Hokejowe rezultaty

EXTRAKLASA

Bar Mateo – Korporaci 8:10

Hokej na Dekerta

Obie drużyny postawiły na grę ofensywną, kompletnie zapominając o defensywie. W sumie, w tym meczu padło aż osiemnaście bramek i wszyscy zawodnicy zgodnie stwierdzili, że wczorajszy mecz bardziej niż piłkę nożną przypominał hokej. Udział przy połowie bramek dla Korporatów miał Marcin Makuch, ale to gol Damiana Burasa, czy trafienie Krzyśka Koselaka zasługują na miano trafienia spotkania! Bar Mateo poszedł na wymianę ciosów, ale nie udało się przełamać serii meczów bez zwycięstwa! Jacek Tympalski i spółka z kompletem punktów przerwę świąteczną spędzą na fotelu lidera, wyprzedzając swojego najgroźniejszego rywala – RMF Maxxx lepszym bilansem bramkowym.

CB Aluminium – Business Elite 3:0

CB górą w starciu beniaminków

Już w dwudziestej sekundzie arbiter tego pojedynku podyktował rzut karny dla CB Aluminium, którego nie udało się jednak zamienić na bramkę. Intencje Bartka Bargieła wyczuł Serhii Khomiak. Dosłownie moment po tym, gracz z „czternastką” na plecach już się nie pomylił, strzelając z akcji. Business Elite próbowało wyrównać, ale Kuba Przała nie dał się wczoraj pokonać. Po zmianie stron „Niebiescy” dobili przeciwnika, a dwie bramki zdobył Tomek Pakosz. Przy trafieniu na 3:0, widać było wyćwiczony sposób rozegrania rzutu rożnego. Starcie beniaminków rozstrzygnięte na korzyść CB Aluminium, które zachowuje pierwsze „czyste konto” w bieżących rozgrywkach.

RMF Maxxx – Treko-Laser 4:0

Rachunki wyrównane

RMF Maxxx udanie zrewanżował się Treko-Laser za ostatnią porażkę (2:9). „Radiowcy” nie pozwolili rozwinąć skrzydeł „Bordowym”, którzy we wczorajszej rywalizacji stworzyli sobie kilka sytuacji, ale nie znaleźli sposobu na Daniela Chiricę. Najlepszym zawodnikiem na boisku był zdecydowanie Jose Nelson Fernandes, który miał udział przy wszystkich golach teamu w żółto-czarnych koszulkach! Portugalczyk po przerwie skompletował hat-tricka, a w samej końcówce zaliczył asystę przy bramce Jakuba Sieprawskiego. Wygrał wiele pojedynków, brał udział praktycznie w każdej akcji, popisując się nietuzinkowymi umiejętnościami technicznymi. Świetne zakończenie piłkarskich, biznesligowych zmagań w 2020 roku!

MPEC Kraków – Green Cell 3:2

Rywal im nie leży

W poprzednim starciu tych ekip, MPEC Kraków rozbił Green Cell aż 12:0! „Pantery” dobrą postawą chcieli zatrzeć plamę z września, ale skuteczność nie była wczoraj ich mocną stroną. Strzelanie w czwartej minucie rozpoczął Piotrek Dębski. Kilka akcji później świetną indywidualną akcją popisał się Marcin Kluza, minął obrońców i wyłożył piłkę Patrykowi Tomczykowi. Kapitanowi MPEC nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę do siatki! Po zmianie stron z rzutu wolnego prowadzenie podwyższył Kuba Rozwadowski i kiedy wydawało się, że jest już „pozamiatane”, do głosu zaczął dochodzić Green Cell. Sił i czasu starczyło jednak tylko na złapanie kontaktu. „Pantery” w trzecim bezpośrednim starciu z MPEC nie są w stanie zdobyć choćby punktu.

