana

Na zakończenie rundy Krakowscy Barmani zgarniają komplet punktów. Taka sytuacja miała miejsce dopiero po raz drugi, co na pewno jest swego rodzaju niespodzianką. Przez sporą część meczu z Sun Hunter to team Szymka Rosoła miał minimalną przewagę. W ostatnich dziesięciu minutach konfrontacji strzelali już tylko „Biali”, którzy odwrócili losy tego meczu! Wyrównał Przemek Dygas, a w trzydziestej czwartej minucie, jak się później okazało, gola na wagę trzech „oczek” zdobył Rafał Telega. Tym samym sprawił miły prezent Mateuszowi Piechnikowi, który dobrze zapamięta swój sto pięćdziesiąty mecz w Biznes Lidze!

Angel Poland Group – ORLEN OIL 4:3

Szaleńcza pogoń

Gracze ORLEN OIL po końcowym gwizdku czuli ogromny niedosyt. Po trzech minutach przegrywali 0:1, ale szybko odrobili te straty z nawiązką, dzięki trafieniom Piotrka Węgrzyna i Dominika Grunta. Taki wynik utrzymał się, aż do końca pierwszej połowy. Kiedy prowadzenie „Czarnych” podwyższył Radek Sarzyński nic nie wskazywało na to, aby ORLEN OIL miał w tym starciu jakieś problemy! Angel Poland Group nie mając już nic do stracenia ruszył w szaleńczą pogoń za oponentem. Co najważniejsze – skuteczną! Do remisu doprowadzili Mateusz Skrzyszowski i Kuba Śpiewak, a na kilka minut przed końcem gola na wagę trzech punktów zdobył Brayan Leal.

CB Aluminium – Rigor Mortis 2:4

Podwójne powody do zadowolenia

Koledzy zadbali o to, aby Piotrek Morawski miał podwójne powody do zadowolenia po wczorajszym meczu z CB Aluminium. Kapitan Rigoru Mortis zaliczył wczoraj swój 300 mecz w Biznes Lidze! Ten okazały jubileusz uczcił wygraną z byłym ekstraklasowiczem! Było to dopiero drugie zwycięstwo „Bordowych”. Dzięki tym trzem punktom zmniejszają stratę do bezpiecznego miejsca, co na pewno jest dużym zastrzykiem przed rundą rewanżową, w której ten doświadczony team jeszcze sporo namiesza. Drugim jubilatem, choć w nieco gorszym nastroju, był Piotrek Marek. Gracz „Niebieskich” rozegrał wczoraj swój setny pojedynek w naszych rozgrywkach.

MooMoo Restaurants – Meblomix&Mazur Truck Serwis 4:2

Zatrzymali lidera!

Rozpędzona maszyna, nikt i nic jej nie zatrzyma. Te słowa nie są już aktualne! Rafał Bereta i spółka nie zakończą rundy bez porażki, a ich świetną serię przerwał wczoraj MooMoo Restaurants! „Czarni” pokonali Meblomix&Mazur Truck Serwis i nie powiedzieli ostatniego słowa w walce o mistrzostwo! Piotrek Chamerliński i jego koledzy do przerwy prowadzili 2:0, po zmianie stron dorzucili trzecie trafienie. Karol Mazur próbował coś wskórać, ale to było za mało, aby myśleć choćby o punkcie. Taki rezultat sprawia, że będziemy mieli jeszcze sporo emocji w walce o złoty medal i upragniony awans do Extraklasy.

II LIGA A

Gravier – HSBC 5:4

Zabrakło czasu

Wrażenie nieobecnych w pierwszych minutach poniedziałkowej potyczki sprawiali zawodnicy HSBC. Nieporadność w defensywie bezlitośnie wypunktował Maciej Bilik, który pokonał golkipera rywali czterokrotnie. Nadzieję na chociażby remis tuż przed zmianą stron przywrócił jeszcze bramką na 1:4 Michał Surma. Gdy tuż po przerwie przewagę powiększył Michał Budzyń wydawało się, że nic nie jest w stanie zatrzymać firmy Gravier przed upragnionym triumfem. Ostatni kwadrans to jednak popis gry „Białych”, a trafienia Piotra Szuby (z rzutu karnego), Mateusza Kozery i drugie tego dnia Michała Surmy zapowiadały ogromne emocje. By doprowadzić do remisu zabrakło już jednak czasu i to beniaminek opuszcza obiekt przy ulicy Dekerta bogatszy o trzy „oczka”.

SSC Internazionale – 4F 3:8

4F w medalowym wyścigu!

W bardzo ważnym dla układu miejsc w czołówce meczu górą 4F. Beniaminek bardzo długo nie potrafił sforsować defensywy rywala, a przewagę zapewnił sobie dopiero w ostatnich minutach pierwszej odsłony za sprawą Pawła Sapona i Damiana Skoczylasa. Po przerwie o swojej wysokiej formie przypomniał Jakub Olszowy, który skompletował hattricka. W ofensywnych poczynaniach wtórowali mu świetnie tego dnia dysponowany Tomasz Wątor (dwa gole i taka sama liczba asyst) i Marcin Badylak (po trafieniu i kluczowym podaniu). W szeregach pokonanych na słowa uznania zasługują Artur Moniak i Konrad Łęcki. W ostatecznym rozrachunku to gracze w białych strojach dopisują trzy punkty i tym samym na dobre dołączają do medalowego wyścigu w II Lidze A!

Dedax – DRABEST 3:7

Ofensywny duet kluczem do sukcesu

Pewne zwycięstwo w poniedziałkowy wieczór odniósł DRABEST. „Żółci” całkowicie panowali nad boiskowymi wydarzeniami i tego obrazu nie zmienia nawet niewykorzystany rzut karny przez Krystiana Sławęte. Kapitalne spotkanie rozgrywał ofensywny duet – Adam Barcik i Marcin Szczurek. Pierwszy swój wyborny występ okrasił czterema golami i asystą, drugi zaś oprócz bramki wykonał cztery kluczowe podania. Sygnał do ataku w szeregach Dedax dał jeszcze dwoma trafieniami Piotr Bigosiński, jednak końcówka w pełni potwierdziła, że to Grzegorz Perz i spółka zakończą pierwszą rundę wyżej w ligowej klasyfikacji!

Consultronix – Solar Industry 2:5

Hit dla Solar Industry!

W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki górą Solar Industry! Takiego obrotu spraw nie zapowiadały pierwsze minuty, kiedy to prowadzenie Consultronix zapewnił Łukasz Perlik. „Granatowi” jeszcze przed przerwą odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób nie tylko wyrównując, ale i wypracowując sobie skromną zaliczkę za sprawą Łukasza Wrzoska. Gdy tuż po zmianie stron na 1:3 trafił drugi raz tego dnia Dariusz Nowak wydawało się, że Jacek Okarmus i spółka spokojnie zainkasują pełną pulę. Nadzieję na ciekawą końcówkę przywrócił jeszcze Sebastian Goryczka, jednak bramki Jerzego Antona i Pawła Grzesiaka pozostały już bez piłkarskiego echa. Tym samym Solar Industry wygrywa swoje szóste spotkanie i zostaje nowym liderem II Ligi A. Oby tak dalej!