III LIGA B

ICEO – Limbud 1:2

Postraszyli lidera

Od ogromnego zaskoczenia rozpoczęła się piąta kolejka III Ligi B. Już po niespełna stu sekundach prowadzenie w starciu z faworyzowanym Limbudem objęło doświadczone ICEO. Futbolówkę do dobrze ustawionego Krzysztofa Adamka dograł wtedy Michał Koniuszko i spora niespodzianka stała się faktem. Team Krzysztofa Nieckarza nie zamierzał jednak składać broni i szukał szans, by jak najszybciej odpowiedzieć na zebrany cios. Jeszcze w premierowym kwadransie „Biało-Zieloni” nie tylko wyrównali po wykończeniu Marcina Malca, ale i zapewnili sobie skromną zaliczkę za sprawą Daniela Dębowskiego. Zawodnicy w czerwonych koszulkach stworzyli sobie kolejne okazje, jednak na słowa uznania zasługuję dobrze dysponowany Arkadiusz Nowak. Po zmianie stron nie oglądaliśmy już goli i jasnym stało się, że po trudnym i wymagającym meczu to Limbud dopisuję do swojego konta pełną pulę. Tym samym powracająca do ligowych rozgrywek drużyna rozpocznie 2021 rok na fotelu lidera, legitymując się przy tym kompletem punktów.

OchronaDomu.pl – Tecnocasa 1:0

Zdecydował jeden cios

W spotkaniu dwóch drużyn ze środkowych rejonów klasyfikacji długo górą pozostawali bramkarze. Obie ekipy stworzyły sobie kilka dobrych okazji, jednak obronną ręką wychodzili Adam Kagan i Wojciech Socha. Z upływającym czasem przewagę osiągała OchronaDomu.pl. Swoje sytuację mieli Jakub Piegza i Szymon Rosół, jednak w ich poczynaniach zabrakło odrobiny skuteczności. W samej końcówce po rzucie rożnym ze strzałem Karpińskiego poradził sobie Socha, jednak przy dobitce Piegzy był już bez szans. Tym samym zimowy debiutant odnosi swoje drugie zwycięstwo i rusza w zaciekły pościg za ścisłą czołówką!

TTEC – SpyroSoft 7:1

Bez niespodzianki

Nie było niespodzianki w potyczce zespołów z dwóch zgoła odmiennych biegunów ligowej klasyfikacji. O ile jeszcze na pierwszy tego dnia cios Koraya Kizilakara był w stanie odpowiedzieć SpyroSoft, o tyle kolejne ataki pozostawały już bez echa. Jeszcze przed przerwą „Niebiesko-Czarni” zapewnili sobie skromną zaliczkę dzięki fenomenalnemu uderzeniu Piotra Dudziaka. Po zmianie stron o tym, że w piłkę grać potrafi przypomniał Ahmed Nour. Snajper ten skompletował hattricka, potwierdzając, że walczył będzie o strzelecki tytuł. W ostatecznym rozrachunku team Enesa Epekinciego wygrywa swój czwarty mecz i w pełni zasłużenie udaję się na święta zajmując pozycję wicelidera.

Napad.pl/Dahua Technology – OdszkodowaniawKrakowie.pl 6:12

Strzelecki festiwal

Prawdziwy strzelecki festiwal na zakończenie 2020 roku urządziły sobie dwa walczące o podium zespoły. Takiego obrotu spraw nie zapowiadała pierwsza połowa, w której to tylko OdszkodowaniawKrakowie.pl trafiały do siatki przeciwnika. Co ważne, dwa z czterech ciosów zadane były po rzutach karnych, a sposób na Karola Bąka znaleźli Artur Nazarewicz i Dawid Dolański. Po zmianie stron do odrabiania strat ruszył Napad.pl/Dahua Technology. Prym w ofensywnych poczynaniach wiódł niezawodny strzelec pięciu goli Mariusz Nawrot. Po dobrej grze w drugiej odsłonie team Adama Rogali odniósł przekonujące zwycięstwo. Spora w tym zasługa Michała Słupka i Jakuba Urbańskiego, którzy skompletowali po hattricku. Wszystko to pozwoliło awansować zawodnikom w czarnych strojach na najniższy stopień podium. Oby tak dalej!